OP II. třídy – Martin Lev: „Můj názor na český fotbal je známý“

20190901-5093

Okresní soutěže na Rychnovsku uzavřela předehrávka jarního kola OP II. třídy minulý víkend. Už před sezonou se trenéři a představitelé klubů shodli, že tento ročník bude enormně vyrovnaný, což se potvrdilo.

RYCHNOVSKO – Po sestupu Albrechtic a Doudleb se čekalo, kolik týmů zaútočí na postupové pozice. Do jarních bojů půjdou na stejně startovní čáře Deštné a Borohrádek se shodným počtem 36 bodů. Přesto odstupy od ostatních soků nejsou velké, a proto jaro slibuje boje až do posledního kola. Na opačném konci tabulky se krčí Kostelecká Lhota a Křivice, které budou mít co napravovat.

 

1. Jak se vaše předsezonní cíle střetly v podzimní části s realitou?

2. Postavení v tabulce po polovině soutěže odpovídá kvalitě vašeho týmu?

3. Kdo patřil mezi rozdílové hráče ve vašem mužstvu?

4. Povedený a nepovedený zápas?

5. Na podzim rozvířilo hladinu v českém fotbale „báčko“ Opočna a Přepych. Jaký je váš názor na tento protest a myslíte si, že je v českém fotbale vše v pořádku?

6. Rozhodnutím VV KFS KHK musely všechny kluby v I.B třídě dodat svazu „klubové rozhodčí“. Je to naprostý úlet nebo s tím souhlasíte, navíc když mají být za nedodání rozhodčích kluby pokutovány a jak byste reagovali, kdyby podobný „nápad“ měl OFS RK?

7. Plánujete v zimní přestávce změny v kádru nebo realizačním týmu?

 

20191006-09517

DANIEL FIDLER – VEDOUCÍ MUŽSTVA FK DEŠTNÉ V O. H.

1) Se vší skromností jsme do této podzimní části sezony vstupovali s cílem zlepšit obrannou část naší hry. To se nám však podařilo jenom z části. Nad naše očekávání předčila spíše naše útočná hra tu obrannou, i když popravdě musím říci, že už nedostáváme tolik zbytečných gólů jako dříve. Milým překvapením byla i naše cesta pohárovým kolbištěm. Pohár měl být z počátku pro nás jakousi formou přípravy, ale krásné druhé místo si kluci zasloužili.

2) Já si osobně myslím, že v tomto ročníku je hlavně první polovina tabulky nesmírně vyrovnaná. To že ji vedeme, je hlavně zásluha bojovnosti, která častokrát přicházela i za nepříznivého stavu, ale o to více si kluci výhru zasloužili a zaslouženě vychutnali. A na vaši otázku, ano -  postavení v tabulce skutečně odpovídá kvalitě našeho týmu.

3) Mezi rozdílové hráče patřil Radim Práza, který se stal po zásluze střelcem podzimu, ale toho by těžko dosáhl, nemít svého dvorního nahrávače a srdce celého mužstva Lukáše Macháčka. Na druhou stranu nemohu opomenout záložní řadu ve složení Tuček, Kříž, Kárník, Koza, bez které by naší hře chyběla přímočarost, kreativita a kvalita. Na ni ale musela ostřížím zrakem dohlížet obranná pětice Vávra, Levý, Slavíček, Macek, Vítek, která bránila každý výsledek doslova svým tělem. A v neposlední řadě člověk střežící naši svatyni Sýkora. Nechci opomenout další nedílnou součást, která patří mezi nepostradatelné hráče a tou je naše lavička Rýdl, Brož, Bartoš, Kulhavý, Hofman. Bez nich by to nešlo.  A to jsou všichni ti, kteří jsou nedílnou součástí týmu a našimi rozdílovými hráči…

4) Povedený zápas – jednoznačně utkání proti Doudlebám a nepovedený v Častolovicích.

5) Jak rychle se tento protest formou fotbalové báčka rozvířil, bohužel tak rychle upadl v zapomnění. Připojil se snad někdo? Napodobil snad někdo tyto týmy bojující za něco, co je tak skutečně reálné a co se děje? Nemyslím si. Jako v celé naší společnosti, tak i v našem fotbale už delší dobu není všechno v pořádku, ale myslíte si, že s tím uděláme něco my, týmy hrající fotbal pro zábavu a zadarmo?

6) Nevím, jak je na tom KFS s počtem rozhodčích, ale myslím si, že OFS Rychnov je na tom bídně, co se týká počtu. Několikrát v sezoně jsme museli dát na postranní čáru svého člověka, což se nám vůbec nelíbilo. Je to totiž tak, že naši fanoušci se chodí na fotbal dívat a bavit. A ne, že se nechají přemlouvat, aby si vzali praporek a 90 minut se honili podél pomezní čáry. Z fotbalu neměli vlastně nic, jenom ten stres, kdy jim někdo vynadá za nesprávně posouzenou situaci. Jednou větou: „Nesouhlasím s tím!“

7) Realizační tým zůstává pro jarní část ve stejném složení, co jsme si navařili, to si také sníme. (směje se) A co se týká kádru? Budeme se snažit udržet kluky pohromadě, protože jedině tak dosáhneme společného cíle, který jsme si vysnili. Samozřejmě víme, že o mnohé z nich je velký zájem z okolních týmů okresu, i krajských, ale myslím si, že to, co u nás kluky drží a doufám držet bude, je ta neskutečná parta, která z nich čiší na dálku a dělá neskutečně silný tým.

 

RADEK SAZIMA – TRENÉR LOKO BOROHRÁDEK

1) Naše cíle jsme překonali už teď. S umístěním v tabulce musím být spokojen.

2) Postavení v tabulce je nad naše očekávání. Týmový duch, co vládne v kabině, pomohl našemu mužstvu k umístění, jaké je. Velká pochvala pro celý tým.

3) Zde bych nikoho neupřednostnil. Celý podzim se nám vyhýbala zranění a vyloučení.  Hrajeme týmově a dobře.

4) Povedený, tak zde bych asi na prvním místě řekl všechna venkovní utkání, kde jsme s bilancí 7 zápasů a 7 výher a také finálové pohárové utkání. Nepovedený výsledkově asi žádný. Jen mrzí domácí porážka proti Deštnému.

5) K tomuto protestu se stavím neutrálně. Každého věc, jak bude protestovat proti českému fotbalu. V pořádku určitě vše není v českém fotbale, ale nejsem si jistý, zda tento postoj něco změní. Vše to začíná od okresních funkcí, které jsme si sami zvolili a kteří nás zastupují. Jestli není chyba zde? (tím nemyslím OFS-RK). Je to pouze můj osobní názor.

6) Toto je naprostý úlet a určitě s tím nesouhlasím. Určitě bychom byli proti.

7) Změny v kádru neplánujeme a realizační tým bude stejný.

 

JAKUB JEDLINSKÝ – TRENÉR FC SPARTAK RYCHNOV N. K. B

1) Střetly. (usmívá se) Obměnili jsme dost hráčů a především omladili. Čekal jsem, jak si s tím někteří chlapci poradí, ale převládá spokojenost. Soutěž je náročná a myslím, že o dost kvalitnější než minulý ročník, takže bereme, tak jak to je.

2) Vzhledem k tomu, že jsme béčko, se kvalita odhaduje těžko, když každý zápas hrajeme v odlišné sestavě. Ale osa našeho týmu kvalitní je, k ní se vždy doplní někdo, kdo zápas od zápasu zapadne lépe nebo hůř. Ale troufnu si říct, že postavení kvalitě odpovídá.

3) Všichni, kdo nastoupili, makali a patří jim pochvala, ale je pravdou že i podle statistik máme vynikající útočníky.

4) Nepovedeným jsme začali soutěž v Černíkovicích, ale absolutně vede domácí zápas s Borohrádkem, který nás vyškolil v několika věcech. Zaprvé, jak pevně zaparkovat autobus a neuhnout s ním, zadruhé, jak být efektivní a za třetí, jak znervóznět vesměs mladého soupeře, který si pak zápas prohraje sám. A povedený? Zdelov venku a co se taktiky, bojovnosti a efektivity týče, Černíkovice doma.

5) Mají můj obdiv a respekt. Nicméně i přesto, že si myslím, že vše v pořádku není, stále jsou to volení zástupci – někdo je musel zvolit, a byli to námi zvolení zástupci klubů, pak okresů atd. Takže mají stejný legitimní mandát jako prezident a premiér, kteří jsou u někoho více u někoho méně oblíbení, bohužel.

6) Tady na tom se ukazuje/ukáže jak málo lidí vlastně fotbal dělá jako funkcionář, zapálený člen, trenér, hráč nebo právě rozhodčí. Pokud už historicky klub nějakého takovéhoto člověka nemá a musí uměle někoho poslat na školení, aby neplatil pokutu… Chápu, že to kluby nesou nelibě.  Ale pak se zase můžeme vrátit k předešlé otázce.

7) Na změny v realizačním týmu by musel opovědět někdo jiný, jestli si mám sbalit kufry nebo ne… Co se týče hráčů, tak nás bohužel potkalo několik nemilých a dost těžkých zranění na konci sezony, takže uvidíme, co bude. Nicméně už nyní se ukazují v parádním světle naši dorostenci, kteří by šanci měli dostávat stále. Měl by se nám po zranění vrátit Dominik Trejtnar. A jako béčko si úplně z klubové kasy ukrajovat na posily nemůžeme, že jo? (směje se)

 

JAN ČERMÁK – TRENÉR SOKOL ČERNÍKOVICE

1) Ano, z mého pohledu jsem spokojen. I když dle vývoje jsme mohli být i o něco lepší, ale i horší… Takže mé cíle jsou splněny – k ultramaximální spokojenosti mi chybí jeden bod, ale na to se nehraje. Takže super. (usmívá se)

2) Ano, odpovídá. Hráči a realizační tým si to takto uhráli, takže ano.

3) Já nerad vyzdvihuji a svým způsobem ponižuji hráče. Každý má v týmu svou roli, kterou přijme. Pak máte klubové role a vztah k fotbalu a hráče, kteří jdou pomoci v době krize. Takže všichni jsou rozdíloví a každému vyjde nějaký zápas. Takže úplně všichni jsou pro Černíkovice důležití. Pardon – nebudu jmenovat.

4) Zjednodušeně řečeno – vítězné povedené, prohrané – nepovedené. Myslím, že předváděná hra byla ve všech utkáních kvalitní, i v těch prohraných. V prohraných jsme jen udělali více chyb než soupeř a proměnili méně šancí. Ve vítězných naopak. Můžeme chtít samozřejmě více, ale můžeme dostat i méně. Jsem spokojen.

5) Složitá otázka. S některými věcmi jsem spokojen a s některými méně. Odpovím obšírněji – myslíte, že ve společnosti je také vše v pořádku? Fotbal, a jakýkoliv sport, je odrazem dění a vazeb ve společnosti. Vždy je to o lidech a jejich přístupu. Každý má možnost přijít s řešením, angažovat se nebo nedělat nic. Někdy to bolí, pokud chcete něco změnit, někdy to nejde nebo vás to semele. Snažme se dělat fotbal kvalitně a vše nemusí mít nekalý podtext, a pokud to bude ideální, tak jsme v lepší společnosti. PS: některé věci ve společnosti opravdu nemám rád a marně čekám na změnu již dlouho. Jenom podotknu, že obyčejně jedna garnitura střídá druhou s líbivými hesly a chce pouze změnit penězovody. Je to na dlouho, nechci unavovat.

6) Nevím a neznám důvody. Nechci hodnotit, jen odpovím otázkou: Jak se postupuje v současné době při neúčasti rozhodčího? Není tento záměr, jedno z možných řešení?

7) Rádi bychom tým oživili, i když vím, že většina hráčů neřekla své poslední slovo. Určitě se vrátí někteří zranění a nemocní.

 

FILIP LEIMER – TRENÉR TJ VELEŠOV DOUDLEBY N. ORL.

1) Před podzimní sezonou byl hlavní úkol udržení kádru, popř. jeho rozšíření. To se povedlo, takže spokojenost.

2) Musím přiznat, že jsme se pár zápasů srovnávali s trochu odlišnou hrou, kterou se některé týmy v okrese prezentují. V druhé polovině podzimu už si vše sedlo a páté místo nebereme nijak tragicky.

3) K oporám patřili všichni hráči, kteří zasáhli do podzimních utkání. Nerad bych někoho vyzdvihoval, ale asi jako v každém týmu potřebujete tzv. zdravé jádro. Tak těm patří přeci jenom o trochu větší díky.

4) Tragicky jsme zahráli v Lukavici, pěkný fotbal mohli fanoušci vidět v domácím zápase s Černíkovicemi.

5) Bez komentáře.

6) Bez komentáře.

7) Doufáme v brzký návrat jednoho výborného útočníka z „dovolené“, sehnat musíme také perspektivního gólmana, kdo má zájem, ať se na mě obrátí. Realizační tým zůstává beze změn.

 

PETR KOMÁREK – SEKRETÁŘ FC ZDELOV 1963

1) Na předsezonní cíl, což bylo umístění do 3. místa, ztrácíme 5 bodů, což není málo, ale ani hodně. Stále máme šanci s tím na jaře něco udělat.

2) Zaprvé: Vzato historicky, ve Zdelově nebyl nikdy mladší tým, než je nyní. Postupnou výměnu generací jsme zvládli bez výraznější ztráty kvality. Což je pozitivní. Zadruhé: Tabulka je rozdělena na dvě poloviny. Momentálně se držíme se v té horní, takže jsme víceméně spokojeni, protože soutěž je kvalitnější než ta loňská.

3) Bohužel, v žádném podzimním zápase jsme nebyli kompletní. Téměř celý podzim jsme odehráli bez dvou opor – Tomáše Vika a Honzy Weissera, kteří patří mezi rozdílové hráče. Ještě, že máme v týmu rozdílových hráčů více.

4) Bez ohledu na výsledek jsme hráli dobře i v desíti v Doudlebách a výborně v předehrávce v Častolovicích. Mezi nepovedené zápasy řadíme rozhodně 1. poločas doma s Rychnovem B a s Černíkovicemi, také doma.

5) Pokud chce někdo něco změnit, musí mít nějakou vizi a především alternativu k současnému stavu. Tu nevidíme, resp. jsme o ní nikde zatím neslyšeli.

6) Mezi absurditu považujeme dovednostní soutěž po remízovém utkání. Účast klubových rozhodčích v okresním přeboru by byla už trochu na hraně. Určitě by to nepřispělo ke zvýšení regulérnosti soutěže, spíše naopak.

7) Naším cílem bude přemluvit někoho, kdo by náš tým na jaře převzal do „trenérských rukou“. Odcházející Miloš Zeman tady odvedl skvělou práci, laťka je nastavena hodně vysoko.

 

MIROSLAV PŘIKRYL – TRENÉR AFK ČASTOLOVICE

1) Druhá třída není třetí třída, takže jsme se stejným kádrem doufali v solidní umístění, které se nakonec naplnilo.

2) Tréninková morálka je mizerná, na víc to asi zatím nebylo.

3) Vzhledem k tomu, že máme obrovský problém ve středu pole, určitě to byl Aleš Kuhn, který když nebyl, bylo zle.

4) Výhra s FK Deštné a porážka se Zdelovem v posledním kole.

5) Ve fotbale asi v pořádku něco není, to asi vidí každý zainteresovaný. Báčko byl protest Opočna a Přepych. Nevím, jestli se někdo přidal, nic podobného jsem již neviděl.

6) Tato otázka je spíš pro vedení mládeže, kterých se to týká.

7) V tuto chvíli neplánujeme žádné změny.

 

MILAN BOŘEK – TRENÉR FK KOSTELEC N. O. B

1) Představa byla být výše v tabulce a s větším počtem bodů. Bohužel, realita je tvrdší, než jsem si představoval.

2) Momentálně odpovídá, ale podle zápasů jsme měli mít o 8 bodů víc.

3) Rozdílovými hráči byli vždy kluci z A týmu, náš mladý tým ještě takového nemá.

4) Nepovedené byly prohry. Naprosto zbytečné ve Žďáru, doma s Doudlebami, Černíkovicemi a remízy v Dobrušce a s Rychnovem B doma. Totální výbuch byl na Deštném.

5) Všichni víme, že ve fotbale vše ok není a myslím ani nebude. Je to o lidech, jestli chtějí něco změnit k lepšímu. Když už někdo chce měnit, je nenápadně umlčen různými nařízeními a stanovami, které ohrozí jeho klub v jakémkoliv směru.

6) Je to totální úlet! Ještě loni na semináři bylo sděleno, že svazy si budou samy dělat nábor rozhodčích, ale zjistily, že to není vůbec lehké a tak to „zkušeně“ přehodily na kluby. Přitom kluby mají svých starostí nad hlavu ohledně financí a shánění hráčů ve všech kategoriích, popř. zajištění celého chodu klubu. Snad se toho na okrese nedočkáme!

7) Už nyní od nás odchází zpět do svého klubu Ondra Plocek. Tímto mu chci za vše poděkovat a také za práci, kterou u nás odvedl. Příchody ještě zvažujeme.

 

20191027-10927

MARTIN LEV – MANAŽER SOKOL LUKAVICE

1) Bohužel nám podzim nevyšel podle našich představ díky velké marodce a časté absenci mnoha hráčů.

2) Neodpovídá, myslím, že máme na to hrát výš.

3) Každý kdo přišel a svou hrou nám pomohl.

4) Povedl se zápas v Křivicích a nepovedených bylo mnohem víc.

5) Forma protestu se mně líbila. A vyjadřovat se k poměrům v českém fotbalu nebudu, protože můj názor je známý a i byl i finančně ohodnocen. Takže rozhodně v pořádku není.

6) Je to jen můj názor, ale budu citovat Petra Čepka z filmu Trhák: „Kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil!“

7) Ano, hledáme a jednáme o nových posilách.

 

ZDENĚK ZOUNAR ML. – MÍSTOPŘEDSEDA SK DOBRUŠKA

1) Cílem bylo a je, aby se naši mladí hráči, věkově starší dorostenci, konfrontovali s úrovní „dospěláckého“ fotbalu. Aby postupně nabírali zkušenosti a na vlastní kůži poznali, že tato úroveň je o něco rychlejší, ale hlavně tvrdší a agresivnější, než na co byli doposud zvyklí. Jsme přesvědčeni, že jim právě toto srovnání s dospělými pomůže v jejich dalším fotbalovém rozvoji, a že sami poznají, že záleží jen na nich, jak poctivě a tvrdě na sobě dál budou chtít pracovat, aby se fotbalově posunuli výše.

2) Myslíme si, že odpovídá. Výkony v průběhu podzimu byly dost nevyrovnané, což lze přičíst věku, nedostatku zkušeností a kvality většiny našich mladých hráčů.

3) Kluci mají dobrou partu, což je základ a celkově se prezentují týmově. Vůdčími osobnostmi mužstva jsou Ben Bohuňovský a Matouš Brožek, kteří také již pravidelně nastupují za náš A tým. Když jsou k dispozici, dá se říci, že s nimi roste výkon celého týmu.

4) Za herně povedená utkání lze považovat to v Černíkovicích, a i přes prohru domácí zápas s rychnovským béčkem. Naopak mezi velmi nepovedené zápasy z naší strany řadíme zápasy v Křivicích a v Doudlebách.

5) Těžká otázka. Dění v českém fotbale samozřejmě vnímáme, jsme jeho součástí a konkrétně postava RB je velmi kontroverzní a obecně u nás pověst fotbalu poškozuje. V demokratické společnosti může kdokoli vyjádřit svůj názor a je jen na něm, jakou formu nesouhlasu zvolí, pokud je vše v souladu se zákonem. Ve vedení fotbalu jsou delegáti, kteří tam byli demokraticky zvoleni, systém je jasně daný. Pokud chce někdo něco změnit, je zřejmě nutné se aktivně zapojit od nejnižších struktur, což ovšem vyžaduje spoustu času, kterého má každý z nás čím dál méně.

6) Toto vnímáme jako krajní řešení, které je důsledkem personální krize, kdy v dnešní době chybí lidé téměř všude. Na druhou stranu vedení KFS je zodpovědné za fotbalové dění v našem kraji a mělo by tedy být schopné zajistit také všechny tři rozhodčí ve všech krajských soutěžích. V okresním přeboru se nám stalo naposledy ve Zdelově, že byli na zápas delegováni jen dva rozhodčí a druhým asistentem tedy musel být „laik“ z řad domácích.

7) Žádné zásadní změny v plánu nemáme.

 

JIŘÍ KOBLMÜLLER – SEKRETÁŘ SK ALBRECHTICE N. O.

1) Naše cíle byly pohybovat se v klidném středu tabulky a zabudovat naše mladé odchovance do mužstva. Proto rozhodně nemůžeme být spokojeni.

2) Všeobecně si myslíme, že náš, sice mladý, tým má na lepší umístění než je 11. místo v tabulce.

3) Nemáme rozdílového hráče.

4) Dobrý zápas jsme odehráli doma s Častolovicemi a špatný výkon jsme předvedli v Lukavici.

5) Byl to zoufalý výkřik do tmy. Ryba smrdí od hlavy, a pokud v čele FAČR nebudou kvalitní lidi, třeba i z nižších pater svazu, nic se nezmění!

6) Nesouhlasím s tím, ale KFS to nemohl vyřešit jinak. Pokud by tam nebyla hrozba pokuty, každý by na to kašlal.

7) Určitě musíme stabilizovat kádr a zdravě ho posílit. A doufám, že realizační tým zůstane beze změn.

 

PETR NEDOMANSKÝ – SEKRETÁŘ SOKOL ŽĎÁR N. O.

1) Předsezonní cíle hrát klidný střed tabulky vzaly za své již v úvodu soutěže, kdy jsme úvodní venkovní utkání i přes vyrovnaný průběh prohráli.  Bohužel, během celého podzimu jsme měli problémy s absencemi klíčových hráčů, které ti z lavičky nedokázali plnohodnotně nahradit. Nedaří se nám defenzivní činnost celého mužstva.

2) V současné době bohužel ano. V optimální sestavě bychom mohli být asi o 3 – 4 pozice výše.

3) Mates Václavík, Roman Kyral, Bohouš Kolář.

4) Povedené utkání jsme sehráli v Albrechticích. Nepovedená utkání byla všechna, ve kterých jsme obdrželi 5 a více branek. A že jich bylo dost.

5) Jsme v Čechách – mediální bublina splaskne a vše se zamete pod koberec.

6) Rozhodně by OFS na nápad KFS přistupovat neměl a pokutovat kluby už vůbec ne. Zájem o fotbal postupně upadá a tento „nápad“ by mohl vést k zániku dalších klubů.

7) Ne.

 

DANIEL FALTYS – TISKOVÝ MLUVČÍ KLUBU SOKOL KOSTELECKÁ LHOTA

1) Ani trochu. Že nebudeme patřit ke špičce okresního přeboru, to jsme věděli. Ale tak nějak jsme doufali v klidný střed tabulky. Zisk šesti bodů a předposlední místo je ohromným zklamáním.

2) Odpovídá spíš tomu, že jsme se na dva zápasy za sebou nedokázali sejít ve stejném složení. Nakonec několikrát vypomohli starší kluci z béčka, abychom k zápasům nejezdili v jedenácti. Zranění, nemoci, vyloučení, ale někdy i neopodstatněné důvody absence hráčů na zápasy nás nějaký ten bod určitě stály.

3) Tento podzim se žádný takový nenašel.

4) Povedený, byť s nulovým bodovým ziskem, byl asi jediný. A to v Borohrádku. V ostatních případech jsme hráli „tužku“. I v zápasech, kde se podařilo bodovat.

5) Vše v pořádku určitě není, fotbalovou politiku a kulturu jsme na vlastní kůži pocítili po nešťastném zápase s Černíkovicemi. Na druhou stranu, i sami v klubu jsme si uvědomili, že je potřeba otevřít oči a občas zamést před vlastním prahem.

6) I.B třídu nám nepřísluší hodnotit, kopeme okres. Tam rozhodčí na lajnu prostě nepřijedou a ze soutěžního řádu máme povinnost je dodat stejně, jako v I.B třídě. Jen to školení zatím neproběhlo. To je asi jediný rozdíl mezi I.B a okresem.

7) Při pohledu na tabulku by se nám hodilo asi tak 5 nadstandardních hráčů, aby se okres ve Lhotě kopal i další sezonu. Ale kde je vzít?

 

20190901-5051

MILAN DOSKOČIL – TRENÉR SOKOL KŘIVICE

1) Nesplnily. Cílem bylo hrát střed tabulky. Ale nevyšel nám začátek a už jsme se celý podzim z krize nezvedli.

2) Asi ano. Kvalitu jsme moc nepředvedli, dělali jsme spoustu individuálních chyb a poslední zápasy už nebyla vidět ani bojovnost. Navíc jsme nedávali téměř žádné góly. Z toho vyplývá zasloužené poslední místo v tabulce.

3) My jsme bohužel na podzim žádného rozdílového hráče neměli. Pochvalu zaslouží brankář Tomáš Kučera a pak dva mladí hráči Ondra Janásek a Ferda König.

4) Povedený jediný proti Dobrušce B a hodně nepovedený hned první zápas sezony s Kostelcem B a pak domácí proti Lukavici.

5) Protest se mi líbil. A v našem fotbale toho v pořádku moc není. Jde to vidět zejména na výkonech rozhodčích ve všech soutěžích. Já osobně beru rozhodčí jako největší slabinu i naší soutěže.

6) Je to nesmysl. Navíc dávat za toto pokuty. Toto je možné jen v našem fotbale!

7) Kádr zřejmě zůstane pohromadě. Změna ale nastane na pozici trenéra.

 

# Klub Z V R P S B P+ P-
1. Deštné 14 12 0 2 66:32 36 1 1
2. Borohrádek 14 12 0 2 44:21 36 1 1
3. Rychnov B 14 10 0 4 51:27 31 0 1
4. Černíkovice 14 10 0 4 42:26 29 1 0
5. Doudleby A 14 10 0 4 30:22 28 2 0
6. ZDELOV 14 8 0 6 39:28 26 0 2
7. Častolovice 14 8 0 6 46:27 25 1 2
8. Kostelec B 14 7 0 7 27:31 19 2 0
9. Lukavice 14 6 0 8 33:31 16 3 1
10. Dobruška B 14 5 0 9 22:47 16 0 1
11. Albrechtice 14 4 0 10 23:33 11 1 0
12. Žďár 14 3 0 11 23:57 10 0 1
13. Kostelecká Lhota A 14 2 0 12 22:44 7 1 2
14. Křivice 14 1 0 13 13:55 4 0 1
Čtenářská diskuze