Ohlédnutí za sezonou oddílu běžeckého lyžování Wikov Ski Skuhrov nad Bělou

SKUHROV N. B. - Vládní nařízení se začala postupně uvolňovat a oddíl běžeckého lyžování Wikov Ski Skuhrov nad Bělou už může po odpočinku zase trénovat a připravovat se na další sezonu.

Nová chata v Deštném.

Loňská sezona skončila sice dříve, ale i tak byla úspěšná

V lednu byla dokončena výstavba chaty v Deštném. Na realizaci projektu nového obslužného objektu lyžařských běžeckých tratí se finančně podílelo MŠMT v rámci investičního programu a spoluúčast byla pokryta z individuální dotace Královéhradeckého kraje. Nové moderní zázemí bude sloužit závodníkům a funkcionářům oddílu Wikov SKI Skuhrov nad Bělou, kteří zde mají svou základnu. Dále objekt bude tvořit zázemí pro pořádání sportovních akcí a závodů – krajských, celorepublikových, mistrovství České republiky, Českého poháru a masových jako je Orlický maraton – a dalších aktivit spojených s potřebami a úkoly oddílu.

Vyhlášení krajských výsledků.

Svěřenci oddílu Wikov SKI Skuhrov dosáhli i skvělých výsledků na lyžích

Zuzana Holíková vybojovala 8. místo ve sprintu na mistrovství světa do 23 let a 3. místo na MČR ve sprintu v Novém Městě na Moravě. Marek Vašátko 5. místo MČR v juniorech v Novém Městě na Moravě. Oddíl se může pochlubit také tím, že se Zuzana Pekárková nominovala na Zimní olympiádu dětí a mládeže v Karlovarském kraji, kde obsadila v nabité konkurenci 5. a 6. místo.

Mládí dosahuje velmi kvalitních výsledků na celorepublikové úrovni jak umístěním na stupních vítězů, tak hned pod nimi: Adéla Michlová 4. místo, Jan Vašátko 4. a 5. místo na Českém poháru ve Vimperku. Na MČR Ve Vysokém nad Jizerou obsadila Zuzana Pekárková dvakrát 7. místo a Jan Vašátko obsadil 3. a 4. místo. V krajském poháru se nejlépe umístili na 1. místě Tereza Michlová, Renata Skálová, Zuzana Pekárková, Jan Vašátko, na 2. místě Marek Beneš. Spousta výkonů skuhrovských lyžařů bylo do celkového 6. místa.

A co všechny čeká dál? Pravidelné tréninky, letní soustředění na horách i na řece a ke konci roku soustředění na prvním sněhu. Proto všem přejme hodně zdraví a radosti z pohybu.