Opět zafoukalo – 10 tisíc domácností v kraji bylo bez energie

KRAJ – Situace po bouři Sabine, která se postupně uklidňuje, řešili energetici nadále i v úterý 11. února.

V Královéhradeckém kraji k 6 hodině ranní bylo 23 poruch na vedení vysokého napětí – v noci již to bylo pouze 19 poruch na vedení vysokého napětí, ale opět zafoukalo -  a bylo cca 10 tisíc domácností bez energie –  Náchodsko, Rychnovsko, Trutnovsko, Jičínsko.

„Daří se nám připojovat další odběratele k distribuční soustavě. Aktuálně dispečink ČEZ Distribuce eviduje 129 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je přes 23 tisíc odběrných míst. Během rána a dopoledne přibylo kolem čtyř desítek nových poruch na vedení vysokého napětí, příčinou byl ještě silný vítr i nalomené stromy, které popadaly až dnes do vedení.

I na dnešní den jsme na většině území zasaženého kalamitou zrušili plánované práce – odstávky elektřiny, aby maximální počty pracovníků pracovali na obnovení dodávky elektřiny do postižených lokalit. V Královehradeckém kraji nyní zbývá připojit 5 tisíc odběratelů,“ uvedla v úterý dopoledne mluvčí ČEZu Šárka Lapáčková Beránková.

Na řadě míst jsou již poruchy na vedení vysokého napětí opraveny, pokračují práce na hladině nízkého napětí. V terénu jsou stovky pracovníků i subdodavatelských firem, plně vytíženi jsou také dispečeři a pracovníci call centra. To přijalo během pondělí více jak 20 tisíc hovorů o poruchách. Během úterý pak 4500 hovorů o hlášení. Na portálu www.bezstavy během pondělí evidovali 60 tisíc přístupů, v úterý do deseti hodin 7500 přístupů. Zákazníci mohou také využít bezplatnou linku 800 850 860. Další informace naleznou na www.cezdistribuce.cz

Kalamitní stav nadále trvá po úterní desáté hodině v Královéhradeckém kraji v okresech Náchod a Trutnov.

Čtenářská diskuze
Tags: ,