OP IV. třídy: Labuť dala razítko na postup

DSCN9502

Nejnižší okresní soutěž znala po minulém kole svého vítěze a postupujícího o patro výše, kterým se stala rychnovská Labuť. Právě ona se představila na hřišti pátého Domašína.                                    

DOMAŠÍN – Bezstarostné utkání přineslo deset gólů. Přítomní fanoušci museli být spokojeni nejen s krásnými brankami, ale také s výkonem domácích, kteří byli prvnímu celku tabulky vyrovnaným soupeřem.

 

DSCN9498

FC Domašín – FC Labuť Rychnov n. Kn. 4:6 (3:4) 

Branky: 12., 34., 42. J. Michalík Jan, 74. Z. Dragúň – 13., 19. P. Ullrich Pavel, 17. F. Müller, 26. (pen.), 89. D. Matuška, 56. J. Dostál.

Rozhodčí: Reichl Petr | ŽK: hráno bez karet | diváků: 60.

FC Domašín: J. Václavek – Z. Škalda, D. Ohnoutek, L. Hájek, M. Jelen – Z. Dragúň, A. Hrudík, J. Mervart, L. Hašek – J. Michalík, M. Trudič.

FC Labuť Rychnov n. Kn.: S. Čech – L. Kubín, M. Mondík, F. Erben, R. Páral – P. Lochman, J. Dostál, D. Matuška, E. D. Amaral Martins – P. Ullrich, F. Müller.

DSCN9494

Po šanci Portugalce Amarala v úvodu utkání, jehož vychytal domácí Václavek, se jako první radovali domácí. Po centru Haška se ve vápně Labutě nejlépe zorientoval Michalík a poslal Domašín do vedení – 1:0. Odpověď hostů byla blesková, když Ullrich technicky přehodil brankáře Václavka – 1:1. Poté vymyslel dvě akce jako přes kopírák Matuška, když prokličkoval zprava a předložil míč jako na podnose nejprve Müllerovi a podruhé Ullrichovi – 1:3. Snížit mohl Mervart, jeho střela však skončila vysoko nad. Skóre se měnilo po souboji dvou šestek Ohnoutka a Müllera, po němž rozhodčí Reichl nařídil penaltu proti domácím. Matuška nedal Václavkovi šanci a Labuť odskočila na rozdíl tří gólů – 1:4. Domašín však utkání nevypustil, dostal Labuť pod tlak a dvěma góly Michalíka, prvním hlavou a druhým střelou pod brankářem Čechem, se dostal zpět do hry – 3:4.

DSCN9499

Také v úvodu druhé půle byl aktivnější Domašín, ale šance Michalíka a Trudiče vyrovnání nepřinesly. Nadšení domácích schladil precizně zahraným trestným kopem zkušený Dostál, který vymetl levou šibenici Václavkovy branky – 3:5. Šancí si oba týmy vytvořily nespočet, přesto do konce zápasu viděli fanoušci už jen dva góly. Domašín snížil po střele do tyče Michalíkem a dorážce Dragúně – 4:5. Labuť dala pečeť na výsledek nádhernou střelou zvoleje Matuškou – 4:6.

Hosté potvrdili svoji dominanci v sezoně a zasloužený postup, na druhou stranu Domašín předvedl sympatický výkon, který však aspoň na bod nestačil.

DSCN9506

Petr Hertík (vedoucí mužstva FC Domašín): „Dnes jsme dojeli na neproměnění brankových šancí, kterých jsme měli mraky. Mužstvo skládáme, jak se dá. Dnes hráli dva kluci, jež kariéru už dávno skončili, navíc máme zraněného brankáře, takže už asi třetí zápas chytá hráč z pole. Hodně nám do týmu zasahuje automobilka. Dnes jsem čekal hodně gólů, ale že to bude takhle vyrovnaný, mě překvapilo. Jinak Labuť ukázala svou kvalitu. Je škoda, že jsme nevstřelili vyrovnávací gól, možná jsme si i remízu zasloužili.“

Jak jsi spokojený celkově s celou sezonou?             

„Čekal jsem o sedm až osm bodů víc. Ale máme problémy s účastí na trénincích a zápasech, jak už jsem říkal, z důvodu směn v automobilce. Kádr se snažíme doplňovat novými hráči, ale dva z nich měli dnes zrovna směnu.“

DSCN9507

David Ohnoutek (FC Domašín): „Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas proti prvnímu celku tabulky. Snažili jsme se v obraně podržet míč a zbytečně ho neztrácet. Labuť má rychlé útočníky a také nás hodně přečíslovala a trestala. My jsme měli taky hodně šancí, bohužel, naši útočníci jich proměnili méně, jak soupeř. Labuť ukázala zkušenosti, její hráči hráli vyšší soutěže, naopak my máme mladé mužstvo a pořád se sehráváme. Třeba příští sezona bude lepší.“ (usmívá se)

DSCN9505

Miroslav Mondík (trenér FC Labuť Rychnov n. Kn.): „Po potvrzení postupu z minulého kola jsme dnes už hráli v klidu. Hráli jsme bez Mondíků, protože brácha staví. Kdo měl nohy a ruce, tak dnes hrál, proto jsme přijeli jen v jedenácti.“

Za sezonu jste jen dvakrát prohráli, takže se sezonou můžete být spokojení…

„Prohráli jsme se Solnicí a s Kosteleckou Lhotou. Právě Lhota se na nás dobře připravila, jelikož áčko mělo volno, tak využili jeho hráče.“

V týmu máte zahraniční akvizici. Představ nám ji…

„Edison je Portugalec a pracuje v Simoldesu společně se dvěma našimi hráči. Nikdy nehrál velký fotbal, což je znát, ale je rychlý, poctivý a chodí na každý trénink. Jak říká, je rád za každou minutu na hřišti.“

Soutěž jste vyhráli. Budete hrát III. třídu?

„Šli jsme do soutěže s tím, že chceme tým omladit a pokusit se postoupit. Chytli se toho mého bráchy kluci a nabalili se další tři mladí. Priorita nejen pro nás, ale hlavně pro ně byl postup, za nímž jsme šli od začátku. Mladí kluci „čtyřku“ hrát nechtějí. My staří budeme pomalu odcházet a vystřídají nás mladší ročníky. (směje se)

DSCN9508

Josef Dostál (FC Labuť Rychnov n. Kn.): „Dnes jsme si udělali takový menší trénink, protože nám chybělo hodně kluků. Blíží se konec sezony, takže zraněných přibývá. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale hodně nás trápil domácí Michalík. Věděli jsme, že je to jediný hráč, který je hodně nebezpečný a zbytečně jsme mu nechávali moc prostoru, což dokázal využít.“

Ukázali jste, že máte hodně zkušený tým a také tvůj trestňák byl ukázkový…

„Za ty roky by to člověk už měl umět kopat, to se přece nezapomíná.“ (směje se)

Jaké ambice budete mít ve III. třídě i z pohledu vyššího věkového průměru mužstva?

„Chceme a už zapracováváme mladší kluky, kteří by měli pomoci hlavně rychlostí a my starší tomu dáme zkušenost a myšlenku. (směje se) Těšíme se na kvalitnější zápasy.“

 

Ostatní výsledky

Kostelecká Lhota B – Lípa n. O. B – NEHRÁNO

 

Čermná n. O. – Olešnice v O. h. 5:0 (3:0)

Branky: 10. J. Škop, 29. D. Kubias, 43. T. Vaněk (pen.), 61. J. Nyč, 75. T. Vaněk.

Rozhodčí: Špaček Ladislav – Fuchsa Tomáš | ŽK: hráno bez karet | diváků: 65.

 

Solnice B – Javornice B 6:1 (3:1)

Branky: 22. P. Kubíček, 33. T. Drašnar, 42. D. Kašpar, 54. V. Pavlů, 57. R. Zima, 68. R. Zima – 14. P. Hubek.

Rozhodčí: Hvězda Lukáš – Machač Libor, Knapek Jaroslav | ŽK: 34. D. Kašpar, 87. T. Cink, 89. O. Novák – 76. J. Pavlovec, 87. M. Paštika | diváků: 53.

 

# Klub Z V R P S B P+ P-
1. Labuť Rychnov n. K. 20 18 0 2 92:34 51 3 0
2. Solnice „B“ 20 16 0 4 85:32 45 3 0
3. Čermná n.O. 20 12 0 8 51:30 40 0 4
4. Lípa n. O. „B“ 19 9 0 10 36:45 27 3 3
5. Domašín 20 9 0 11 42:56 25 3 1
6. Javornice „B“ 20 6 0 14 38:54 21 0 3
7. Kostelecká Lhota „B“ 19 5 0 14 24:47 16 2 3
8. Olešnice v O.h. 20 4 0 16 31:101 12 1 1
Čtenářská diskuze