Ocenění pro modeláře z Kostelce

KOSTELEC N. O. – Jiří Lejsek, vysokomýtský rodák bydlící v Kostelci n. O., byl oceněn na republikové konferenci Klubu lodních modelářů v Hradci Králové 10. února 2018 za celoživotní činnost v modelářství.

fotka

Do roku 1985 žil ve Vysokém Mýtě, kde krom vlastní modelářské činnosti vedl i patnáct let kroužky mladých modelářů, jak leteckých, tak lodních. Organizoval soutěže leteckých modelářů na letišti Orličanu, kam se sjíždělo až víc než 150 modelářů, byl sportovním komisařem.

Pořádal v Mýtě v lodním modelářství řadu soutěží, jak na plovárně, tak na rybníku Chobot.

Od roku 1986 žije v Kostelci nad Orlicí. Zde uspořádal i dvě velké výstavy lodních modelářů, jednak v sále Rabštejna (roku 2000) a v oranžeriu zámku Častolovice (roku 2004), další pak v rodném městě v Regionálním muzeu a v sále Kulturního domu.

Byl mezinárodním rozhodčím lodního modelářství a rozhodoval na řadě MS a ME jak v ČR, tak v zahraničí.

V letech 1990 až 1998 byl předsedou KLoM ČR a poté až do roku 2017 tajemníkem.

V roce 1998 obdržel z rukou prezidenta světové organizace lodních modelářů Naviga pana Franze Hochbauera vyznamenání – Čestnou jehlu Naviga.

Předsednictvo KLoM ČR mu přeje zdraví a stálý zájem o modelářství, o kterém v průběhu celého života pravidelně publikuje články v odborných časopisech.

Ing. Zdena Dostálová, místopředsedkyně  KLoM ČR

Čtenářská diskuze