Obchodka proti Czenglish

Učitel praktické angličtiny z pardubické univerzity v Kostelci vysvětlil co je to czenglish a jak s ním bojovat.

IMG_0775

Marek Vítek vysvětluje zásady správné angličtiny.
Foto: Archiv OA TGM Kostelec n. O.

KOSTELEC N. O. – Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 se sešla početná skupina učitelů angličtiny z různých škol našeho regionu, studenti angličtiny z místních firem, středoškolští studenti a lidé, kteří mají angličtinu prostě rádi, v aule Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí, aby zhlédli prezentaci Mgr. Marka Víta, učitele praktické angličtiny z University Pardubice, s názvem Czenglish.

Tato akce navázala na jeho prezentaci, kterou uskutečnil pro studenty obchodní akademie v rámci oslavy Evropského dne jazyků a jež měla ohromný úspěch. Zkusili jsme Mgr. Víta opět oslovit, neboť jeho poznatky a zkušenosti velmi obohatí každého, kdo se angličtinou zabývá. K naší veliké radosti souhlasil. Příliš jsme akci nepropagovali, neboť již při zmínce jeho jména se počet zájemců vyšplhal ke čtyřiceti. Tohoto velikého praktika zná nejenom každý učitel angličtiny v České republice, ale také skoro každý student, neboť v roce 2007 založil webovou stránku www.helpforenglish.cz, která poskytuje nepřeberné množství informací, rad, vysvětlení a cvičení na všech úrovních angličtiny.

Prezentace měla ohromný úspěch. Získali jsme nejenom mnoho informací a rad, ale také jsme se mnohému nasmáli, neboť příklady Marka Víta byly neotřelým způsobem velmi zábavné. Jemu se u nás líbilo a na naše naléhání přislíbil další zajímavé prezentace. Už se moc těšíme.

A že nevíte, co je czenglish? Můžete nakouknout na stránky helpforenglish.cz, nebo se nás zeptejte… My už to teď víme a na naší obchodce jsme zahájili nelítostný boj s tímto nežádoucím jazykem nejenom kvůli sobě, ale hlavně kvůli našim studentům.

Mgr. Jitka Kosařová
učitelka anglického jazyka, Obchodní akademie T. G. Masaryka Kostelec nad Orlicí

Čtenářská diskuze