Objasnění vraždy – kriminalisté předali případ do Moldavska

PARDUBICKÝ KRAJ – Kriminalisté Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Pardubického kraje ukončili prověřování zvlášť závažného zločinu vraždy, který vyšel najevo počátkem května roku 2018. Tehdy v katastru obce Bystré (okres Svitavy) nalezl náhodný kolemjdoucí, při venčení psa, mrtvé tělo. To bylo uložené na volně přístupné travnaté ploše.

policie6ViewImage

„V rámci následného prověřování kriminalisté zjistili, že zemřelý je občan Moldávie. Zemřelý se měl zdržovat v České republice v pronajatém domě společně s dalšími cizími státními příslušníky už od roku 2017. Prověřování věci bylo velmi náročné právě s ohledem na to, že se jednalo o cizí státní příslušníky, a ti již opustili území České republiky. Díky analýze DNA se nám podařilo jednoznačně potvrdit totožnost zemřelého, tehdy 49letého občana Moldávie. Muž zemřel násilnou smrtí na následky bodného poranění,“ uvedla mluvčí policie Markéta Janovská.

Kriminalisté Odboru obecné kriminality společně s tlumočníkem, v rámci vyžádané právní pomoci, cestou dozorového státního zástupce, vyjeli v rámci prověřování provádět další úkony přímo do Moldávie. Tam ve spolupráci s prokurátory Moldavské republiky se jim podařilo jednoznačně zjistit a určit podezřelého, tehdy 47letého muže státní příslušnosti Moldávie, který se měl sám podílet na usmrcení 49letého spoluobčana Moldávie.

„Motivem vraždy měly být osobní neshody mezi oběma muži. K činu mělo dojít počátkem října roku 2017. Podezřelý se v současné době údajně zdržuje mimo území Moldávie.

Po zajištění a vyhodnocení všech důkazů, včetně těch získaných na území Moldávie, byla cestou Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové a následně Nevyššího státního zastupitelství v Brně odeslána žádost o převzetí trestního řízení k vyřízení Generální prokuratuře Moldavské republiky,“ dodala Markéta Janovská.

 

Čtenářská diskuze