Od neděle 1. září platí u místních autobusů nové jízdní řády

RYCHNOVSKO – Na několika autobusových linkách v Královéhradeckém kraji dojde od neděle 1. září ke změnám v jízdních řádech.

autobus2

Ilustrační foto: Pixabay.com

Více autobusů bude například jezdit na frekventované trase Hradec Králové – Jičín – Liberec a na novinku v podobě večerního autobusu se mohou těšit cestující mezi Rokytnicí v Orlických horách a Hradcem Králové.

„Úpravy jízdních řádů souvisejí převážně s koncem letních prázdnin. Díky požadavkům obyvatel bude nově jezdit večerní autobus z Rokytnice v Orlických horách do Hradce Králové. Dále dochází k významnému posílení autobusového spojení mezi Hradcem Králové a Libercem, kde autobusy pojedou zhruba každé dvě hodiny až do podvečerních hodin,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství Martin Červíček.

Pro cestující z Rokytnice v Orlických horách, Pěčína, Slatiny nad Zdobnicí, Rybné nad Zdobnicí a Vamberka dojde k zavedení nového večerního spoje do Hradce Králové. Autobus vyjede z Rokytnice v Orlických horách ve 20.05 hodin.

Po příjezdu do Vamberka autobus dále pokračuje do Doudleb nad Orlicí, kde bude sloužit jako přípoj k vlaku bez nutnosti dalšího přestupu směrem do krajské metropole, kam autobus přijede ve 21.57 hodin.

Nově budou prodlouženy večerní spoje 660204/5 a 660204/7 k nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. Spoje tak nově budou odjíždět od nemocnice směr Vamberk a Kostelec nad Orlicí v 19.21 a 21.19 hodin. Tímto krokem vyhoví Královéhradecký kraj požadavku zaměstnanců nemocnice, kteří využijí spoje na cestě ze své práce domů.

Čtenářská diskuze
Tags: ,