OP II. třídy: Účet: Devět gólů a tři červené!

DSCN9383Státní svátek využily Zdelov a Lukavice k předehrávce 26. kola. Na výborně připravené zdelovské trávě se utkaly třetí a čtvrtý tým aktuální tabulky.

ZDELOV – Dalo se očekávat vyrovnané utkání, ale představení, které předvedly oba týmy, nechybělo nic, co se na takový mač patří – góly, dramatická koncovka, emoce a červené karty.

DSCN9381FC Zdelov 1963 – Sokol Lukavice 6:3 (4:0)

Branky: 6., 28. (pen.), 90. Neubecker, 35., 37. Vašátko, 78. Dostálek – 72., 79. Boško, 83. Drašnar P.

Rozhodčí: Hloušek Jakub – Zelinka Jiří, Hvězda Lukáš | ŽK: 13. D. Komárek, 52. R. Dostálek, 90. M. Neubecker – 3. J. Tlapák, 70. D. Boško | ČK: 49. D. Komárek, 86. R. Dostálek – 88. P. Stříteský | diváků: 100.

FC Zdelov 1963: Vik M. – Maňas, Zeman M., Weisser, Hlaváč L. – Dvořák, Neubecker, Bulavcsjak (80. Zeman R.), Komárek – Dostálek, Vašátko (80. Nedvídek).

Sokol Lukavice: Vaněček – Pross, Tlapák (46. Macháň), Šabata, Janoušek – Kába, Stříteský, Drašnar P., Nosek L. – Boško, Bartoš.

DSCN9388První poločas vůbec nepřipomínal zápas, v němž se potkaly dva vyrovnané týmy. Zdelov zahrozil po trestném kopu, ale toto varování hosté asi nebrali vážně, protože o dvě minuty později zahrával další trestný kop Dvořák, po němž poslal domácí do vedení hlavou Neubecker – 1:0. Z pokračujícího tlaku čekali fanoušci na další gól marně. Přesto dál Zdelov trpělivě dobýval obranu Lukavice a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí podruhé. Gól přišel po faulu Tlapáka na Dostálka a odpískané penaltě, kterou proměnil střelec první branky Neubecker – 2:0. Další góly přidal Zdelov v rozmezí dvou minut. Nejprve Weisser poslal prudký centr před branku Vaněčka, kde čekala kopačka Vašátka – 3:0. Ten se podepsal také pod čtvrtý gól, když využil chybu lukavické obrany a sám před Vaněčkem se nemýlil – 4:0. Lukavice si za celý první poločas nevytvořila ani jednu šanci!

DSCN9391Druhý poločas ovlivnilo vyloučení domácího Komárka a obraz hry se změnil. V tlaku byli hosté a domácí spoléhali na rychlé brejky. Lukavice se však prosadila až v závěru zápasu, kdy se trefil kanonýr Boško. Domácí odpověděli po rychlém kontru, ale to ještě nebyl konec přestřelky. Naději vykřesali Boško s Drašnarem, když snížili na 3:5. Další dvě tutovky gólem neskončily a tak následně domácí potvrdili výhru v hektickém závěru, kdy se po dvou červených k trestnému kopu postavil Neubecker a výstavní šibenicí završil hattrick – 6:3.

DSCN9392Druhá půle byla hodně emotivní z obou stran, čemuž několika spornými (ne)odpískanými situacemi „napomohl“ mladý sudí Hloušek. Na jeho obranu je však říci, že zápas zásadně neovlivnil, snad jen červená pro domácího Komárka byla hodně přísná.

DSCN9397

Miloš Zeman (trenér FC Zdelov 1963): „Věděli jsme, že máme kvalitnější tým, ale nečekal jsem tak jednoznačný průběh první půle. Vlétli jsme na Lukavici, dali čtyři góly a mysleli jsme si, že to dohrajeme v klidu. Druhou půli ovlivnilo zbytečné vyloučení Komárka, proto jsme vsadili na brejky a nakonec jsme to po dramatickém závěru uhájili. Ty dvě červené v závěru asi byly… Pro fanoušky to musela být za dvacku super podívaná. Fotbal nahoru-dolů, devět gólů a drama až do konce.“

Momentálně jste třetí se ztrátou bodu na Rychnov B a dvou na Vamberk, který má však o zápas méně. Chcete ještě zamíchat s kartami o postup?

„Šance pořád je, ale máme před sebou dva těžké zápasy – ve Žďáru, kde to bývá vždy vyrovnané a pak doma Rychnov. Teď nám budou chybět ještě vyloučení hráči. Uvidíme, po těchto utkáních, jak na tom budeme.“

DSCN9396

Michael Neubecker (FC Zdelov 1963): „Hrozně nás překvapilo, jak lehce jsme v prvním poločase Lukavici přehráli a dali jí čtyři góly. Ovšem druhá půle, to byla jiná kapitola. Hrát v deseti skoro celý poločas není nic příjemnýho, ale poprali jsme se s tím a asi zaslouženě jsme vyhráli.“

Nastřílel jsi hattrick. Byl první v dospělých a na penaltu ses cítil po prvním gólu, nebo jsi na ni určený?

„V dospělých to byl můj první, ale v mladších kategoriích jsem už nějaké nastřílel. (usmívá se) Na penaltu jsem určený, i když se mi na podzim tolik nedařilo, tak jsem to dnes zlomil!

DSCN9395

Martin Lev (PR manažer Sokol Lukavice): „Jednoduché hodnocení. Pro nás zápas blbec, Zdelov jednoznačně lepší! Chválím všechno, ale na rovinu musím říct, že rozhodčí zápas nezvládli. Prostě mladí kluci, kteří zápas neukočírovali. Je mně divný, že na takový zápas, který řídí mladí rozhodčí, nepřijede delegát. Byl tady s námi šedesátiletý Míra Nedvídek a ten je koukal, co se na hřišti děje. Hlavní každou situaci řešil s pomezním… nechápu. Jinak zasloužená výhra Zdelova, ale zase je vidět, že něco shnilého je ve státě dánském!“

DSCN9394

David Boško (Sokol Lukavice): „Hodně divoký zápas. Nenavázali jsme na výkon z minulého utkání. V prvním poločase to byl z naší strany nějaký zkrat, který nás stál body. Jinak zbytečně vyhecované utkání, domácí se právem zlobili za vyloučení svého hráče. Ty dvě v závěru…nevím. Buď to měl nechat bez karet, maximálně dát žluté, a nechat zápas plynule dohrát. Nevím, jestli by to zkušenější rozhodčí zvládl. Minule pískal u nás pan Luboš Jedlinský, jehož tam poslali samotného, a dopadlo to, jak dopadlo. Byla z toho hrozná bramboračka. Proti posledním Petrovicím tady pískají tři rozhodčí. Nechápu, jak to svaz deleguje, když na prakticky rozhodnutý zápas pošlou tři a k nám na vyhrocený přijede jeden.“

Ostatní výsledky

SK Dobruška B – FK Kostelec n. O. B 4:2 (2:1)

Branky: 15., 35. Brožek M., 50. Petera, 75. Beneš – 19. Šeda, 85. Kubíček.

Rozhodčí: Moravec Miroslav – Plocek Luboš, Štěpánková Marika | ŽK: hráno bez karet | diváků: 20.

SK Dobruška B: J. Hazuka – J. Hubáček, Š. Brožek, M. Brožek (64. J. Fidra), Z. Havelský, D. Krajňák (63. Phan Manh), M. Štětina, P. Petera (76. J. Svoboda), J. Komůrka (66. J. Beneš), V. Balek, M. Lemfeld (79. T. Krahulec).

FK Kostelec n. O. B: T. Jiroušek – J. Kozel, A. Forche, M. Hochmann, L. Sychra (76. J. Čihák), V. Kubíček, J. Vilímek, M. Plocek, V. Šeda, M. Ševčík, M. Brandejs.

Sokol Křivice – Sokol Černíkovice 1:1 (1:0) na pen. 2:4

Branky: 34. König – 57. Stodůlka.

Rozhodčí: Machač Libor, Práza Radim | ŽK: 66. König, 84. Lochman J. – 58. Orlov, 59. Hanuš D., 59. Mondík R., 80. Hanuš J. | diváků: 65.

Sokol Křivice: T. Kučera – J. Sršeň, L. Štěpán, M. Kamš, V. Zima – M. Kočí (80. O. Čepelka),Vlček – J. Lochman, A. König, P. Jícha (75. D. Poláček), P. Karkula (69. D. Brandejs).

Sokol Černíkovice: R. Zahradník – J. Plašil, J. Hanuš, D. Hanuš, V. Orlov, Mat. Vašata, I. Kučera (69. O. Kotevych), M. Stodůlka, P. Víteček (57. M. Hovorka), R. Mondík, J. Voltr (46. M. Pavel).

Sokol Žďár n. O. – FC Zdelov 1963 0:3 (0:2)

Branky: 9. Zeman R., 41., 78. Weisser.

Rozhodčí: Machač Libor – Práza Radim, Fuchsa Tomáš | ŽK: 18. David, 42. Veselka, 50. Novák (všichni Žďár) | diváků: 20.

Sokol Žďár n. O.: M. Šrajbr – M. Pavlas (72. M. Krčmář, P. Vanický, B. Kolář, R. Veselka, R. Kyral, M. Baše, J. Moravec, J. David, Z. Novák, Z. Lebeda.

FC Zdelov 1963: M. Vik – M. Maňas, M. Bulavcsjak, K. Vašátko, M. Zeman, M. Neubecker, R. Jedlička, R. Zeman, J. Weisser, L. Hlaváč, V. Dvořák (52. K. Řičař, 64. M. Bodlák).

M. Zeman (trenér FC Zdelov 1963): „Utkání ve Žďáru bylo jeden velký zmar. Před samotným utkáním zkolaboval mladý rozhodčí a musel být odvezen sanitou. Utkání se tedy ujal zkušený rozhodčí Nedvídek a na pomezí zaskočil mladý rozhodčí v civilu. Kdo přišel na fotbal, tak viděl bohužel jen kopanou, která se hrála téměř po celé utkání.  My jsme přijeli bez 3 hráčů základní sestavy a domácí na tom nebyli o moc lépe, hrál, kdo přišel. Nám se podařilo v prvním poločase vstřelit dvě branky a zaslouženě jsme vedli. Zkraje druhého poločasu se nám zranil Dvořák a na hřiště přišel Řičař. Ten však odešel z prvního souboje s domácím Novákem s otřesem mozku a sanitka se volala znovu. Takže ze Žďáru jsme odjeli sice se třemi body a na pár hodin s prvním místem v tabulce, ale s náladou na bodu mrazu. Jak rozhodčímu, tak i našemu hráči přejeme brzké uzdravení.“

FC Spartak Rychnov n. K. B – Sokol Lukavice 4:2 (1:1)

Branky: 15. J. Holoubek, 51. T. Vik, 80. V. Čech, 86. D. Trejtnar – 18. D. Boško, 82. D. Boško (p.).

Rozhodčí: Jedlinský Miroslav – Jindáček Milan, Broulík Miroslav | ŽK: 70. D. Trejtnar (Rychnov B) | diváků: 50.

FC Spartak Rychnov n. K. B: L. Junek – V. Čech, D. Trejtnar, T. Vik, J. Hillerbrand, T. Polívka, J. Švarc, M. Bittner (80. P. Bažo), T. Handa, J. Holoubek, T. Bárta.

Sokol Lukavice: P. Brandejs – T. Janoušek, J. Chmelař, J. Tlapák, R. Pross – L. Nosek, P. Drašnar, Z. Kába – S. Bartoš (9. T. Šabata), D. Boško, J. Macháň (78. P. Hegedüs).

SK Petrovice n. O. – FK Deštné v O. h. 3:1 (2:0)

Branky: 15. Šklíba, 34., 63. Lukášek – 85. Macek.

Rozhodčí: Hloušek Jakub, Mucha Milan | ŽK: 45. Maršík – 20. Rýdl, 42. Vítek | diváků: 48.

SK Petrovice n. O.: K. Baťha – M. Pacholík, F. Ullrich, M. Lukášek, T. Maleček, J. Maršík, S. Jech, T. Vilímek, A. Ptáček, J. Halíř (82. D. Hodek), P. Šklíba.

FK Deštné v O. h.: M. Bartoš – J. Sýkora – P. Rýdl (55. F. Joneš), R. Práza, P. Kříž, M. Tuček, L. Levý, J. Vítek, J. Škoda (70. D. Kulhavý), M. Vávra, L. Macek.

Sokol Kostelecká Lhota A – Baník Vamberk A 5:4 (1:3)

Branky: 27. D. Rešl, 60. R. Svatoš, 66. J. Rypal, 68. D. Rešl, 85. R. Svatoš – 15. D. Kárník, 31. D. Hamerský (pen.), 34. O. Kotyza, 75. M. Šrom.

Rozhodčí: Špaček Ladislav – Fuchsa Tomáš, Machač Libor | ŽK: 55. P. Jakubec (Kostelecká Lh. A) | diváků: 70.

Sokol Kostelecká Lhota A: P. Hejčl (10. J. Adamčiak) – J. Rypal, R. Štěpán, L. Oberreiter, R. Svatoš, L. Andrle, J. Filip, O. Plocek, D. Rešl, M. Tobiška, P. Jakubec.

Baník Vamberk A: J. Klofanda – O. Kotyza, A. Chochola (46. T. Hájek), M. Valášek (31. D. Halamka), M. Šrom, J. Kotýza, M. Malý, D. Kárník, D. Hamerský, R. Ptáček, R. Müller.

P. Potužník (trenér Baník Vamberk A): „V prvním poločase bylo utkání zcela v naší režii a bylo otázkou, kolik soupeři dáme gólů. Co říct k druhému poločasu? Snad jen: Velebnosti, chce se mně blejt! Omluva vambereckým fanouškům a gratulace domácím za heroicky odbojovaný 2. poločas.“