Opakovaný vtip – z cyklisty se vyklubal slaměný panák

HRADECKO – Policisté na tísňové lince 158 v úterý 18. června ráno krátce po půl sedmé přijali od jedné náhodně projíždějící ženy oznámení, že u cyklostezky, která vede z Hradce Králové směrem na obec Vysoká nad Labem, u řeky, leží na břiše nějaký muž v červené mikině a u sebe má jízdní kolo. Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka.

ležící cyklista ViewImageYEV3HZU0

Foto: Policie ČR

„Asi tak v polovině úseku cyklostezky ležící osobu policisté našli. Jaké však bylo jejich překvapení, když zjistili, že se nejedná o člověka, ale panáka vycpaného slámou. Panák byl z dálky velmi věrohodný – měl na sobě nejen mikinu s kapucí, která měla zakrývat hlavu, a kalhoty, ale i boty a u ruky igelitku s prázdnými plechovkami,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Jelikož se s největší pravděpodobností jednalo o žert, panáka muži zákona rozebrali a i s kolem odklidili stranou. Když se tam pro kolo vrátili s větším autem, bicykl na místě už nebyl. Policisté nezjistili žádné protiprávní jednání, proto oznámení jen zaevidovali.
„Ve dvě hodiny odpoledne jsme však od jiného volajícího přijali další oznámení o ležícím muži u cyklostezky. Na místo vyrazila hlídka, která zjistila, že někdo panáka opět narafičil i s kolem tak, aby vypadal jako člověk. Tentokrát hadry i kolo policisté odvezli na služebnu, kde  je po zaevidování předají na Magistrát města Hradec Králové jako nález. Policistům se nepodařilo zjistit, kdo byl autorem nejapného vtipu,“ dodala Iva Kormošová.

Čtenářská diskuze