Olešenka 2016 – do hor zamíří dobrovolní sekáči

RZY U OLEŠNICE V O. H. – Ekologové z ČSOP JARO Jaroměř opět chystají sečení luk kolem Olešenky. Tradiční tábor pro všechny zájemce o přírodu a životní prostředí Olešenka 2016 se letos koná v termínu 30. července – 7. srpna. Cílem akce není jen rekreace účastníků v přírodě, získání informací o přírodě z přednášek u táboráků, ale také sečení cenných podhorských luk kolem Olešenky, které je hlavní pracovní náplní tábora.

P1340328

Zájemci o přírodu a životní prostředí.
Foto: Irena Voříšková

„Na Olešence vítáme každého se zájmem o přírodu a životní prostředí, tedy i nováčky. Olešenka není dětským táborem, přestože přítomnost malých dětí s rodiči tábor také oživuje. Předem potřebujeme jen vědět s kolika lidmi asi máme kdy počítat, hlavně kvůli zajištění dostatku potravin. Pracovní nástroje jako kosy, vidle a hrábě rádi poskytneme, pokud si někdo doveze vlastní pomůcky, třeba jen vlastní rukavice, bude to dobře,“ zve organizátor akce David Číp.

Akce je určena pro zájemce nad 16 let, za cenu dvou až sedmi hodin práce denně – za to je jídlo z polní kuchyně zdarma.

Kromě sečení kosou, práce s hráběmi a vidlemi, hloubení jezírek pro obojživelníky a likvidování invazních rostlin, čekají brigádníky výlety do okolí. Obvyklé výletní cíle jsou například pohraniční vojenské opevnění z roku 1938, skalka Grulichových v Sedloňově, okolí Nového Města nad Metují i výlety do sousedního Polska.

Čtenářská diskuze