Obchodní království chystá v Rychnově další expanzi

Hollywoodský snímek Království nebeské pojednává o křížových výpravách, snaze o expanzi křesťanů do muslimského světa. Jednu velkou expanzi zažíváme i na prahu svých domů. V Rychnově nad Kněžnou by totiž měla vzniknout nová obchodní centra. V tom Rychnově, který má již dnes nejvíce obchoďáků v přepočtu na obyvatelstvo v celé České republice!

otazník2

Nová výstavba v lokalitě nad Billou by přivedla stovky a tisíce dalších automobilů do jedenáctitisícového města, které má s dopravou dlouhodobě velké problémy. Navíc by nové obchoďáky ukrojily místo pro tolik potřebné byty. Místo na betonu stojících plechových krabic by se přitom plocha dala využít jako příjemné místo k životu obohacené zelení. A noví obyvatelé mohou nakupovat v jednom z již stávajících obchodů, kterých má Rychnov skutečně více než dost.

Plán, který závisí na změně územního plánu, chce vedení města představit občanům na zasedání 2. září a už 16. září má v plánu ho schválit. Pouhých čtrnáct dní na rozhodnutí, které významně ovlivní život města. A to všechno v době, kdy se Rychnov propadl v žebříčku indexu kvality života z 13. na 52. místo. Selská logika říká, že další obchoďáky tento index jistě nevylepší.

Proti výstavbě nových obchodních domů, které, pokud vůbec, mohou stát v již zastavěných a nevyužívaných plochách města, podepsalo petici 411 občanů. Jak se ale zdá, vedení města o svou obchodní expanzi velmi stojí a připomínky obyvatel Rychnova zatím nebere na vědomí. Je třeba se ozvat.

Bojovat proti expanzi obchodního království můžete i vy, stačí dorazit 2. září od 16 hodin na veřejné projednání změn územního plánu, které se chystá v Pelclově divadle. Zvítězí zde zdravý lidský rozum nebo zájmy nadnárodních investorů, kteří stěží vědí, kde Rychnov leží?

Čtenářská diskuze