OP II. třídy: Martin Lemfeld: „S vyšší soutěží přidáme rozcvičku a práci s míčem“

DSCN6896Okresní přebor II. třídy, který začíná tento víkend, trošku obměnil složení týmů oproti minulé sezoně.

RYCHNOVSKO – Do krajské I.B třídy postoupily Javornice a z druhého místa Přepychy, jež v ní nahradily odstoupivší Častolovice. Ty se ovšem přihlásily do OP III. třídy a tak s postupujícím Rychnovem B přijala vstupenku o soutěž výše i Dobruška B. Místo posledních Petrovic zaujala místo v III. třídě Rokytnice. A jak jsou týmy OP II. třídy připraveny na novou sezonu?

 

1. Proběhla krátká letní příprava podle vašich představ a s jakou účastí hráčů?

2. Kolik jste odehráli přípravných zápasů a s jakými výsledky?

3. Jaké změny se udály ve vašem kádru?

4. Realizační tým bude pracovat v jakém složení?

5. Koho tipujete za favority soutěže?

6. Přání a cíl před novou sezonou?

 

RADEK SAZIMA – TRENÉR LOKO BOROHRÁDEK

1) Celkem ano, začali jsme trénovat 24. července.

2) Pouze Pohár OFS.

3) Konec kariéry: Martin Moravec, Miloň Vojnar, Jan Matějus. Odchody: Kamil Lifka (Lípa nad Orlicí – je v jednání). Příchody: Ondřej Buriánek – návrat našeho odchovance, Pavel Matějus – v jednání, dále ještě jeden hráč je v jednání.

3) Radek Sazima – trenér, Antonín Čermák – vedoucí mužstva, Jaromír Voříšek a Roman Kněžour – asistenti.

4) Zdelov a uvidíme jak B mužstva, u nich nikdy nevíte.

5) Hrát pohledný fotbal s umístěním do 5. místa.

 

PAVEL NOVÁK – TRENÉR FK DEŠTNÉ V O. H.

1) Letní příprava proběhla podle našich představ. Zahájili jsme ji v druhé polovině července. Tréninkové jednotky jsme naplánovaly dvakrát týdně + jedno víkendové soustředění. Účast hráčů byla i díky dovoleným a prázdninám v rámci možnosti dobrá.

2) Odehráli jsme jedno přípravné utkání s celkem hradeckého okresu – Libřicemi 4:5. Druhým naším přípravným utkáním je 2. kolo okresního poháru v Českém Meziříčí, kde už budeme chtít odzkoušet naplno naši předpokládanou sestavu pro nadcházející sezonu.

3) Jako první, kdo odchází, je Roman Kubíček, jenž u nás odehrál spoustu utkání a přinesl klid do našich řad, za což bych mu rád touto cestou poděkoval a zároveň popřál v novém klubu více utkání bez stresu, a aby měl zase radost z fotbalu. Odchody: Pavel Čtvrtečka (Velkého Poříčí), Jaroslav Bitarovec (Jiskra Kuks). Příchody: Radim Práza (Ohnišov), Lukáš Levý (Rokytnice), Marián Heřmánek (Žilina – Slovensko), Jiří Podstata (Jiskra Kuks).

4) Realizační tým zůstává beze změn. Trenér Pavel Novák, vedoucí týmu Petr Cejnar a masér Karel Novák.

5) Myslím si, že mezi ty lepší týmy budou patřit Vamberk, Lukavice a Zdelov.

6) Byli bychom rádi, kdybychom se v podzimní části soutěže usadili v popředí tabulky, abychom neztratili šanci pro jarní část bojovat třeba i o postup.

 

PETR KOMÁREK – SEKRETÁŘ FC ZDELOV 1963

1) Nehrajeme žádnou profesionální soutěž, takže začínat hrát už v červenci, nepovažujeme vůbec za dobré řešení. Hrát fotbal za extrémních teplotních podmínek, to je hazardování se zdravím hráčů i rozhodčích. Účast hráčů v přípravě byla na úrovni cca 50 %, tedy normální letní stav.

2) Příprava: Zdelov – Doudleby A 2:4, pohár OFS: Čermná – Zdelov 0:7.

3) Odchody: D. Hošek (Vysoké Chvojno), T. Handa (Rychnov n. K.), L. Beránek (Solnice), M. Hrubý (Častolovice). Příchody: L. Hlaváč (Žďár n. O.), D. Ludvík (Černíkovice), Radek Jedlička (Voděrady), P. Truhlář (obnovení kariéry), T. Podolský (obnovení kariéry).

4) Miloš Zeman – trenér, Zdeněk Mrázek – asistent trenéra, Jindřich Urbánek, Petr Komárek – střídavě vedoucí týmu a správce areálu, Vladimír Červinka ml. – zdravotník.

5) Letos zřejmě bude okresní přebor o dost vyrovnanější než v předchozí sezoně, těžko tedy tipovat. Ve špici by zřejmě měly hrát týmy z Vamberka, Deštného, Lukavice a Kostelce B.

6) Hrát bychom chtěli pohledný fotbal a samozřejmě v tabulce pak být co možná nejvýše.

 

DANIEL FALTYS – TISKOVÝ MLUVČÍ TJ SOKOL KOSTELECKÁ LHOTA

1) Krátká letní příprava probíhá víceméně individuálně. Mladší generace se poctivě připravovala na turnajích v malé kopané, starší generace určitě uvítala měsíc odpočinku od fotbalu. Věříme, že tréninková účast se zvýší, až pominou dovolené a začnou mistrovská utkání.

2) V létě přípravné zápasy nehrajeme, jedinou přípravou tak bude povinný Pohár OFS.

3) Z Doudleb se vrátil Daniel Faltys a z Kostelce jsme získali nadějného dorostence Lukáše Oberreitera. Odchod jsme žádný nezaznamenali.

4) Jako na jaře – trenér Miroslav Žežule, vedoucí mužstva Zdeněk Hampl a kustod, zdravotník, masér Luboš Faltys.

5) Vamberk, Zdelov, Deštné a přes léto výrazně obměněný Kostelec B.

6) Předseda si vždycky přeje 26×3, tedy 78 bodů. To samozřejmě nedopadne. Budeme rádi, když se v našem útulném stánku bude scházet hodně diváků a uvidí dobrý fotbal. A bylo by také fajn, kdyby se hráčům vyhýbala zranění.

 

TOMÁŠ POLÍVKA – HRAJÍCÍ TRENÉR FC SPARTAK RYCHNOV N. K. B

1) Tak určitě, příprava je velmi krátká, zahájili jsme 20. července. Kdo může, hlavně ti mladší, trénuje společně s A týmem pondělí, středa, pátek. Pátky máme vždy společný trénink B mužstva, kam chodí i ti věkově starší, kteří mají své individuální týdenní plány. (usmívá se)

2) Generálkou na mistrovská utkání byl pohár v Černíkovicích.

3) Příchody: Tomáš Handa ze Zdelova, Tomáš Vik z Častolovic. Odchody: Roman Kubec – Solnice, Josef Hanyk – Javornice B, Tomáš Mondík – Labuť RK, Filip Muller – Labuť RK, Pavel Ulrich – Labuť RK.

4) Realizační tým: Tomáš Polívka – hrající trenér, Jakub Jedlinský – trenérský příchod ze staršího dorostu Rychnova.

5) Podle výsledků z minulé sezony tipuji na favority týmy Zdelova, Lukavice, Deštného, Borohrádku, Černíkovic a Vamberka A, který se bude snažit o rychlý návrat do I.B třídy. Ale kartami samozřejmě mohou zamíchat i ostatní mužstva.

6) Přání – hrát dobrý fotbal, mladí hráči aby poctivě trénovali a byli připraveni jako kvalitní potenciál pro A tým, nadějní dorostenci aby se postupně zapracovávali do dospělého fotbalu, těm starším aby ještě vydrželi a všem aby drželo zdraví. No a cíl…? Být v horní polovině tabulky.

 

LADISLAV KOMÁREK – PŘEDSEDA SK PETROVICE N. O.

1) Vzhledem ke krátké přestávce a dovolené ve firmě Škoda Kvasiny se tréninků zúčastnili průběžně všichni hráči.

2) Neodehráli jsme žádný zápas. Prvním byl pohár se Žďárem (2:1).

3) Žádný z hráčů neodešel. Vrátili se hráči dlouhodobě nemocní a dále přišel Jakub Halíř z TJ Sokol Veliny, David Hodek z TJ Sokol Třebeš a Antonín Ptáček z SK Týniště nad Orlicí.

4) Realizační tým budou tvořit: Jan Lodr, František Ullrich, Miroslav Pacholík a Radek Uhlíř.

5) Favoritem bude pravděpodobně Baník Vamberk.

6) Máme nově složený tým a tak si neklademe žádné nereálné cíle.

 

MARTIN LEV – SEKRETÁŘ SOKOL LUKAVICE

1) Zatím jsme měli jen pravidelné čtvrteční tréninky a čtyři přípravná utkání, ale účast byla potěšující.

2) 21. července jsme odehráli přípravný zápas se Solnicí B, který jsme vyhráli 9:0 a v sobotu 28. července jsme byli na turnaji ve Chvojenci, kde jsme skončili na krásném druhém místě. Turnaje se zúčastnily ještě tři kluby z Pardubicka. My jsme porazili Nemošice 1:0 a Dříteč 3:1, jen poslední zápas s domácím Chvojencem jsme prohráli 0:1.

3) Kariéru, doufám, že snad jen dočasně, ukončili Jakub Tlapák – doufáme, že si to ještě rozmyslí. (usmívá se) Lukáš Trejtnar to samé a Jan Zimmer. Do Labutě se vrátil František Šeda. Podařilo se nám získat Jana Macháně, který se vrací po fotbalové pauze, dříve hrával v Rychnově. Novým hráčem je Tadeáš Ryška, který u nás začíná s fotbalem. Z Kostelecké Lhoty se nám vrací Josef Pilný, který se navíc perfektně stará o naše webové stránky.

4) Trenér Pavel Drašnar st., vedoucí mužstva Pavel Šotola a sekretář Martin Lev.

5) Počítám, že to bude Rychnov, který svojí sestavou nepatří do okresu, ale spíš do kraje.

6) Okupovat čelo tabulky, hrát fotbal, který bude hráče i diváky bavit, obejít se bez zranění a porazit Rychnov. (směje se)

 

JOSEF STODŮLKA – ASISTENT TRENÉRA SOKOL ČERNÍKOVIC

1) Letní příprava byla asi třítýdenní, zato fyzicky náročná. Pravidelně chodila většina týmu – 12-14 hráčů. Trénovali jsme 5x týdně, začínáme teprve jemnější práci s míčem.

2) Odehráli jsme zatím jeden přátelák s Labutí – 7:0

3) Odchod: Malashevskij do Opočna. Příchod: D. Hanuš ze Solnice a dorostenec Mar. Vašata. Není zatím vyřešeno hostování či zařazení do týmu asi u tří hráčů.

4) Trenér Hradský, vedoucí mužstva Jarkovský, asistent trenéra a zdravotník Stodůlka.

5) Zvítězí a postoupí Vamberk, sekundovat mu budou Lukavice a Borohrádek, nezatracuji ani Deštné.

6) Hrát dobrý fotbal s výše uvedenými, sebrat jim nějaké body na podzim a herně se jim vyrovnat.

 

MARTIN LEMFELD – TRENÉR SK DOBRUŠKA B

1) Přípravu jsme zahájili 17. července. Ke klasickým tréninkovým fotbálkům jsme s vyšší soutěží přidali rozcvičku a práci s míčem. Z širokého kádru „céčka (=béčka)“ přišlo na prvních pět tréninků průměrně pouze šest hráčů, které doplnili „déčkaři“ (starší hráči, kteří již nejsou registrovaní ve FAČR), abychom si vůbec zahráli. Předpokládáme, že účast na trénincích se bude postupně zvyšovat, ať už proto, že bude po dovolených a také proto, že jedno z hlavních kritérií pro určování zápasové sestavy bude v širokém kádru céčka právě docházka na trénincích.

2) Odehráli jsme pouze jeden pohárový zápas s Křivicemi, se kterými se nám podařilo zvítězit 2:0.

3) Nikdo neodešel. Návrat po několikaleté pauze ohlásili Jan Zrzavý a Milan Rejchrt, z dorostu přišli Jakub Fidra a Filip Král. Dalších šest hráčů přislíbilo vyšší docházku než loni. Také jsme dohodnuti s naším A týmem na určité vzájemné hráčské výpomoci.

4) Martin Lemfeld – trenér, Petr Flégl – vedoucí týmu.

5) Deštné, Lukavice, Vamberk, Borohrádek, Zdelov.

6) Zachovat si chuť, zahrát si fotbal!

 

MILAN BOŘEK – TRENÉR FK KOSTELEC B

1) Proběhla tak na 50% kvůli dovoleným, pracovním směnám a průběžnému doplňování kádru.

2) Neodehráli žádný – buď soupeř, nebo my jsme nedali do kupy tým.

3) Dva hráči odešli do jiných klubů, tři hráči se vrátili k fotbalu a čtyři hráči přišli k nám.

4) Trenér Milan Bořek a vedoucí týmu Michal Brandejs až se uzdraví.

5) Favority budou Vamberk, Deštné, Zdelov, Lukavice Rychnov B, nebo může překvapit jiný tým.

6) Přáním je sehranost týmu, aby se kluci fotbalem bavili. Cílem je první polovina tabulky.

 

JOSEF KÁRNÍK – PŘEDSEDA FO START OHNIŠOV

1) Ne, neproběhla.

2) Odehráli jsme jen zápasy OFS Rychnov – Olešnice 2:0.

3) Odchody: Radim Práza – Deštné, Tulej – Velká Jesenice a Tolda – Kobylice. Příchody: v jednání.

4) Trenér Jan Macek.

5) Deštné.

6) Dohrát se ctí.

 

PETR NEDOMANSKÝ – SEKRETÁŘ SOKOL ŽĎÁR N. O.

1) Letní přípravu jsme zahájili 19. července. Trénovali jsme 2x týdně přibližně s 10-12 hráči. Slabší účast ovlivnila doba dovolených a odpoledních směn v zaměstnání.

2) Z výše uvedených důvodů jsme odehráli pouze pohár OFS RK v Petrovicích, kde jsme smolně prohráli 1:2.

3) Příchody: Roman Kyral (Třebechovice p. O.), Zdeněk Novák (Častolovice), Martin Pavlas (Albrechtice n. O). Další dva hráči jsou v jednání. Odchody: Lukáš Hlaváč (Zdelov).

4) Miroslav Šrajbr – předseda, Zdeněk Lebeda – trenér, Miroslav Ráček – hospodář, Petr Nedomanský – sekretář.

5) Vamberk, Lukavice, Deštné, Kostelec B.

6) Přáním je hrát kvalitní fotbal, který přitáhne diváky. Cíl pro nadcházející sezonu je skončit v horní polovině tabulky.

 

MICHAL KOČÍ – SEKRETÁŘ TJ SOKOL KŘIVICE

1) Letní příprava u nás začala teprve 25. 7. Účast je s ohledem dovolených celkem slušná.

2) Sehráli jsme pouze pohárové utkání v Dobrušce a prohráli 0:2.

3) Kádr zůstal beze změn.

4) Do mužstva se vrací jako hlavní trenér M. Doskočil, asistentem mu bude M. Štěpán. Vedoucím mužstva zůstává J. Plašil.

5) V popředí tabulky by se měly objevit Vamberk, Zdelov, který posiloval, a také tipuji Lukavici.

6) Chceme se pohybovat v klidném středu tabulky.

 

PAVEL POTUŽNÍK – TRENÉR BANÍK VAMBERK A

1) Až na několik výjimek se hráči snažili zúčastnit všech tréninků (3x týdně), ale k mé spokojenosti ještě něco málo chybělo.

2) Odehráli jsme tři přípravné zápasy: Vamberk – Albrechtice 5:0, Solnice 2:7 a Sruby (I.B třída Pardubicka) 4:6.

3) Odešli Luňáček, Brož, Vídeňský, Valášek a ze zdravotních důvodů skončil Richter ml. Z dorostu přišli Muller, Ptáček a Brandejs. Z Rychnova přišel Matěj Kráčmer. Do přípravy byli zařazeni někteří hráči z béčka.

4) Trenér Pavel Potužník. Asistenti Jiří Kotyza a Aleš Chochola.

5) Lukavice, Deštné a zlobit bude Kostelec B.

6) Hrát fotbal, který přiláká co nejvíce našich fanoušků a pokusit se atakovat nejvyšší příčky.

Čtenářská diskuze