Olešničtí hasiči pomohli s likvidací lesního požáru u Jarkówa

POLSKO – Místo události se nachází za českou hranicí nedaleko České Čermné. Jedná se o požár lesního porostu na ploše asi jednoho hektaru.

hasiči4

Ilustrační foto: HZS KHK kraje

Krajské operační a informační středisko přijalo oznámení o vycházejícím dýmu z lesa nedaleko České Čermné na Náchodsku v pondělí 13. srpna před polednem v 11.37 hodin Profesionální hasiči z Náchoda zahájili průzkum okolí nahlášeného místa události. Stoupající dým, který vycházel z vysokého lesního porostu, byl vidět z větší vzdálenosti. „Průzkum potvrdil, že se nejedná o požár na české, nýbrž na polské straně hranice. Z toho důvodu zkontaktovalo krajské operační a informační středisko polskou stranu a po vzájemné dohodě byly na místo události vyslány tři české jednotky požární ochrany s cisternami. Jednalo se o profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z Olešnice v Orlických horách a Nového Hrádku..Hasiči pomáhají polským kolegům především se zabezpečením dostatku hasební látky. Čerpají vodu do polských cisteren a zajišťují čerpání vody na stanovištích.,“ informovala mluvčí hasičů Martina Götzová,

V letošním roce se jedná o druhý případ česko-polské spolupráce při zásahu na území Polska. Naposledy vypomáhali polským kolegům hasiči začátkem ledna, kdy se na likvidaci požáru penzionu v Niemojówě podílela profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a Žamberka dále dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách a Bartošovic v Orlických horách. V roce 2017 pak evidují hasiči jednu mezistátní výpomoc, kdy v polovině listopadu zasahovali dobrovolní hasiči z Orlického Záhoří a z Deštného v Orlických horách při požáru stodoly u rodinného domu v Lasówce.

Čtenářská diskuze
Tags: ,