OP II. třídy: Vamberk zvládl duel na horké půdě ve Žďáru!

DSCN9429

V nejvyšší okresní soutěži je velká tlačenice na špici tabulky. Tři týmy se netají ambicemi na postup do I.B třídy, takže vzhledem k bodovým rozdílům se může rozhodnout až v posledním kole.                              

ŽĎÁR N. O. – Jeden z aspirantů postupu – Vamberk – se představil na horké půdě ve Žďáru n. O. a vzhledem k minulé venkovní prohře v Kostelecké Lhotě si další zaváhaní nemohl dovolit.

 

DSCN9423

Sokol Žďár n. O. – Baník Vamberk A 0:3 (0:2)

Branky: 17. Müller Radek, 27. Hamerský David (pen.), 70. Kráčmer Matěj.

Rozhodčí: Bogdan Michal – Práza Radim, Fuchsa Tomáš | ŽK: 19. M. Winkler, 27. B. Kolář, 87. Z. Novák – 44. J. Klofanda | diváků: 60.

Sokol Žďár n. O.: M. Šrajbr – Šípek, Z. Novák, Rydrych, Maleček – Kafka (70. Lebeda), J. Moravec, Kyral, J. David (76. Vanický), B. Kolář, M. Winkler.

Baník Vamberk A: Klofanda – Malý, Ptáček, Jiří Kotýza (64. Bakus) – Šimeček, R. Müller, Hamerský, Hájek, D. Halamka (84. M. Šrom) – O. Kotyza (46. M. Kráčmer), D. Kárník (84. Jan Kotýza).

 

DSCN9439

Vamberk od úvodního hvizdu potvrzoval, že nic jiného než výhru, která by ho zase posunula o kousek blíž vysněnému postupu, nebere. Vamberečtí byli rychlejší, aktivnější, ale kromě několika střel a pološancí Šrajbrovu branku neohrozili. Překvapivě to byli domácí, kteří poprvé rozvlnili síť, když po přihrávce Nováka uklidil míč za Klofandova záda J. David. Žďár se však z gólu radoval chvilku, protože rozhodčí Bogdan jej neuznal kvůli Davidově ruce. Chvilkové nekoncentrovanosti domácích využil Vamberk k rychlému protiútoku. O. Kotyza našel za obranou Müllera, který zprava prostřelil Šrajbra – 0:1. O minutu později skončil padáček střelce úvodní branky na břevně. Žďár mohl srovnat po dvou šancích, jenže nejprve centr Šípka adresáta nenašel a pokus Nováka z otočky skončil vedle. V 26. minutě se do vápna prodral Kárník a po odrazu míče na ruku jednoho z obránců ukázal rozhodčí na penaltový puntík, což se nelíbilo nejen domácím hráčům, ale ani fanouškům. Penaltu proměnil Hamerský a poslal Vamberk do dvougólového vedení. Žďár se dožadoval penalty po souboji Malečka s Ptáčkem, píšťalka rozhodčího zůstala tentokrát němá.

DSCN9436

Druhá půle přinesla spíše nakopávanou, kombinace se nedařila ani jednomu týmů. Domácí mohli snížit po hlavičce Koláře, který však míč ideálně netrefil. Vamberk přidal třetí gól po prudkém centru Müllera a následné střele do prázdné branky Kráčmerem – 0:3.

Vamberk si tak došel, zcela zaslouženě, pro důležité tři body a postup tak má dál ve svých rukách.

DSCN9440

Zdeněk Lebeda (trenér Sokol Žďár n. O.): „Dali jsme první gól v zápase, který nám rozhodčí neuznal, a vzápětí jsme z protiútoku inkasovali. Po přísné penaltě Vamberk vedl dva nula a už si zápas pohlídal. Byl fotbalovější, rychlejší a zaslouženě vyhrál. Chtěli jsme mu výhru zkomplikovat, bohužel jsme gól nedali. My máme starší hráče, naproti tomu Vamberk má mladý tým, i to byl jeden z aspektů, jenž v utkání rozhodoval. Jinak můžeme být se sezonou spokojení. Hlavně když se sejdeme, tak kvalitu máme, ale máme úzký kádr, proto jak někdo vypadne, je zle.“

 

DSCN9441

Roman Kyral (Sokol Žďár n. O.): „Dnes rozhodly kvalita, rychlost a lepší kombinace soupeře. V soubojích jeden na jednoho nás přecházeli. Možná, kdyby nám rozhodčí uznal gól na jedna nula, pak by průběh utkání mohl být malinko jiný. Hned z protiútoku jsme inkasovali a tam se utkání asi lámalo.“

Trošku sis postěžoval, že na tebe hrál Vamberk osobku…

„Je mi padesát jedna a je zajímavý, že v téhle soutěži se najde tým, který ji praktikuje. To mě trošku překvapilo. Že se kdysi hrála ve vyšších soutěžích, trošku chápu, ale dnes se už nehraje. Divil jsem se, že se dvanáctka hostů ode mne nehnula. Možná by se mnou šla i na záchod. (směje se)

Na hřišti jste se dnes potkali s Jirkou Kotýzou, ale jako soupeři. Kolik je to let, kdy jste spolu hráli v Náchodě a Chrudimi? A jak vidíš kvalitu okresu s ohledem na tvou dlouhou kariéru… stoupá nebo klesá?

„Je to asi pětadvacet let, což je hrozný číslo. (směje se) A co se týká celkové kvality? Vidím to asi takhle… Všichni z vedení FAČR až po kraje a okresy si myslí, spíše si lžou do vlastní kapsy, že kvalita fotbalu celkově stoupá. Opak je pravdou. Kvalita jde šíleně dolů. Trénuje se míň a stačí se podívat, kolik starších hráčů ještě hraje tuhle soutěž. Pokud by měla kvalitu, už by ji dávno hrát nemohli!“

 

DSCN9446

Pavel Potužník (trenér Baník Vamberk A): „Z dnešního zápasu jsme měli velké obavy, protože nám chyběli čtyři hráči základní sestavy. Musel jsem trochu experimentovat, proto jsem obětoval Hájka, který hrál celý zápas osobku na Kyrala a docela mu utkání znechutil. Žďár se tak nedostal ke kombinaci a musel míče pouze nakopávat. Hodně mě překvapil a potěšil šestnáctiletý dorostenec Šimeček, jenž nastoupil v základu. Musím klukům poděkovat za odmakaný a odbojovaný zápas. Jsem rád, že jsme nezopakovali druhý poločas z Kostelecké Lhoty.“

Blíží se konec sezony a pro vás se bude lámat chleba v příštím zápase doma s Rychnovem…

„Měli bychom už být kompletní a v plné síle, proto věřím, že doma uspějeme a potvrdíme jarní domácí neporazitelnou pevnost.“

Pořád to máte ve svých rukách…

„To je pravda, můžeme si to podělat pouze sami. Z posledních tří zápasů nám stačí osm bodů. Pokud zvládneme Rychnov, myslím, že na konci budeme slavit postup. Ale nikdy neříkej nikdy.“ (usmívá se)

 

DSCN9444

Jiří Kotýza (Baník Vamberk A): „Trochu obavy jsme z dnešního zápasu měli, chyběli nám hráči a museli jet s námi dorostenci. Ukázalo se ale, že dorostenci chytli šanci za pačesy a vlastně skoro rozhodli zápas.“

Co rozhodlo o vaší výhře? Že máte mladší a rychlejší tým?

„Tady je malý a hrbolatý hřiště. Bylo plno soubojů a asi jsme měli výhodu ve složení týmu, že naše mládí bylo rychlejší a agresivnější oproti Žďáru. Musíme teď zvládnout Rychnov a závěr sezony a snad se nám vyhne nějaký kolaps, který by nám zkomplikoval postup.“

 

Ostatní výsledky

SK Dobruška B – Sokol Lukavice 2:9 (2:4)

Branky: 18. P. Petera, 27. J. Beneš (pen.) – 11. D. Boško, 33. D. Boško, 38. M. Filip, 40. P. Drašnar, 47. M. Filip, 52. Z. Kába, 58. Z. Kába, 70. M. Filip, 89. D. Boško.

Rozhodčí: Jedlinský Miroslav – Broulík Miroslav | ŽK: hráno bez karet | diváků: 30.

SK Dobruška B: J. Hazuka (58. J. Fidra) – J. Beneš, L. Veverka (46. M. Pago), M. Lemfeld (58. L. Petera), P. Petera, M. Štětina (66. J. Svoboda), V. Ludvík, M. Týfa, V. Balek, D. Krajňák, F. Antal.

Sokol Lukavice: V. Vaněček – P. Stříteský, T. Janoušek, J. Chmelař (55. T. Šabata) – L. Nosek, P. Drašnar (58. P. Hegedüs), M. Cvejn, Z. Kába – M. Filip, D. Boško – J. Tlapák.

 

Sokol Křivice – FC Zdelov 1963 1:5 (1:3)

Branky: 33. M. Kočí (pen.) – 2. R. Dostálek, 7. R. Dostálek, 11. K. Vašátko, 60. K. Řičař, 73. K. Řičař.

Rozhodčí: Jindáček Milan – Nedvídek Miroslav, Plocek Luboš | ŽK: 75. M. Kamš – 40. P. Nedvídek, 57. K. Vašátko | diváků: 66.

Sokol Křivice: T. Kučera – P. Jícha (24. R. Záleský), J. Sršeň, M. Kamš, V. Zima – L. Štěpán (46. D. Poláček), M. Kočí, D. Brandejs (70. O. Čepelka), J. Vlček (72. M. Engler) – A. König, J. Lochman.

FC Zdelov 1963: M. Vik – M. Bulavcsjak, M. Maňas, J. Pacek (35. M. Bodlák), K. Vašátko (57. K. Řičař, R. Dostálek (18. P. Nedvídek), D. Komárek, M. Neubecker, R. Zeman, R. Jedlička, L. Hlaváč.

M. Zeman (trenér FC Zdelov 1963): „Trochu jsem se zápasu v Křivicích obával, ale naše útočné duo dalo v prvních 11 minutách 3 branky a základ úspěchu byl hned na světě. Poté jsme, bohužel, museli střídat dva zraněné hráče a vlastní chybou jsme soupeře nechali snížit na 1:3. Do druhého poločasu jsme vypustili třetího již „zraněného“ útočníka, který dal dvě branky a my tak v klidu dovedli utkání do konce. Naše marodka je bohužel veliká, ale budeme bojovat až do konce.“

 

FC Spartak Rychnov n. K. B – FK Deštné v O. h. 8:2 (4:0)

Branky: 19. J. Švarc, 28. P. Ullrich, 31. J. Švarc, 40. J. Švarc, 54. L. Reichl, 60. J. Hillerbrand, 73. D. Trejtnar, 75. T. Polívka – 51. D. Kulhavý, 88. R. Práza.

Rozhodčí: Moravec Miroslav – Mucha Milan, Špaček Ladislav | ŽK: 65. L. Macek, 81. J. Vítek (oba Deštné) | diváků: 50.

FC Spartak Rychnov n. K. B: L. Junek – J. Švarc (70. D. Dapecí), P. Bažo, T. Handa, J. Holoubek, T. Bárta, T. Polívka (76. M. Sýkora), L. Reichl, J. Hillerbrand (69. D. Trejtnar), P. Ullrich, L. Homola.

FK Deštné v O. h.: J. Sýkora – M. Hofman (27. D. Kulhavý), L. Macek, J. Škoda (46. P. Novák), J. Slavíček (88. D. Fidler), P. Kříž, R. Práza, M. Vávra, F. Joneš, M. Tuček, J. Vítek.

 

Sokol Černíkovice – FK Kostelec n. O. B 1:4 (1:2)

Branky: 7. M. Vašata – 12. D. Cvejn, 17. J. Vilímek, 75. M. Brandejs, 91. A. Forche.

Rozhodčí: Hloušek Jakub – Hvězda Lukáš, Nosek Milan | ŽK: 34. M. Stodůlka, 87. V. Orlov – 53. M. Kytlík, 66. M. Hochmann, 86. M. Johanides | diváků: 105.

Sokol Černíkovice: R. Zahradník- J. Plašil, P. Kopecký (46. R. Dušek), I. Kučera (73. M. Vašata), J. Hanuš, M. Vašata, V. Orlov, Y. Kravets, M. Pavel, M. Stodůlka, R. Mondík.

FK Kostelec n. O. B: J. Kozel – J. Ježek, M. Hochmann, D. Cvejn, V. Kubíček, J. Vilímek, M. Brandejs, M. Ševčík, V. Šeda (84. M. Johanides), A. Forche, M. Kytlík.

 

SK Petrovice n. O. – Loko Borohrádek 0:3 (0:0)

Branky: 58. T. Václavek, 63. J. Bílek, 76. J. Čermák.

Rozhodčí: Machač Libor – Petr Jan, Bogdan Michal | ŽK: 82. K. Baťha, 88. T. Maleček – 43. J. Gronych, 82. D. Brendl | diváků: 68.

SK Petrovice n. O.: K. Baťha – M. Lukášek, T. Maleček, F. Ullrich, O. Karlík, J. Maršík, A. Ptáček, T. Vilímek, J. Lodr, J. Halíř (66. M. Pacholík), P. Šklíba (77. D. Hodek).

Loko Borohrádek: M. Lifka – T. Václavek, J. Bílek (85. P. Chudoba), J. Gronych, D. Brendl, M. Janeček (75. A. Čermák), T. Sazima (80. T. Moravec), F. Liška, P. Matějus, J. Kněžour, J. Čermák.

 

# Klub Z V R P S B P+ P-
1. ZDELOV 22 16 0 6 64:34 48 2 2
2. Vamberk „A“ 21 16 0 5 70:28 47 2 1
3. Rychnov n.K. „B“ 22 16 0 6 76:38 46 2 0
4. Lukavice 22 13 0 9 68:42 42 1 4
5. Kostelec n.O. „B“ 21 13 0 8 61:44 38 2 1
6. Žďár n.O. 22 11 0 11 38:50 33 1 1
7. Černíkovice 21 10 0 11 57:52 30 3 3
8. Borohrádek 21 10 0 11 46:58 29 2 1
9. Dobruška „B“ 21 9 0 12 43:82 27 0 0
10. Deštné v O.h. 21 8 0 13 57:53 26 0 2
11. Kostelecká Lhota „A“ 21 8 0 13 45:62 24 0 0
12. Křivice 21 7 0 14 35:56 19 3 1
13. Petrovice n.O. 22 2 0 20 22:83 8 0 2

 

 

Čtenářská diskuze