Opět alkohol i drogy za volantem

RYCHNOVSKO -  Řidiči s pozitivní dechovou zkouškou na alkohol předčasně ukončili jízdu policisté Obvodního oddělení Rychnov nad Kněžnou. Třicetiletého řidiče vozu značky BMW 540, který jel ve čtvrtek hodinu po půlnoci od Lipovky směrem na Rychnov nad Kněžnou, na začátku města zastavila hlídka k běžné silniční kontrole. Dechovou zkouškou u něj naměřila 0,35 promile alkoholu v dechu. Po poučení řidič žádal lékařské vyšetření spojené s odběrem žilní krve. Policisté muži na místě další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz.

policieDSCF9711

Ilustrační foto: Policie ČR

„Pozitivní hodnotu vykázal i orientační test na návykové látky, který policisté Obvodního oddělení Týniště nad Orlicí provedli ve středu odpoledne u řidiče vozu značky Renault Megane Scenic. U jednatřicetiletého řidiče z Třebechovic pod Orebem, jedoucího z Týniště nad Orlicí, hlídka dechovou zkouška naměřila negativní hodnotu. Test na návykové látky ale vykázal hodnotu pozitivní,“  uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková.

Muž po poučení lékařské vyšetření odmítl. Policisté mu na místě další jízdu zákázali, zadrželi mu řidičský průkaz a sepsali oznámení o přestupku.

Čtenářská diskuze