OP III. třídy: S Korábem dopluli k výhře

DSCN9334Okresní třetí třída zahájila jarní část jako poslední ze všech soutěží. Ve Voděradech se představil poslední celek tabulky 1.FC Rokytnice, proto dle předpokladů vstupovali do zápasu jako favorité domácí fotbalisté.

VODĚRADY – Před samotným zahájením utkání proběhla malá slavnost, když vedení a spoluhráči Voděrad pogratulovali Stanislavu Holoubkovi k jeho kulatinám. Je obdivuhodné, že i v padesáti se poměřuje s hráči o jednu až dvě generace mladšími.

DSCN9336Sokol Voděrady – 1.FC Rokytnice v O. h. 5:3 (2:1)

Branky: 6. Schejbal M., 32., 52., 82. Koráb J., 89. Toman D. (pen.) – 46., 50. Stašov M., 64. Žížala M.

Rozhodčí: Fuchsa Tomáš – Jedlinský Luboš, Horský Leonard | delegát: Martínek Miroslav | ŽK: 66. Podsztavek (Voděrady) | diváků: 97.

Sokol Voděrady: Zelinka – Řezníček, Holoubek St., Michl L., Holoubek Jak. (75. Brich O.) – Brich Jan (50. Plachetka R.), Podsztavek, Falta (4. Schejbal), Merganc – Toman D., Koráb (83. Janeček M.).

1.FC Rokytnice v O. h.: Daniel L. – Stoklas (46. Hůlka), Pelant (82. Hloušek), Vídenský A. (52. Miljevič), Houser – Kunc (64. Žížala), Koukol, Chudý, Kubík (64. Šudrla) – Havlíček, Stašov.

IMG_2527Voděrady měly raketový nástup do zápasu, když Podsztavek vydláždil dálnici pro Schejbala, který byl na hřišti pouhé dvě minuty, když nahradil zraněného Faltu, a ten se nemýlil. Přesnou ranou k tyči poslal domácí do vedení – 1:0. Po takovém úvodu se čekalo, že se diváci budou bavit, ale tempo upadlo a oba týmy předváděly hru plnou nepřesností. Z té vybočila akce domácího Korába. Svým důrazem obral o míč Stoklase, poté si udělal tréninkové kužele z Koukola i brankáře Daniela a do prázdné branky zvýšil na 2:0. V tu chvíli to vypadalo na jasnou záležitost pro domácí, jenže hosté nechtěli odjet s nadílkou a těsně před poločasem utkání zdramatizovali, když Stoklas využil chyby domácí obrany a vybídl ke skórování Stašova – 2:1.

DSCN9338Také vstup do druhé půle se Rokytnici povedl a po druhé brance Stašova bylo srovnáno! Jenže Voděrady mají Korába, který skákavou střelou poslal domácí znovu do vedení -3:2. Rokytnice vzápětí využila další hrubku voděradské obrany a začínalo se znovu – 3:3. Zápas mířil k remíze, ale s ní se nechtěl spokojit Koráb a po standardce Michla zkompletoval hlavou hattrick – 4:3. Razítko na jistotu vítězství dal po faulu na Podsztavka z penalty Toman – 5:3.

Výhra byla nejlepším dárkem pro oslavence Stanislava Holoubka.

DSCN9343Michal Řehák (trenér Sokol Voděrady): „Hrozný fotbal, hrozný drama. Hráli jsme úplně jinak než v přípravě proti béčku Meziříčí a Křivicím. Dnes jsme na nic neměli čas, soupeř byl u nás včas, takže nám vázla kombinace a záložníci tam lítali jako blázni. Nechápu gól před poločasem, kdy nám Rokytnice vyjede z autu přes celé hřiště a dostane se do zakončení. Ještě jsem kluky upozorňoval, ať to dohrajeme s nulou vzadu. Ještě, že se nám rozstřílel Kuba Koráb, který celý zápas rozhodl.“

DSCN9339

Jakub Koráb (Sokol Voděrady): „Pro mě to byl hodně povedený zápas. Bylo to těžší, než jsme čekali, bolelo to hodně. Se třemi góly jsem spokojený, ale budu to mít hodně drahý.“ (směje se)

Který gól byl z tvého pohledu nejlehčí?

„Nejlehčí byl asi ten druhý, měl jsem hodně prostoru. Při tom prvním mě vzali přes ,párky´, ale ustál jsem to a pak jsem už věděl, co udělám. Při třetím to bylo trošku sporný. Faul to asi nebyl, ale opřel jsem si o beka ruku. (usmívá se)

Střelecky se ti dařilo i v přípravě?

„Dařilo. Hrál jsem střídavě v Černíkovicích a ve Voděradech a dal jsem ve čtyřech zápasech osm gólů.“

DSCN9346

Pavel Koukol (trenér 1.FC Rokytnice v O. h.): „Měli jsme špatnou zimní přípravu, byla to bída a dnes se to ukázalo, i když jsme sahali po bodu. Musíme makat, snad prohra a postavení v tabulce kluky neodradí. Snad vidí, že když se maká, tak to jde. Přestože jsme prohrávali o dva góly, pořád jsme věřili, že můžeme vyrovnat. Umíme hrát fotbal, ale děláme strašné chyby. Něco si řekneme, bohužel to pak na hřišti neplníme. Je to první zápas, tak věřím, že nás to nějak nesrazí.“

DSCN9345

Jakub Stoklas (1.FC Rokytnice v O. h.): „V celkovém kontextu zápasu jsme zklamaní. Pomohl nám gól do šatny. Do druhé půle jsme zvýšili důraz a odměnou nám bylo vyrovnání. Škoda, že jsme aspoň na bod nedosáhli. Při čtvrtém gólu si myslím, že tam malý faul byl.“

Ostatní výsledky

Křovice – Dobré 1:3 (0:0)

Branky: 50. J. Šereda – 70. J. Chmelař, 80. M. Dostál, 84. M. Dostál.

Rozhodčí: Nosek Milan – Nosek Martin, Štěpánková Marika | ŽK: 5. D. Práza, 55. J. Šereda – 35. Z. Arnošt, 65. J. Chmelař, 75. P. Němeček | diváků: 110.

Slatina n. Zd. – Roveň 2:3 (1:3)

Branky: 3. J. Hrabák, 67. M. Michalička – 9. P. Skopový, 11. D. Sejkora, 45. P. Skopový.

Rozhodčí: Jedlinský Miroslav – Mucha Milan, Broulík Miroslav | ŽK: 38. M. Michalička, 41. J. Čižinský – 75. J. Krejsa | diváků: 98.

Vamberk B – Doudleby n. O. B 3:0 (1:0)

Branky: 36. J. Handl, 48. O. Halamka, 75. P. Šimeček.

Rozhodčí: Machač Libor – Zelinka Jiří | ŽK: 55. P. Luňáček, 80. L. Holub (oba Doudleby B) | diváků: 80.

České Meziříčí B – Častolovice 1:4 (0:3)

Branky: 69. K. Vošvrda (pen.) – 13. V. Bartoš, 20. J. Brandejs, 39. V. Bartoš, 51. J. Brandejs.

Rozhodčí: Jindáček Milan – Chaloupka Jakub, Broulík Miroslav | ŽK: 86. P. Frynta – 37. J. Brandejs | diváků: 150.