Ohlednutí za účinkováním HC Opočno a Sokola Semechnice v KLM

DSCN8746Krajská liga mužů ještě pokračuje semifinálovými zápasy, ale pro opočenské Barony a Sokol Semechnice skončila sezona posledním zápasem ve skupině o postup do play off.

RYCHNOVSKO – Do závěrečných bojů play off se ani jeden tým neprobojoval, když obsadily předposlední a poslední místo. Konečné tabulkové pořadí tak kopírovalo celou sezonu. Jak hodnotí právě skončený ročník, jsme se zeptali trenéra Opočna Daniela Trubače a předsedy Sokola Semechnice Václava Vaňka.

 

DANIELTRUBAČ – TRENÉR HC OPOČNO

S jakými představami a cílem jste vstupovali do sezony?

Určitě jsme chtěli být do osmého místa. Z tohoto pohledu je to neúspěch.

Po základní části jste měli na kontě 11 bodů a skončili předposlední. Odpovídá to možnostem kádru?

Dá se říct, že ano.  Před sezonou jsme se museli vyrovnat s odchody několika hráčů. Místo nich jsme do mužstva postupně zapracovali mnoho mladých a perspektivních kluků, kteří určitě nezklamali, ale v letošní sezoně to pro ně bylo především o získávání nových zkušeností.  Bylo dost zápasů, kdy jsme měli nějaké body udělat.

Hned v prvním kole jste doma 8:7 přestříleli Nový Bydžov, který bude hrát finále KLM. Neříkal sis, že by ta sezona nemusela být špatná, když se vám do ní podařil vstup?

V tomto zápase byla na hráčích vidět obrovská snaha a bojovnost. V dalších třech utkáních jsme poté hráli výborně, ale bohužel prohráli. Pak šla naše úroveň trochu dolů.

Jenže pak přišla šňůra proher a další bod jste přidali až se Semechnicemi, s nimiž jste prohráli v prodloužení. Pro všechny to byl asi hodně překvapivý výsledek… jak těžko se „kousal“ tobě?

Zápasy se Semechnicemi jsou většinou velmi podobné = obrovská bojovnost  Semechnických versus naše dobývání jejich branky. Ale v tomto zápase jsme bohužel tahali za kratší konec a byli rádi alespoň za vyrovnání. Trochu jiný průběh mělo utkání s Novým Městem, kdy jsme ještě minutu před koncem vedli a nakonec prohráli v prodloužení. I tyto ztráty nakonec rozhodly o tom, že jsme se nakonec do play off nepodívali.

V dalším průběhu základní části jste dokázali obrat o body v prodloužení třeba Jaroměř nebo Nové Město a další tři body za výhru jste získali jen se Semechnicemi. Přitom jste hodně zápasů prohráli o gól. V čem byl tedy rozdíl oproti vašim soupeřům, abyste ta utkání dokázali dovést k bodům?

Jak už jsem říkal. Bylo mnoho utkání, kde se dalo získat nějaké body. To, že to nakonec nedopadlo, bych přičetl nezkušenosti našich mladých hráčů a především neproměňování i těch nejvyloženějších šancí, které jsme si vypracovali.

V boji o play off jste se snažili dostat pod sebe Nové Město, což se nakonec nepodařilo, ale dokázali jste dvakrát porazit Třebechovice. Jak bys zhodnotil nadstavbovou část?

Jako dobrou, ale jak jsi říkal. Nové Město jsme pod sebe nedostali a tato utkání prohráli. Smutné bylo, že jsme ani v jednom utkání nebyli horším mužstvem. Nové Město má jednu obrovskou výhodu a tou je nejlepší brankář v této soutěži – Zdenda Biegl. Tím v žádném případě nechci snižovat kvalitu našich mladých brankářů. S oběma panuje velká spokojenost a doufám, že se budou jen zlepšovat.

Když se podíváme na celou sezonu. Odpovídá výsledek síle kádru nebo má na víc?

Jak jsem řekl. Play off jsme určitě uhrát mohli. Do budoucna by tento kádr měl mít určitě na víc.

Z hlediska perspektivy máte hodně mladý tým, což může být pozitivní pro budoucnost. Kdo z mladých hráčů během sezony podával vyrovnané výkony?

Naši mladíci podávali v sezoně dobré výkony. Panuje s nimi spokojenost. Vzhledem k jejich věku ale nemůžeme mluvit o vyrovnaných výkonech.

Kdo patřil mezi opory a jsi spokojený s hráči, kteří přišli před sezonou?

Nemám moc rád jmenování a vyzdvihování někoho. S hráči, kteří před sezonou přišli, spokojeni jsme. Tak jak to ve sportu bývá – od někoho čekáte trochu víc a někdo vás mile překvapí.

Půjdete i v příští sezoně cestou příležitostí pro odchovance nebo budete chtít kádr trochu posílit?

Jsme rádi, že se v letošní sezoně podařilo do mužstva zabudovat dost našich mladíků a budeme se snažit v tom pokračovat. Mladí kluci by na sobě měli mnohem více pracovat, aby se do kádru mužů dostali a hráli tam nějakou roli. Vše záleží jen na nich. Samozřejmě se nebudeme bránit ani posílení mužstva.

Už víš, zda tým zůstane pohromadě nebo někdo odejde?

Zatím netuším. Sezona ještě neskončila, ale určitě si v horizontu pár dnů sedneme a vše vyhodnotíme.

A co realizační tým, budeš spolu s Luďkem Kopeckým pokračovat?

To je stejné jako s hráči. V nejbližší době by mělo být jasno.

 

VÁCLAV VANĚK – PŘEDSEDA SOKOL SEMECHNICE

S jakými představami a cílem jste po reorganizaci soutěže, když byla zrušena KSM, vstupovali do sezony KLM?

Do sezony jsme vstupovali jako jediný vesnický tým v této soutěži. Chtěli jsme umožnit hráčům zahrát si hokej v kvalitní a zároveň nejvyšší krajské soutěži.  Naše ambice nebyly velké, snad jen jsme chtěli uhrát solidní výsledky s nejbližšími soupeři – Opočnem a Novým Městem.

Po základní části jste měli na kontě tři body a skončili poslední. Byl to pro vás opravdu tak velký kvalitativní skok, že jste nemohli udělat více bodů?

Samozřejmě to pro nás byl velký skok, i když jsme už v krajské lize dříve účinkovali. Odehráli jsme několik dobrých utkání, ale chyběli nám hráči, kteří by častěji skórovali.

První dva body jste, možná překvapivě, získali v derby s Opočnem, které jste porazili v prodloužení. Nemohl být tohle impuls k lepším výsledkům?

To jsme si také mysleli, ale bohužel…

Další a poslední bod jste přidali s Novým Městem. Jak těžké bylo motivovat hráče do dalších zápasů s vědomím, že kvalita soupeřů je úplně někde jinde?

Bylo to velice těžké, ale jádro kolektivu se vždycky našlo a bojovalo až do konce.

Mnoho zápasů jste odehráli v minimálním počtu. Také jste potrápili v derby Opočno, kdy jste do zápasu nastoupili pouze v devíti a dlouho vedli. Co bylo příčinou, že jste kolikrát nebyli schopni dát do kupy tři pětky – zranění, nezájem hráčů?

Do sezony jsme vstupovali s více než dvaceti hráči. Někteří skončili hned v úvodu s tím, že na tuto soutěž nestačí. Dále přišla zranění a v neposlední řadě několik hráčů skončilo pro mě z neznámých důvodů.

V nadstavbové části to už byla z vaší strany křeč a kolikrát jste si odnášeli dvouciferné prohry. Dá se v takové chvíli ještě motivovat a burcovat tým?

Samozřejmě to bylo těžké, ale důležité je, že jsme odehráli všechny zápasy až do konce celé soutěže.

Jak bys zhodnotil celou sezonu? Asi moc pozitivně ne…

Když někdo skončí na samém dně tabulky pouze se 3 získanými body z 27 utkání, tak asi určitě nebude spokojen.

Kdo patřil mezi opory?

Hokej je kolektivní hra a těžko někoho vyzdvihovat. Snad jen gólmany, kteří museli nejvíce napínat nervy při brankostroji některých mužstev.

Jak to vypadá se Semechnicemi pro příští sezonu? Proslýchá se, že se „asi“ do nového ročníku nepřihlásíte…  

Tak to je v této chvíli předčasná otázka. Uvidíme.

Čtenářská diskuze