Očkování druhou posilovací dávkou

NÁCHODSKO – V pondělí 17. července bylo v očkovacím centru v Jaroměři zahájeno očkování 2. posilovací dávkou očkování proti COVID-19. Již první den využilo této možnosti několik desítek zájemců, řada dalších pak centrum telefonicky kontaktovala ohledně objednání na jiný možný termín.

„Vzhledem ke značnému zájmu o takzvanou 4. dávku budeme tento týden očkovat každý všední den, a navíc i v sobotu dopoledne. Naším cílem je, aby všichni starší a rizikoví zájemci byli zaočkovaní dříve, než do České republiky dorazí aktuální letní vlna,” řekl Jiří Veselý, vedoucí očkovacího centra v Jaroměři.

Očkovací centrum bude nadále očkovat 1., 2. dávkou a 3. dávkou (první posilovací), na které se lze registrovat v centrálním rezervačním systému, pro 4. dávku (druhou posilovací) nebyl zatím centrální rezervační systém spuštěn, zájemci však mohou přijít v otevíracích hodinách centra i bez předchozí standardní registrace. Pokud se však chtějí vyhnout čekání, mohou si dojednat konkrétní termín na infolince jaroměřského očkovacího centra 725 384 584.

 

Čtenářská diskuze