Obchodka předávala Kostelecké lvy

Studenti obchodní akademi v Kostelci nad Orlicí moderovali slavnostní večer k sedmistému výročí založení města.

1gdZ

KOSTELEC N. O. – Podle slov moderátorů této události je předávání Kosteleckých lvů naprosto výjimečné – dochází prý k němu jednou za 700 let. A právě k sedmistému výročí založení východočeského města Kostelec nad Orlicí byl na čtvrtek 28. dubna 2016 na Rabštejně připraven poutavý interaktivní program, kterým přítomné v sále provázeli studenti třetího ročníku Tereza Holubová a Vojta Derner.

Jako obvykle při obdobných příležitostech byly nedílnou součástí programu písničky studentské kapely, zpovzdálí nenápadně povzbuzované a směrované učitelem zeměpisu a tělesné výchovy Františkem Dosedlou, kapely nesoucí všeříkající název Přejetá žába. Tentokrát jako hosté vystoupili Jan Žid Werich a Jožka Černý Blažek, jinak známí jako učitelé výpočetní techniky pod občanskými jmény Josef Žid a Tomáš Blažek.

Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními byli předáváni Kostelečtí lvi dvou velikostí, malý a velký. Kategorií k zisku malého Kosteleckého lva bylo mnoho, za všechny jmenujme např. soutěž o nejhezčí úsměv, nejtajemnější oči, nejvypracovanější postavu nebo nejlepší outfit, byl vyhlášen i sympaťák školy. Vítězové jednotlivých kategorií byli podrobeni krátkému interview, se kterým si vesměs velmi dobře poradili.

Gentlemanem školy byl ve studentském hlasování zvolen její ředitel Václav Pavelka a také on se vypořádal se záludnými otázkami na výbornou. Velkého lva dostali žáci, kteří školu výborně reprezentují v soutěžích nebo pro školu pracují nad rámec svých povinností.

Krásný příklad pospolitosti

Vrcholem slavnostního ceremoniálu bylo poděkování starosty města Františka Kinského vyučující anglického jazyka Jitce Kosařové za výtvarné zpracování loga k 700. výročí první dochované zmínky o existenci Kostelce nad Orlicí.

Během odpoledne se na jevišti vystřídala řada účinkujících, jak žáků, tak učitelů, a ať už na tuto roli byli, nebo nebyli připraveni, v hledišti je pozorně sledovalo kompletní osazenstvo Obchodní akademie T. G. Masaryka. Byl to krásný příklad pospolitosti nás všech, kteří k obchodní akademii patříme, a nezbývá než konstatovat, že si aktivního přístupu zapojených žáků i učitelů, přátelské školní atmosféry a vzájemného respektu jedněch vůči druhým nesmírně vážíme.

Čtenářská diskuze