Okresní zimní halové ligy mají za sebou další ročník

_MG_0213RYCHNOVSKO - Seriál turnajů Zimní halové ligy pro kategorie mladší přípravky, starší přípravky a mladších žáků se již pomalu v termínové listině KM OFS Rychnov n. K. zabydlel. OFS ve spolupráci s KM se podařilo zajistit velmi kvalitní partnery, kteří přispěli k atraktivitě turnajů a podíleli se také na odměnách pro nejlepší mužstva a jednotlivce.

02.02 - D-Credit - Finále ZHL OFS RK SP - Rokytnice-vyhodnocení 256„Starší přípravky odehrály již 5. ročník, mladší přípravky 4. ročník a mladší žáci 3. ročník. O zvyšující se oblibě OZHL mezi kluby svědčí velký zájem, který jsme museli po uzávěrce přihlášek korigovat.

V kategorii starších přípravek, pro kterou byly vypsány tři turnaje, startovalo 12 mužstev. První dva jsme odehráli v hale Romana Šebrleho v Rychnově n. K. ve dnech 15. 12. 2018, 13. 1. a finálový turnaj 2. 2. v hale ZŠ v Rokytnici v O. h.

Zápasy této kategorie jsou již tradičně velmi vyrovnané a provází je velká bojovnost u většiny mužstev. Bylo tomu tak i letos a zvláště finálová část měla velmi vysokou úroveň. Celkovým vítězem se stalo spojené mužstvo Dobruška/Opočno před překvapením turnaje mužstvem Černíkovic a na třetím místě skončilo společné mužstvo Doudleby/Sopotnice.

_DSC0386I v kategorii mladších přípravek byl o účast v OZHL velký zájem, nakonec i v ní startovalo 12 mužstev. Všechny tři turnaje 4. 11. a 18. 11. 2018 a závěrečný finálový 27. 1. tato kategorie odehrála v hale Romana Šebrleho. V této kategorii se letos představilo velké množství mladých hráčů a hráček, které se s taji halové kopané postupně seznamují a halová kopaná mu slouží hlavně jako příprava pro rozvoj dovedností, na které budou navazovat na zeleném trávníku. Ve finálovém turnaji si nejlépe vedlo spojené mužstvo Doudleby/Sopotnice před Loko Borohrádek a mužstvem SK Týniště.

02.01 - BOHEMILK - 3.kolo - ZHL OFS RK MŽ - Rokytnice-vyhodnocení  248V kategorii mladších žáků startovalo 8 mužstev, vypsány byly dva turnaje a oba jsme sehráli ve dnech 9. 12. 2018 a 1. 2. 2019 v hale ZŠ v Rokytnici v O. h. V této kategorii se již odráží nízký počet mužstev, která hrají okresní soutěž, a týmů, které dávají přednost, někdy pro mě dost nepochopitelně, soutěžím krajským. O prvenství až do závěrečných zápasů bojovala mužstva Borohrádku a Ohnišova. V konečném součtu nakonec bylo šťastnější mužstvo Borohrádku, které mělo ve svém středu větší individuality, před vyrovnaným kádrem mužstva Ohnišova a bojovným mužstvem Černíkovic.

Do konečného hodnocení mi zbývá kategorie předpřípravek. Ta byla zařazena do seriálu turnajů ZHL podruhé a zúčastnilo se ho 10 mužstev. První turnaj jsme odehráli ve Vamberku 16. 2., kde 9. 3. odehrajeme i turnaj druhý. S pořadatelem těchto turnajů Baníkem Vamberk velmi úzce spolupracujeme a děkujeme mu touto cestou za spolupořádání.

Závěrečné hodnocení všech turnajů vyznívá kladně. Mužstva startují na velmi solidně a kvalitativně obsazených turnajích, necestují desítky kilometrů. Díky všem partnerům se daří zúčastněné, nejlepší kolektivy a v neposlední řadě i nejlepší jednotlivce za předvedené výkony velmi solidně odměnit. Za pořadatele, KM OFS Rychnov n. K., chci závěrem všem velmi poděkovat zúčastněným – mužstvům, pořadatelům, rozhodčím a samozřejmě i rodičům hráčů/ček, trenérům a všem fanouškům mládežnické kopané a pozvat je k účasti v OZHL ročníku 2019/2020,“ je spokojený s halovou ligou všech kategorií předseda KM OFS Rychnov n. K. Václav Leimer.

 

Individuální ceny

Mladší přípravka

nejlepší hráč: Jonáš Leimer –  Velešov Doudleby n. O./TJ Sopotnice.

nejlepší střelec: Martin Kocka – Loko Borohrádek.

nejlepší brankař: Tomáš Kašpar – Sokol Černíkovice.

nejlepší dívka: Nela Bartošová  - FK Kostelec n. O.

 

Starší přípravka

nejlepší hráč: Václav Vacek – SK Dobruška/Spartak Opočno.

nejlepší střelec: Kryštof Kostruha – Velešov Doudleby n. O./TJ Sopotnice.

nejlepší brankař: Sebastián Macko – Start Ohnišov.

 

Mladší žáci

nejlepší hráč: Filip Kocka – Loko Borohrádek.

nejlepší střelec: Matyáš Grulich – Loko Borohrádek.

nejlepší brankař: Vojtěch Syrový – Sokol Černíkovice.

nejlepší dívka: Natálie Janečková – Loko Borohrádek.

Čtenářská diskuze