OP IV. třídy: Poločasový koncert Labutě proti Lípě

Tým rychnovské Labutě se po roční pauze, v níž se nepřihlásil do soutěže, znovu čeří vodu v horních patrech OP IV. třídy. Po výhře v Javornici přivítal rezervu Lípy, která se až do posledního kola prala o postup.    

SLATINA N. Z. – Speciální zápas to byl pro duši Labutě Miroslav Mondíka, jenž minulou sezonu strávil právě v dresu hostů. Čekal se vyrovnaný zápas, protože i Lípa vstoupila do soutěže výhrou.

 

DSCN7799SK FC Labuť Rychnov n. K. – Sokol Lípa n. O. B 7:2 (7:1)

Branky: 9., 29. Matuška D., 15. Šeda F. ml., 19., 21., 40. (pen.) Mondík Michal, 42. Erben F. – 7. Karlík, 75. Mondík D.

Rozhodčí: Jedlinský Jakub – Tobiška Zdeněk, Valihora Jaromir | ŽK: hráno bez karet | diváků: 20.

SK FC Labuť Rychnov n. K.: Čech – Mondík Luboš, Mondík Miroslav, Horyna (46. Páral), Cit M. (46. Juhász) – Mondík Michal, Matuška D., Šeda Fr. st. (46. Dostál J.), Kubín – Šeda Fr, ml. (79. Majer), Erben F.

Sokol Lípa n. O. B: Marčík (65. Havlíček) – Pojezdala, Charvát P. (46. Mondík David), Pamánek, Guldán – Halíř M. I. (46. Janeček), Karlík, Halíř M. II., Nehyba – Provazník L., Vlček.

Po počátečním oťukávání udeřili z nenápadné akce hosté, když Provazník našel ve vápně Karlíka a jeho nepříliš prudká střela prošla pod tělem brankáře Čecha – 0:1. Fotbalisté Labutě našli odpověď na vedení Lípy za dvě minuty, kdy po přihrávce Šedy ml. se z hranice vápna opřel do míče Matuška a střelou k tyči nedal Marčíkovi šanci – 1:1. Od té doby přebrala otěže zápasu Labuť a rozjela svou kanonádu. V 15. minutě po krásné akci Erben, Kubín a Šeda ml. právě posledně jmenovaný uklidil míč do prázdné branky – 2:1.

V 19. minutě neudržel míč po rohu Marčík a nabídl první zářez Michalu Mondíkovi – 3:1. Po dalším rohovém kopu si na zadní tyč naběhl znovu Michal Mondík a volejem rozvlnil síť za Marčíkovými zády počtvrté – 4:1. Pátý a hodně kuriózní gól připravil Šeda ml., když se „ukopl“ a jeho nepovedená střela našla před bránou volného Matušku, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou bránu – 5:1. Šestý korálek přidal Michal Mondík, který proměněnou penaltou po faulu na Matušku dokonal hattrick – 6:1! Aby toho pro Lípu nebylo málo, našel Šeda st. těsně před poločasem dlouhým pasem na vápně Erbana, který nic nevymýšlel a kouli poslal do levého dolního rohu Marčíkovy branky – 7:1. Lípa se kromě několika trestných kopů v první půli do výraznější šance nedostala.

DSCN7804Druhý poločas už moc hezkého fotbalu nepřinesl. Hostům dorazil brankář Janeček a hodně byl znát střídající David Mondík. Stínem utkání bylo nezaviněné zranění Marčíka, jenž se z branky posunul na hrot. Lípa se nakonec dočkala kosmetické úpravy, když David Mondík využil chyby v rozehrávce Labutě, obešel svého otce Miroslava a zkušeně zakončil – 7:2. Více k vidění už v zápase nebylo.

Zasloužené vítězství Labutě, která předvedla, že se s ní bude muset rozhodně počítat.

DSCN7814

Miroslav Mondík (trenér SK FC Labuť Rychnov n. K.): „Když jsem soutěž přihlašoval, chtěl jsem udělat generační výměnu, jenže dva mladí se mi hned zranili. Je nás okolo dvaceti, ale třeba včera večer jsem měl jen osm lidí. Kluci měli směny v automobilce, tak jsme dnes udělali ještě dva kluky z Rovně. Kádr máme široký, tak věřím tomu, že to bude šlapat. Dnes nám úvod nevyšel, ale postupně jsme se do toho dostali a dali krásný góly.“¨

Vloni jsi v Lípě hrál. Bral jsi zápas trochu jinak?

„Všechny kluky znám, proto jsem si přál, aby se hlavně nikdo nezranil, což se nakonec „Marčusovi“ stalo. Jinak ambice jsou hrát nahoře a nabalit do týmu nějaké mladé kluky. Určitě bychom se časem nebránili postoupit výš.“

DSCN7816

František Šeda ml. (SK FC Labuť Rychnov n. K.): „V úvodu jsme klukům z Lípy dali naději, že by to tady mohli zvládnout, ale oak jsme začali hrát svoji hru a k ničemu je nepustili. První poločas byl dobrý, dali jsme si balóny, jak jsme potřebovali, vstřelili hezké góly, takže skvělý! Musím pochválit Míšu Mondíka, který odehrál skvělý zápas! V druhé půli už nám došly síly a už to nebylo takové jako v tom prvním.“

V minulé sezoně jsi hrál kde, když Labuť nebyla v soutěži?

„Byl jsem v Lukavici, ale z časových důvodů jsem odehrál asi jen čtyři zápasy.“

DSCN7818

Michal Mondík (SK FC Labuť Rychnov n. K.): „První poločas nás musel nakopnout Standa Čech, když pustil „těžkou“ střelu. (směje se) Pak to bylo již v naší režii. Do druhé půle jsme to prostřídali a ke konci jsme už byli asi unavení, proto jsme již neskórovali. (usmívá se) Druhý poločas byl vyrovnaný, Lípa trošku přidala, dala gól, ale víc jsme jí už nedovolili. Tři body bereme a jsme spokojení.“

DSCN7820

Josef Havlíček (trenér Sokol Lípa n. O. B): „V prvním poločase jsme udělali neskutečné chyby. Sice jsme začali dobře, šli jsme do vedení, ale pak jsme to zbytečně otevřeli.  S tak kvalitním soupeřem si tohle nemůžeme dovolit. V druhém poločase jsme se to snažili dohrát tak, abychom nedostali další góly. Chyběli nám hráči, kteří měli směnu v automobilce. Po práci dorazil i brankář Janeček. Musíme dnešní výsledek odčinit v dalším utkání.“

DSCN7815

David Mondík (Sokol Lípa n. O. B): „Nastoupil jsem až do druhého poločasu za rozhodnutého stavu, takže nic moc jít v téhle situaci na hřiště.“

Nerozmýšlel ses, jestli na hřišti půjdeš, když bylo o výsledku rozhodnuto a zítra hraješ za áčko?

„Když jsem sem už jel, tak jsem chtěl nastoupit.“

Vloni jste hráli s tátou spolu za Lípu, dnes proti sobě. Hecovali jste se před zápasem?

„Jo, trošku jsme se hecovali doma. (směje se) Teď při zápase už ne.“

Při gólu, který jsi vstřelil, jsi tátu obešel. Už nějaké popichování proběhlo?

„Ještě ne, teď po zápase jsem s ním ještě nemluvil. (usmívá se)

DSCN7819

Martin Pamánek (Sokol Lípa n. O. B): „Hráli jsme špatně, bez důrazu a nedali jsme si pořádně míč. Nebyli jsme kompletní, navíc se nám zranil hráč, tak jsme rádi, že jsme se ctí odehráli druhý poločas. Po loňské sezoně nějaké ambice neřešíme, uvidíme v průběhu sezony.“ (usmívá se)

 

Ostatní výsledky

Olešnice v O. h. – Javornice B 0:4 (0:3)

Branky: 23. Hanyk Josef, 25. Paštika Martin, 39. Hanyk Josef (pen.), 64. Plíhal Martin.

Rozhodčí: Knapek Jaroslav | ŽK: 62. R. Cejnar, 70. P. Chudý – 74. J. Pavlovec, 76. M. Kučera | diváků: 80.

 

Kostelecká Lhota B – Solnice B 1:2 (0:0)

Branky: 86. Linek Jakub – 60. Štěpán Zdeněk (pen.), 65. Drašnar Tomáš.

Rozhodčí: Reichl Petr | ŽK: 15. J. Adamčiak, 24. J. Vondráček – 24. Z. Štěpán, 26. D. Baudyš | diváků: 66.

 

Čermná n. O. – Domašín 2:1 (1:0)

Branky: 45. Vaněk Tomáš, 64. Kubias David – 80. Michalík Jan.

Rozhodčí: Hrubý Miloš | ŽK: 39. T. Bárta – 85. M. Trudič | diváků: 20.

 

Tabulka

# Klub Z V R P S B P+ P-
1. Labuť Rychnov n. K. 2 2 0 0 10:3 6 0 0
2. Solnice „B“ 2 2 0 0 7:2 6 0 0
3. Javornice „B“ 2 1 0 1 5:3 3 0 0
4. Domašín 2 1 0 1 4:3 3 0 0
5. Lípa n. O. 2 1 0 1 6:8 3 0 0
6. Čermná n.O. 2 1 0 1 3:5 3 0 0
7. Kostelecká Lhota „B“ 2 0 0 2 2:5 0 0 0
8. Olešnice v O.h. 2 0 0 2 1:9 0 0 0
Čtenářská diskuze