Obchodka na Robotiádě

KOSTELEC N. O. – Tým studentů třetího ročníku Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí se zúčastnil soutěže ROBOTIÁDA.

noviny_1

Matěj Kubíček, David Pařil a Daniel Schmid (zleva).
Foto: Archiv OA TGM Kostelec n. O.

Celostátní soutěž ROBOTIÁDA se konala 10. února 2017 v Brně a přihlásil se na ni tým studentů třetího ročníku kostelecké obchodní akademie.

Studenti David Pařil, Matěj Kubíček a Daniel Schmid se přihlásili do kategorie Dálkový medvěd, v níž měli za úkol nalézt na soutěžní ploše plyšový objekt a přemístit ho na výchozí pozici. Studenti po dvouměsíčních přípravách, kterým věnovali velkou část svého osobního volna, navázali na výborné umístění z předchozí akce Robosoutěž 2016 a získali cenné 2. místo. Podle slov členů týmu si svého úspěchu cení o to více, že kompletní ovládání robota si na rozdíl od ostatních soutěžících naprogramovali v jazyce JAVA zcela sami a nespoléhali na předem vytvořená řešení.

Na konci školního roku čeká tento tým ještě účast na největší robotické události v České republice nazvané Robotický den. Díky nadšenému zájmu studentů o tyto technologie a jejich vynikajícím výsledkům se obchodní akademii podařilo uspět s projektem, který umožní nákup nových robotických stavebnic. Věříme, že v budoucnu se snad podaří zahrnout tyto moderní technologie i do standardní výuky IT. Našim studentům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

MGR. JAROSLAV KUDR, UČITEL PROGRAMOVÁNÍ

Čtenářská diskuze