Obce dostanou přispěvek na vodovody, kanalizace či čističky

REGION – Radní Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí finančních prostředků obcím na vybudování vodohospodářské infrastruktury. V letošním třetím kole tohoto dotačního programu kraj rozdělí částku téměř 21 milionů korun. Záměr ještě musí schválit zastupitelé na prosincovém zasedání.

voda_kanalizace

Ilustrační foto.

„Ve třetím kole tohoto dotačního programu jsme podpořili 11 projektů za bezmála 21 milionů korun. V letošním roce se podpořilo celkem 56 projektů na rozvoj vodohospodářské infrastruktury za více než 57 milionů korun. Poptávka obcí nicméně převyšuje finanční možnosti, neboť jsme letos evidovali celkem 109 žádostí o podporu ve výši více než 122 milionů korun. Z tohoto důvodu bude dotační program pokračovat i v příštím roce,“ uvedl radní Královéhradeckého kraje pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství Karel Klíma.

Díky podpoře ve třetím kole dotačního programu dojde například k zahájení třetí etapy výstavby vodovodu v Češově-Liběšicích nebo k dostavbě vodovodu v Radimi či Údrnicích.

Investuje se i na Rychnovsku

Finančními prostředky z prvního kola už letos kraj podpořil především zahájené projekty spolufinancované ze Státního fondu životního prostředí ČR nebo ministerstva zemědělství. Na maximální částku tří milionů korun dosáhly velké projekty, například vybudování kanalizace a čistírny odpadních vod v Černém Dole nebo rekonstrukce čistírny odpadních vod v Častolovicích.
Dotace z druhého kola putovaly například na výstavbu vodovodu z Kohoutova do místní části Kladruby, na prodloužení vodovodu v Orlickém Záhoří či na vybudování posilujícího zdroje pitné vody v Liberku. Královéhradecký kraj také podpořil dostavbu vodovodu v Samšině nebo vybudování části vodovodu a kanalizace v Potštejně.

Čtenářská diskuze
Tags: