Očkování v kraji překročilo 600 tisíc vakcinací

KRAJ – Počet očkování proti covid-19 v Královéhradeckém kraji překročil k 2. září hranici 600 tisíc podaných dávek vakcíny. Zároveň s tím téměř 300 tisíc osob v regionu má dokončené očkování. Nadále se očkuje na 11 místech v regionu, z nichž většina nabízí také možnost očkování bez předchozí registrace. Dnes v kraji začíná očkovat mobilní tým ve Vamberku.

„Od začátku roku zdravotníci v regionu aplikovali na 600 tisíc dávek vakcíny proti covid-19. Věřím, že díky velké proočkovanosti ale také promořenosti se nebude opakovat scénář jako na začátku roku. Hygienici nové případy nákazy trasují a díky testování ve školách máme větší jistotu, že se v současné době covid plošně nešíří dál. Velmi důležité je očkování nejstarších obyvatel. Například v domovech pro seniory je v našem kraji většina klientů již očkovaná,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

V kraji má 299 932 osob dokončené očkování a dalších 9 903 je očkováno jednou dávkou. Zdravotníci aplikovali celkem 600 438 dávek vakcíny.

Očkování nadále probíhá na 11 místech v regionu. V konkrétní čas deset míst nabízí také možnost očkování bez registrace pro všechny osoby starší 16 let. Tuto možnost od konce července v kraji využilo už přes šest tisíc zájemců.

Vedle toho od 3. září mají obyvatelé kraje možnost využít mobilní očkování, kdy regionem projede očkovací kamion, který postupně navštíví pět měst, a to Vamberk, Žacléř, Novou Paku, Hostinné a Kopidlno. Zájemci se nemusí předem registrovat, očkování je možné pro osoby starší 16 let vždy od 10 do 18 hodin.

 

Čtenářská diskuze