OP III. třídy: Zápas sousedů v tabulce rozhodl jeden gól

Utkání čtvrtého kola přineslo na výborně připraveném hřišti v Českém Meziříčí souboj B týmů. Domácí přivítali Doudleby.

ČESKÉ MEZIŘÍČÍ – Úvod sezony nevyšel ani jednomu mužstvu, Meziříčí mělo na kontě dva body a Doudleby po minulé výhře se Solnicí si připsalo první body.

DSC_0722 (2)

FC České Meziříčí B – Velešov Doudleby n. O. B 0:1 (0:0)

Branky: 76. P. Luňáček.

Rozhodčí: Práza Radim – Bogdan Michal | ŽK: hráno bez karet | diváků: 110.

FC České Meziříčí B: P. Frynta – Kubíček, K. Petr (46. T. Havel), Holeček, Jílek – Vošvrda, A. Kupka, P. Tomášek, A. Černý (79. M. Schejbal) – Trnovský (87. J. Černý, 90. Drcmánek), Šlor.

Velešov Doudleby n. O. B: Pastva – Matyáš, Čejpa (57. Teplý), Chudý, Daněk – Fogl, P. Brandejs, Flekr, F. Frau (46. Cvaniga) – Luňáček, Roleček.

DSC_0700 (2)

Utkání moc fotbalové krásy nepřineslo a přesně korespondovalo s postavením obou týmů v tabulce. Hra byla plná nepřesností a šancí jako šafránu. Když už se jedno z mužstev dostalo do šance, tak výborně zasáhli oba brankáři nebo zakončení bylo nepřesné.

Domácí obranu zlobil hlavně Luňáček, který v 17. minutě vyprášil rukavice domácímu Fryntovi. Meziříčí zahrozilo o šest minut později, když po závaru před brankou hostů napálil odražený míč Kupka, ale Pastva jej vyrazil na roh. V 31. minutě se v šanci ocitl znovu Luňáček, ale trefil pouze boční síť. Poté připravil šanci pro Flekra, jehož volej skončil mimo. Domácí mohli jít do vedení v závěru, ale obranný blok hostů odolal.

DSC_0695 (2)

Druhá půle byla podobná té první. V 48. minutě P. Tomášek sám před Pastvou mířil vedle! O chvíli později A. Černý zazdil tutovku, když přestřelil prázdnou bránu. A trest přišel z kopačky agilního Luňáčka, když využil chybu domácí obrany, obešel i brankáře a rozhodl utkání – 0:1.

Domácí v závěru pohrdli další šancí po střele Schejbala.

Doudleby si tak připsaly druhou výhru v řadě, kdežto domácí na svou tříbodovou stále čekají.

DSCN9695

Petr Tomášek (trenér FC České Meziříčí B): „Vyrovnané utkání, které rozhodla jedna povedená šance Doudleb. V druhé půli jsme měli tři šance, ale neproměnili jsme je. Dnes to byl zápas o jednom gólu. Máme pouze dva body z Vamberku, ale tam jsme bodovali se štěstím. Snad to příště bude lepší.“ (usmívá se)

DSCN9696

Miroslav Trnovský (FC České Meziříčí B): „Přístup některých hráčů mě udivuje. Měli jsme nějaké vyložené šance, ale utkání jsme si zkomplikovali sami. Velký vliv na výkony má taky to, že každý zápas hrajeme v jiné sestavě a stěží dámo dohromady jedenáct lidí“

70231260_658949667920389_3603248832860651520_n

Zdeněk Novák (trenér Velešov Doudleby n. O. B): „Po pološancích na obou stranách se nám jednu podařilo proměnit a šťastně jsme vyhráli. Dnes to nebyla žádná hitparáda, diváci hezký fotbal neviděli. Občas využíváme kluky z áčka, většinou ty, kteří nehrají vůbec nebo málo.“

69612300_409844886335294_7559004873157509120_n

Václav Daněk (Velešov Doudleby n. O. B): „Šancí bylo docela dost, ale zakončení bylo nepřesné. Nakonec jsme dali gól z ničeho. Hrajeme zápasy se skoro stejnou sestavou, pouze čtvrtka kluků je jiná, takže se vždycky chvíli hledáme. Dnes jsme měli úplně dva nové koně, ale jinak asi dnešní výkon odpovídal postavení týmů v tabulce.“

Ostatní výsledky

Křovice – Voděrady 1:3 (0:2)

Branky: 90. J. Rada – 20. J. Koráb, 35. J. Koráb, 79. J. Koráb.

Rozhodčí: Jedlinský Miroslav – Mucha Milan, Broulík Miroslav | ŽK: 25. O. Podsztavek (Voděrady) | diváků: 55.

Roveň – Dobré 0:5 (0:3)

Branky: 30. M. Dostál, 35. M. Staporek, 42. M. Sedláček, 65. M. Dostál, 70. J. Dostál.

Rozhodčí: Mucha Milan – Jedlinský Miroslav, Broulík Miroslav | ŽK: hráno bez karet | diváků: 48.

Petrovice – Vamberk B 2:3 (2:2)

Branky: 12. T. Maleček, 29. J. Krejcar – 28. O. Halamka, 43. P. Šimeček, 83. D. Hamerský.

Rozhodčí: Knapek Jaroslav | ŽK: 30. J. Krajča, 32. S. Jech, 89. T. Maleček – 43. T. Mudruňka, 53. K. Sýkora, 80. M. Bakus | ČK: 89. M. Bakus (Vamberk B) | diváků: 111.

Solnice B – Labuť Rychnov 3:3 (3:3) na pen. 3:4

Branky: 7. T. Drašnar, 17. M. Prokop, 32. T. Drašnar – 25. J. Dostál, 30. J. Dostál, 33. R. Vejrych.

Rozhodčí: Kudláček Milan | ŽK: 40. M. Prokop, 72. P. Kubíček, 79. D. Kašpar, 89. J. Kubec – 78. L. Kubín, 88. R. Vejrych | diváků: 55.