Obří kotel si vyžádal unikátní přepravu, zastavily ho značky

KRAJ – Na trase Hradec Králové – Mělník se od pátku 17. března do úterý 21. března na silnicích I. a II. tříd pohybuje nadrozměrný náklad o délce 33,6 metrů, šířce 5,8 metrů, výšce 7,02 metrů a hmotnosti 180 tun. Doprovází ho vozidla Policie ČR a další doprovodná vozidla. V pohotovosti byli i energetici.

4.

Foto: ČEZ

„Náklad o délce soupravy 33,6 metrů, šířce 5,8 metrů a celkové výšce 7 metrů bude na mnoha místech potřebovat podjet pod elektrickým vedením. Technici Skupiny ČEZ byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

Kotel se z Hradce do přístavu Mělník vydal na cestu v pátek ráno. V trase transportu budeme provádět demontáž a opětovnou montáž vedení vysokého i nízkého napětí, odpojení a opětovné zapojení elektrické energie. Omezení dodávky nejvíce pocítí obyvatelé po trase transportu. Celá tato operace vyžaduje mimořádné nasazení našich pracovníků. Snahou je, aby omezení dodávek elektřiny pro obyvatele v dotčených částech bylo co nejkratší,“ uvedla mluvčí ČEZu Šárka Beránková.

Přes víkend kotel stál ještě před místem, kde měl přečkat víkend.

„Zůstal v pátek před Jičínem, protože nepodjel značení nad silnicí a nedojel do Okřínku, kde měl v pátek zůstat odstaven.

My jsme proto naplánované přepojování vedení elektrické energie v trase transportu přeplánovali z pátečního odpoledne na pondělní brzké ráno. Nadměrný náklad pak bude pokračovat dále podle původního plánu,“ doplnila Šárka Beránková.

Policie žádá motoristy, kteří se s nákladem potkají, o maximální pozornost a ohleduplnost.

Čtenářská diskuze