OP II. třídy: „Fotbal zachráníme, když seženeme mladé hráče“

IMG_8732

Okresní přebor druhé třídy měl po odstoupení Ohnišova v úvodu sezony pouze třináct týmů. Největším favoritem byl po sestupu z I.B třídy Baník Vamberk, který roli favorita potvrdil.

RYCHNOVSKO – Neměl to však vůbec jednoduché, v závěru sezony mu zle zatápěl Zdelov. Dobrou sezonu měly také Rychnov B a Lukavice. Na opačném konci tabulky skončily jako v minulé sezoně Petrovice a ne příliš povedený ročník měly také Křivice.

 

1. Jak jste spokojeni s právě skončenou sezonou?

2. Odpovídá umístění kvalitám vaše týmu?

3. Kdo patřil mezi opory vašeho mužstva?

4. Jaká byla úroveň rozhodčích?

5. Nejlepší a nejhorší zápas v sezoně.

6. Plánujete v letní přestávce změny v kádru nebo realizačním týmu?

7. Kdy plánujete začátek přípravy na novou sezonu?

 

PETR KOMÁREK – SEKRETÁŘ FC ZDELOV 1963

1) Jsme navýsost spokojeni. Chtěli jsme být nejhůře do 3. místa, jsme na druhé příčce, a to je výborné.

2) Ano.

3) Náš tým je skvělá parta. Opory máme v základní sestavě i na lavičce. Máme jich hodně.

4) Překvapivě ti mladší to zvládají celkem dobře, někteří ti starší zrají jako víno. Celkově snad trochu lepší než dříve.

5) Nejlepší doma proti Lukavici, nejhorší na Dobrušce B.

6) V týmu k menším změnám zřejmě dojde (zatím +3, -3), ostatní zůstane tak, jak je.

7) Předběžně v polovině července.

 

TOMÁŠ POLÍVKA – TRENÉR FC SPARTAK RYCHNOV N. K. B

1) Cíl skončit v horní polovině tabulky byl splněn. A tím, že jsme do posledních kol bojovali i o titul, spokojeni jsme. Škoda jen, že jsme museli sestavu několikrát doslova lepit z důvodu zranění či časové kolize zápasů s dorostem.

2) Třetí místo bereme. Mrzí nás však, že k dvěma posledním zápasům do Zdelova a Vamberka jsme odjížděli v jedenácti hráčích.

3) Přáli jsme si, aby oporami byli hlavně ročníkově mladší hráči. Ale musí chtít přijít aspoň 2x týdně na trénink a něco pro to udělat. Věříme, že se zlepší.

4) Myslím, že dobrá. Někdy i výborná. Ti mladší se rychle a dobře učí a na rozdíl od těch starších matadorů uznají i svoji chybu.

5) Těch zápasů jsme měli více. Ale díky zápasu ve Zdelově to můžeme shrnout pouze do jednoho. Tam jsme v 1. půli dominovali, ve druhé i vinou zranění zcela odpadli.

6) V dorostu věkově končí 5 hráčů – F. Kernal, A. Zimmer, M. Hanyk, V. Herman, M. Ehl, které tímto vítám v týmu. Vítám i posily Zdendu Nováka ze Žďáru, navrátilce z Týniště Jakuba Jedlinského, uzdraveného maroda Jana Jedlinského. U týmu končí Tomáš Handa a Tomáš Vik, kteří odchází do Zdelova. A jak to bude s těmi staršími, to uvidíme. V realizačním týmu končím po 3 letech jako hrající trenér a B tým povede již sám Jakub Jedlinský, bratr Jana.

7) Rádi bychom, aby se všichni zapojili do společné přípravy s áčkem, tj. 9. 7. a pak se uvidí.

 

MARTIN LEV – PR MANAŽER SOKOL LUKAVICE

1) Spokojenost určitě je, skončit čtvrtí za takovými mužstvy je dobré.

2) Kvalitu máme, ale i věk, takže vlastně ano. (usmívá se)

3) Kluci hráli kolikrát ve slepené sestavě, ale i přesto dokázali podávat skvělé výkony, takže oporou si kluci byli navzájem.

4) Dobrá, takže za 3.

5) Nejlepší střelnice pro nás byla asi Dobruška a nejnepovedenější zápas byl asi ve Zdelově, kde si s námi v první půli dělali, co chtěli, ale druhou půli už jsme jim hodně ztížili a ukázali jsme, že se jen tak nevzdáváme.

6) V kádru určitě ne a v realizačním týmu snad ne.

7) O prázdninách se už začneme scházet.

 

MILAN BOŘEK – TRENÉR FK KOSTELEC N. O. B

1) Moc spokojený nejsem, protože po podzimu jsme Vamberku ještě dýchali na záda. Ještě na zimním soustředění jsme si slíbili, že se popereme o postup, ale bohužel odešlo pět hráčů a s nimi asi 25 gólů, což je hodně.

2) Tým, který odehrál jaro, na lepší umístění neměl. Doufali jsme, že uděláme bednu, ale katastrofální výsledky venku nám otevřely oči, na čem musíme zapracovat.

3) Mezi opory na jaře patřili starší hráči týmu v čele s Mírou Hochmannem, který ale bohužel skončil kvůli změně místa práce, a Vlasta Šeda v útoku.

4) Byly zápasy, které se jim povedly a některé zase méně.

5) Povedl se domácí zápas s Vamberkem a propadáky byly zápasy venku.

6) Přijde šest hráčů z dorostu a další jsou v jednání.

7) Začátek máme spojený s přípravnými zápasy 12. 7.

 

JOSEF STODŮLKA  – VEDOUCÍ MUŽSTVA SOKOL ČERNÍKOVICE

1) Podzim nespokojenost, jaro výborné.

2) Mohli jsme být o nějakou příčku výše, ale vzhledem k vyrovnanosti přední poloviny okresního přeboru a výsledkům na podzim musíme být spokojeni.

3) Výkon mužstva stoupal a klesal s přítomností Jana Plašila.

4) Rozhodčí podávali značně nevyrovnané výkony – nikdo mě nijak nezaujal.

5) Nejlepším zápasem byla prohra s posíleným Rychnovem na jaře, nejhorším prohra s Lukavicí na podzim.

6) Určitě přijde nový trenér a asi dva noví hráči. Jestli někdo odejde, nevím.

7) Kolem 15. července.

 

RADEK SAZIMA – TRENÉR LOKO BOROHRÁDEK

1) Realita je jasná, spokojenost musí být.

2) Ano.

3) Opory neuvedu, ale nejlepší hráči v sezoně byli Pavel Matějus, Jakub Čermák a Jakub Kněžour.

4) Úroveň je už několik let stejná.

5) Nejlepší ve Vamberku (3:3) a nejhorší v Křivicích (1:6).

6) Konec kariéry – František Liška, na odchodu je Jindřich Gronych. Příchody – Malichenko.

7) Polovina července.

 

PETR NEDOMANSKÝ – SEKRETÁŘ SOKOL ŽĎÁR N. O.

1) Víceméně ano. Po podzimní části jsme měli určitě větší ambice, bohužel nás nepřítomnost stěžejních hráčů v některých jarních utkáních odsunula na osmé místo. Stále nás v utkání trápí slabá produktivita, na vstřelení gólu se strašně nadřeme.

2) Pravděpodobně ano.

3) Roman Kyral, Bohouš Kolář, Zdeněk Novák.

4) Úroveň rozhodčí je přibližně odpovídající okresnímu přeboru. Tak jako hráči podávají i rozhodčí výborné, kvalitní, hrozné i tragické výkony a nám nezbývá nic jiného, než tuto skutečnost přijmout.

5) Mezi ta lepší utkání lze určitě zařadit výhru v Rychnově. Nejhorších utkání bylo hned několik – podzimní prohra 0:7 ve Zdelově a jarní v Dobrušce a Borohrádku – shodně 1:6.

6) Náš tým opouští  Malichenko (Borohrádek), přichází hráči z dorostu Vencl (Borohrádek) a Beneš (Týniště n. O.). Další přestupy jsou v jednání. Realizační tým zůstává beze změn.

7) Zhruba 14 dní před pohárem OFS RK.

 

DANIEL FALTYS – TISKOVÝ MLUVČÍ SOKOL KOSTELECKÁ LHOTA

1) Konec dobrý, všechno dobré? Bylo by příliš alibistické takto hledět, když jsme v začátku jara měli šňůru 5 proher a fotbal už pomalu přestával hráče bavit. Na druhou stranu druhá polovina jara už byla dobrá, daří se zapracovat mladé hráče do týmu. Takže určitá spokojenost tu je. Přece neděláme fotbal, abychom z něj byli naštvaní.

2) Odpovídá. Kdybychom měli větší fotbalovou kvalitu, hrajeme na čele. I když favority jsme uměli potrápit – Vamberk jsme šmikli doma, druhý Zdelov jsme na podzim také vyplenili.

3) Stačí se podívat na tabulku střelců a je vidět, kdo to táhl směrem dopředu. Ti, co hrají do defenzivy, nejsou tolik vidět v novinách, ale pro tým jsou stejně tak důležití. Mám-li jmenovat, tak za jaro na sebe může být hrdý gólman Honza Adamčiak, ten oproti minulým letům udělal veliký pokrok. Vzadu jsou pilířem Michal Tobiška a Luboš Andrle. Zálohu táhnou David Rešl a Roman Svatoš. A v útoku? Když nastoupil s Petrem Jakubcem Radek Scholze, měla naše hra slušné parametry.

4) Úměrná úrovni soutěže. Přece bychom nechtěli, aby okres jezdili pískat divizní sudí. To by nedávalo logiku.

5) Nejlepší s Vamberkem – obrat z 1:3 na konečných 5:4 byl neopakovatelný. Nejhůř jsme hráli v Dobrušce, tam odstartovala naše série porážek.

6) Určitě zase dojde k nějakým malým korekcím v kádru, ale o tom je předčasné spekulovat. Až k tomu dojde, určitě budeme fanoušky informovat.

7) Asi až týden před pohárem, on ten odpočinek je také nesmírně důležitý. Pro nové fyzické i psychické síly.

 

PETR NOVÁK – TRENÉR FK DEŠTNÉ V O. H.

1) Podle umístění v tabulce nejsem se sezonou vůbec spokojený. Myslím si, že jsme měli tým složený ze zkušených hráčů, v němž jsem doufal mnohem víc, než jsme se dokázali prezentovat.

2) S odstupem času to asi budu hodnotit jinak, ale nyní musím s pokorou uznat, že ano. V zápasech jsme se nedokázali střelecky prosazovat, a jak zní známé pravidlo, pokud nedáš gól, tak nemůžeš vyhrát.

3) Za mě jednoznačně Jakub Vítek a Jiří Sýkora, kteří nevynechali snad až na malou výjimku jediné utkání. Herně jsme hodně spoléhali na kapitána Michala Tučka a Radima Prázu.

4) Kvalita rozhodčích odpovídá soutěži, kterou hrajeme a také je důležité chování, s jakým se kolikrát dokážeme na hřišti k rozhodčímu presentovat. Mrzí mě konec pískání Luboše Jedlinského, pro mě jeden z nejlepších rozhodčích, co jsem poznal.

5) Marně vzpomínám na nejlepší utkání. A nejhorší jsme předvedli proti domácímu Rychnovu.

6) Nastane hodně změn, to vím naprosto přesně. Jak v kádru, kde se k mému překvapení nečekaně rozhodlo hodně hráčů, tak i ve vedení klubu.

7) Až seženeme dostatečné množství kluků, kteří si uvědomí, že to, co se tady snažíme dělat, neděláme jenom sami pro sebe, ale že to všechno děláme hlavně pro ně. Jinak by to pro nás nadšence přeci nemělo vůbec žádný smysl.

 

MARTIN LEMFELD – HRAJÍCÍ TRENÉR SK DOBRUŠKA B

1) S deseti výhrami jsme spokojeni. Kruté porážky jsme předpokládali, ale bylo jich až přes příliš. Jedenácté místo znamená záchranu v soutěži, což je dobrý odrazový můstek pro nově tvořící se tým v nové sezoně.

2) Jako nováček ve II. třídě jsem osobně před soutěží předpokládal, že náš tým tvořený především staršími hráči by mohl skončit těsně nad sestupovými místy. Tento předpoklad se vyplnil, takže jedenácté místo zřejmě odpovídá naším možnostem. V jednotlivých zápasech však byly vidět velké rozdíly v naší kvalitě hry. Hodně záleželo na tom, zda jsme se sešli nebo nesešli v dobré sestavě a především na tom, zda nás mohli doplnit nadějní dorostenci.

3) Dlouhodobě Václav Balek.

4) Někteří rozhodčí měli pravidelně slušnou úroveň, někteří horší.

5) Možná nejlepší – domácí výhra 1:0 nad druhým Zdelovem, nejhorší – drtivá prohra 1:15 ve Vamberku.

6) Dohodli jsme se, že do B týmu přejde ještě věkem 10 starších dorostenců. Proto zůstáváme ve II. třídě.

7) Příprava bude probíhat společně s A týmem. Její přesný začátek bude teprve upřesněn.

 

MILAN DOSKOČIL – TRENÉR SOKOL KŘIVICE

1) Spokojenost není. Konec sezony jsme dohrávali v 11 lidech a za celé jaro jsme získali pouze 6 bodů.

2) Myslím si, že bychom se mohli pohybovat v polovině tabulky. Ale potřebuje nutně omladit a rozšířit tým.

3) Celý tým bojoval a nedokážu říci, kdo byl největší oporou. Pochvalu zaslouží každý, kdo hrál. A na konci sezony si zaslouží respekt téměř každý, protože jsme zápasy museli zvládat bez střídání a se zraněními.

4) Spoustu zápasu pískali mladí rozhodčí, kteří určité situace nevyřešili správně. Ale to bylo zejména jejich nezkušeností. A hlavně mladé rozhodčí potřebujeme. Jinak na jaře byly výkony rozhodčích vcelku v pořádku.

5) Zřejmě se Zdelovem, kdy jsme ve 12. minutě prohrávali už 0:3. A také zápas v Rychnově, kde jsme si udělali ostudu svým chováním na hřišti a vůči rozhodčím.

6) Abychom fotbal v Křivicích zachránili, potřebujeme sehnat mladé hráče. To je největší úkol na letní přestávku.

7) Začátek letní přípravy plánujeme na 17. 7.

 

SK PETROVICE

Vzhledem k postavení v tabulce a situaci v oddíle zástupci klubu odmítli na otázky odpovědět.

 

# Klub Z V R P S B P+ P-
1. Vamberk „A“ 24 19 0 5 94:30 56 2 1
2. ZDELOV 24 17 0 7 74:38 51 2 2
3. Rychnov n.K. „B“ 24 17 0 7 78:43 49 2 0
4. Lukavice 24 14 0 10 77:46 46 1 5
5. Kostelec n.O. „B“ 24 14 0 10 67:51 42 2 2
6. Černíkovice 24 12 0 12 67:61 36 4 4
7. Borohrádek 24 12 0 12 54:61 35 2 1
8. Žďár n.O. 24 11 0 13 40:60 33 1 1
9. Kostelecká Lhota „A“ 24 11 0 13 55:64 32 1 0
10. Deštné v O.h. 24 10 0 14 61:58 31 1 2
11. Dobruška „B“ 24 10 0 14 46:104 30 0 0
12. Křivice 24 7 0 17 36:63 19 3 1
13. Petrovice n.O. 24 2 0 22 22:92 8 0 2

 

Čtenářská diskuze