Ocenění z krajských dožínek putovala i na Rychnovsko

HRADEC KRÁLOVÉ – Královéhradecké krajské Dožínky se letos konaly v Hradci Králové v pátek 14. a v sobotu 15. září již popatnácté.

Účastníci letočních královéhradeckých krajských Dožínek byli vítáni tradičně - ličenským chlebem se solí. Ochutnal jej také hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán

Účastníci letošních královéhradeckých krajských Dožínek byli vítáni tradičně – ličenským chlebem se solí.
Foto: Eva Ženíšková

Dvoudenní program počítal s účastí odborné veřejnosti i škol z celého kraje. Místem dění bylo okolí koupaliště Flošna a Všesportovního malšovického stadionu. S ohledem na sobotní slunečné počasí zavítal do těchto míst opravdu hojný počet zájemců. Bohatou kulturní nabídku Dožínek doplnila přehlídka hospodářských zvířat, výstava zemědělské techniky a hudební doprovodný program.

V rámci sobotního slavnostního zahájení převzaly mimo jiné ocenění nejlepší potravinářské a zemědělské firmy. Pokud jde o potravináře a jejich výrobky, vedli si letos velmi dobře také podnikatelé a farmáři z Rychnovska a z Orlických hor.

Ličenská pekárna z Rychnovska se pro letošní rok stala celkovým vítězem soutěžní kategorie Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje 2018. Soutěž každoročně podporuje Královéhradecký kraj a na Dožínkách se následně koná její vyhlášení.

Více se dočtete v aktuálním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze