Olešnickým lyžařům a lyžařkám se na trávě stále daří

OLEŠNICE V. O. H./SAN SICARIO (ITÁLIE) – Další ze série závodu SP v lyžování na trávě se konal o víkendu 11. – 12. srpna v italském San Sicariu. Orlickému týdeníku ho přiblížila předsedkyně LK Skiareál Olešnice Eva Skalická.
V sobotním obřím slalomu se nejlépe dařilo českým  lyžařům. Na prvním místě se umístil závodník LK Skiareál Olešnice Jan Němec, před dalším českým závodníkem Martinem Štěpánkem (Tesla Brno) a Rakušanem Michaelem Stockerem.
“V nedělním super obřím slalomu vyhrál Ital Edoardo Frau před naším Honzou Němcem  a Martinem Štěpánkem.  Náš Jan Němec si tímto víkendem upevnil vedení v celkovém hodnocení světového poháru. Před druhým Italem Edoardo Frauem vede už o 105 bodů.
V nedělním závodě žen obsadila naše juniorka  Adéla Kettnerová třetí místo za vítěznou Němkou Analenou Portmann a Japonkou Yukio Shintani,“ uvedla předsedkyně LK Skiareál Olešnice Eva Skalická.

Tento víkend následuje Český pohár v Zátiší u Horní Lhoty, kde pojedou i nejmladší závodníci LK Skiareál Olešnice a světový pohár bude pak pokračovat 24. a 25. srpna třemi závody v íránském Dizinu. Všem  závodníkům LK Skiareál Olešnice přejeme hodně štěstí.