Odběrové centrum Covid-19 Fakultní nemocnice prodloužilo provozní dobu

HRADEC KRÁLOVÉ – Odběrové centrum Covid-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové prodloužilo od čtvrtka 1. října provozní dobu. Odběry budou pro pacienty indikované k vyšetření lékaři nebo hygieniky možné denně od 7.30 do 18.30 hodin. Centrum bylo dosud v provozu každý den od 7.30 do 15.30 hodin, důvodem rozšíření provozní doby je zajistit větší plynulost provozu centra a příprava na případný větší zájem o provádění odběrů. V posledních dnech se počet provedených odběrů pohybuje mezi 350 až 400 denně.

Pro samoplátce trvá nadále nutnost zarezervovat se k odběru prostřednictvím rezervačního systému. Rezervaci centrum doporučuje také pacientům indikovaným lékařem. Odkaz na rezervační systém najdou zájemci na www.fnhk.cz.

Důrazně prosíme všechny zájemce o odběr o uvedení platného telefonního čísla i e-mailu do rezervačního systému, důležité je také uvedení aktuálního čísla v žádance vyplňované praktickým lékařem, protože na uvedené telefonní číslo zasíláme výsledky rozborů.

Odběrové centrum COVID-19 ve FN HK funguje jako drive-in, příjezd je vyznačen Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany. Příchod pro pěší je vyznačen od pěší i hlavní vrátnice. Mapu umístění odběrových center v celé České republice včetně informací o jejich provozní době je možné najít na webu ministerstva zdravotnictví.

Čtenářská diskuze