Oboroh, Carmina alta a královéhradecká filharmonie vystoupili v Hradci Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Hudební skupina Oboroh koncertovala úspěšně ve čtvrtek 12. října společně s orchestrem královéhradecké filharmonie a pěveckým sborem Carmina Alta v budově filharmonie na hradeckém Eliščině nábřeží. Nutno dodat, že se koncert těšil velkému zájmu publika.

„V Hradci vystupujeme přibližně po dvou letech. Před tím jsme hráli v místním oblíbeném studentském AC klubu. Dnes je to mimořádné, nebude to úplně obvyklý koncert,“ řekl Orlickému týdeníku krátce před jeho zahájením Slávek Klecandr z Oborohu. Vystoupení ve filharmonii předcházel přibližně před dvěma měsíci společný program zmíněných hudebních těles v rámci Poutních slavností v neratovském kostele na Rychnovsku. „ Oproti Neratovu jsme repertoár trochu zredukovali. Při tamních slavnostech jsme hráli v jedné části programu bez orchestru. Nyní budeme k posluchačům milosrdnější a část, kdy jsme hráli sami, vypustíme. Mysleli jsme na přestávku, občerstvení a přídavky pro ně,“ dodal Slávek Klecandr. Přibližně dvouhodinový koncert se vydařil. Jeho součástí byla také charitativní sbírka na jednu z účinkujících, která před časem málem přišla o střechu nad hlavou.

„Pozvat Oboroh k nám do filharmonie ke společnému koncertování nebylo těžké, těšili se sem. Zkušenost s nimi jsme udělali už před deseti lety, kdy hráli společně s filharmonií poprvé. Těší nás, že jsme mohli tento projekt znovu obnovit. Určitě je k nám rádi pozveme znovu,“ zhodnotil čtvrteční vystoupení ředitel filharmonie Václav Derner.

(ež)

Čtenářská diskuze