Obec Mokré i letos bodovala na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě

Předávání cen obci Mokré - zleva: hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, starostka Mokrého Blanka Kučerová, webmaster a kronikářka obecní knihovny Dagmar Honsnejmanová a  hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc

Předávání cen obci Mokré - zleva: hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, starostka Mokrého Blanka Kučerová, webmaster a kronikářka obecní knihovny Dagmar Honsnejmanová a hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

HRADEC KRÁLOVÉ/MOKRÉ – Cenu veřejnosti si odvezla tento týden z 15. ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě, která se konala v královéhradeckém Aldisu, obec Mokré z Rychnovska.

Ocenění je to o to významnější, když posoudíte, že zde žije pouhých sto padesát obyvatel. Jak se říká, rozlohou malá, duchem naopak silná. Za dva dny konání se tady setkali vrcholní politici, zástupci státních orgánů a samospráv, odborníci i dodavatelé moderních informačních technologií.

Konference se zúčastnily také města a obce z Rychnovska, konkrétně zástupci z Dobrušky a Kostelce nad Orlicí, starostové z Čermné nad Orlicí, Přepych a obce Mokré. „Zajímali se zejména o problematiku základních registrů i o to, jak se promítne tento projekt do jejich každodenní práce. Jak je budou používat v agendách, které jejich úřady vedou, například matriky, stavební úřady atd.,“ řekl výkonný ředitel konference Tomáš Renčín.

Na konferenci byla udělena ocenění – nejlepší webová stránka města, nejlepší webová stránka obce, nejlepší elektronická služba a cena veřejnosti, jíž získala právě obec Mokré. „Musím říci, že je to pro mě jedna z nejhezčích cen, kterou můžeme obdržet. Naše stránky hodnotilo tímto oceněním velké množství lidí. Navíc, úspěšní jsme byli také v letech 2007, 2008 a 2009. Vloni jsme se této soutěže nezúčastnili,“ říká Dagmar Honsnejmanová, knihovnice a webmaster obce Mokré.

Zásluhu na tvorbě obecních webových stránek má podle Honsnejmanové nejen ten, kdo je dělá, ale samozřejmě také uživatelé, kteří dávají impuls, aby v nich bylo to, co požadují, chtějí nebo si přejí. „Osobně bych se přimlouvala, aby obec investovala peníze do inovace webových stránek. Technická úroveň neustále rok od roku stoupá a my už máme trochu starší verzi, i když to není na oblíbenosti znát,“ dodává Honsnejmanová.

Za redakci Orlického týdeníku k tomuto ocenění gratulujeme.

(ež)

Čtenářská diskuze
Tags: