O víkendu startuje krajský přebor, I.A a I.B třída

IMG_0125Víkendovými zápasy odstartuje nová sezona krajského fotbalu. Fanoušci mohou vyrazit na krajský přebor, I.A třídu a I.B třídu.

RYCHNOVSKO – Jako tradičně jsme před prvním zápasem položili otázky trenérům a funkcionářům okresních týmů hrajících krajské soutěže.

 

1. Proběhla krátká letní příprava podle vašich představ a s jakou účastí hráčů?

2. Kolik jste odehráli přípravných zápasů a s jakými výsledky?

3. Jaké změny se udály ve vašem kádru?

4. Realizační tým bude pracovat v jakém složení?

5. Koho tipujete za favority soutěže?

6. Přání a cíl před novou sezonou?

 

KRAJSKÝ PŘEBOR

PAVEL KRUPKA – TRENÉR FK KOSTELEC N. O.

1) Proběhla a na účast si rozhodně nemůžeme stěžovat.

2) Zatím tři: Kostelec – Luže 0:2, Vysoké Mýto 2:2, Doudleby 5:0, Žamberk 5:0.

3) Příchody: Roman Zajíček – FC Spartak Rychnov, Martin Kadavý – SK Solnice. Odchody: Aleš Hašek – SK Solnice.

4) Trenér: Pavel Krupka, vedoucí: Milan Bořek.

5) Neumím odpovědět, je to hodně vyrovnané.

6) Aby se nám dařilo jako v minulé sezoně a vyhýbala se nám zranění.

 

MILOŠ KILLAR – TRENÉR SK DOBRUŠKA

1) S ohledem na čas dovolených byla účast uspokojivá.

2) V tuto chvíli máme za sebou pouze porážku s Policí 2:7 a vítězství 3:2 nad Českou Skalicí. V plánu je ještě utkání s U19 FK Náchod. V předkole Poháru hejtmana KHK jsme vyhráli v Českém Meziříčí 7:2.

3) Přišel zkušený Jan Huňák z Týniště a Matouš Brožek z FK Náchod, ještě jeden přestup se připravuje v průběhu podzimu. O odchodu nejmenovaného hráče se zatím jedná.

4) Není potřeba nic měnit: trenér Miloš Killar, asistent Lukáš Gerža, vedoucí Petr Majer, masér Miroslav Šabata.

5) Myslím, že se proti jiným rokům moc nezmění. Všechny týmy z první poloviny tabulky mají kvalitu a jsou schopné hrát o postup.

6) Do krajského přeboru jsme se dostali ze třetího místa, tudíž nepředpokládaně, ani jsme se na to nepřipravovali. Na druhou stranu příležitost hrát nejvyšší krajskou soutěž se nemusí řadu let opakovat, myslím, že je jednodušší se v ní udržet, než postoupit. Takže odpověď zní – hrát krajský přebor bez obav o sestup a bavit se fotbalem.

 

VÁCLAV BRŮŽEK – PŘEDSEDA FC SPARTAK RYCHNOV N. K.

1) Letní příprava proběhla velmi dobře. Hráči poctivě makali a hlavně s chutí. Účast vzhledem k dovoleným byla kolísavá, ale uspokojivá.

2) Vzhledem k různým okolnostem jsme sehráli pouze dvě přípravná utkání, která jsme prohráli. Výsledky v přípravě však nehrají žádnou roli. Rozhodující budou výsledky v soutěži.

3) Velký průvan v kádru nastal ve volném přestupovém okně, kdy okolní kluby využily možnosti uskutečnit přestupy bez souhlasu mateřského klubu a tak od nás odešli: Zajíček (Kostelec), Jedlinský (Týniště), Nosek (Javornice), F. Stieber a Kubec (Solnice). K nám přišel z Častolovic brankář Lukáš Junek. Na dalším posílení kádru intenzivně pracujeme.

4) Po velice nepovedené minulé sezoně skončil trenér Jan Čermák. Novým trenérem se stal Zdeněk Karanský, který má bohaté zkušenosti s krajským přeborem i divizí. Vedoucím mužstva zůstal Václav Hájek.

5) Pro mě jsou jasným favoritem Libčany, kterým budou na paty šlapat Kostelec a Jaroměř.

6) Naprosto jednoznačným cílem je pohybovat se v klidném středu tabulky a nemít starosti se záchranou soutěže. Naším přáním a mottem je bavit se fotbalem a přilákat na náš fotbal co nejvíc diváků.

 

I.A TŘÍDA

MAREK WINKLER – PŘEDSEDA FO SK TÝNIŠTĚ N. O.

1) Přípravu jsme zahájili 13. července. Trénujeme 2x v týdnu a vzhledem k tomu, že probíhají dovolené tak účast hodnotím jako dobrou.

2) Odehráli jsme pouze dvě utkání:  Týniště – Žamberk 3:4 a Opočno – Týniště 0:7 (pohár). Další přípravné utkání odehrajeme s týmem Horního Jelení a v poháru přivítáme hradeckou Slavii.

3) Příchody: Jakub Jedlinský (přestup z Rychnova). Odchody: Jan Fidra (ukončení hostování), Jan Huňák (přestup do SK Dobruška).

4) Trenér: Petr Silbernágl, vedoucí mužstva: Lukáš Ráček.

5) Dle mého názoru se bude na čele pohybovat Broumov, Černilov a Olympia HK.

6) Pokračovat v úspěšném doplnění týmu o naše odchovance a prezentovat se pro diváky atraktivní kopanou, která nám zajistí klidnou sezonu a příčky v horní polovině tabulky.

 

I.B TŘÍDA

TOMÁŠ KRUNČÍK – TRENÉR SOKOL JAVORNICE

1) Účast na trénincích je různá, je zkrátka doba dovolených. Na druhou stranu kdo může, tak chodí pravidelně a toho si ceníme.

2) Hráli jsme doma s Kláštercem nad Orlicí (4:0) a pohárové utkání s Velkým Poříčím (2:2), víc utkání jsme do přípravy ani nezařazovali.

3) Po dvou letech bez změn zaznamenají naši fanoušci dva příchody – z Rychnova n. K. přišel záložník Kuba Nosek a ze Slatiny n. Z. brankář Standa Hynek.

4) Trénování dál probíhá pod vedením Tomáše Krunčíka a Kuby Kráčmera, vedoucím týmu je Jaroslav Krunčík ml., kustodem/zdravotníkem je Olda Motl. Hlavního pořadatele bude vykonávat Petr Severýn. Další rozšíření realizačního týmu nevylučujeme.

5) Náš tip jsou Třebechovice, tak uvidíme, jak nám hned v prvním kole soutěže zamotají hlavu.

6) Jako nováček se chceme co nejrychleji aklimatizovat ve vyšší soutěži. Pro většinu kádru to bude zcela nové prostředí, a pokud se s ním hráči rychle srovnají, tak věříme, že můžeme trápit prakticky kohokoliv a to nejen v domácím prostředí.

 

TOMÁŠ PŘIBYL – HRAJÍCÍ PŘEDSEDA TJ SPARTAK OPOČNO

1) Příprava se nijak zvlášť nelišila od těch předchozích. Účast na trénincích byla průměrná.

2) Doposud máme odehraný pouze pohár s Týništěm (0:7), které nás tak trochu přejelo…  Ale myslím, že to bude mít pozitivní dopad na hráče, kteří viděli, jak moc velký rozdíl ve fyzické připravenosti tam byl.

3) Podařilo se nám přivést nějaké nové tváře. Přišel zkušený Jirka Židík z FK Hlízov, z Černíkovic Roman Malashevskyi, z Vamberka Martin Valášek a do A týmu se posunuli čtyři dorostenci. Odešel zkušený Karel Petr do Českého Meziříčí.

4) Hrajícím trenérem bude Jiří Židík, asistentem Zbyněk Zácný a vedoucím Jiří Hvězda.

5) Myslím, že letos díky rozlosování bude soutěž ještě více vyrovnaná, ale troufám si říct, že Solnice a Třebechovice budou hrát o postup do I.A třídy.

6) Mým osobním přáním je, abychom hráli v horní polovině tabulky.

 

JOSEF VAŠATA – TRENÉR SOKOL LÍPA N. O.

1) Letní příprava je krátká. V tomto období těžko někomu vytýkat, že jede s rodinou na dovolenou. Kluci se ale snažili chodit, co mohli, a myslím si, že s přístupem můžeme být spokojení.

2) Odehráli jsme dvě přípravná utkání a jedno pohárové. Chvojenec – Lípa 1:2, Lípa – Horní Jelení 1:8 a pohárové Lípa – Jaroměř 0:5.

3) Kádr nikdo neopustil, což je opravdu skvělé. Příchody? Někteří hráči jsou ještě v jednání. K tomuto datu ještě není nic jasného, ale intenzivně se na posilách pracuje.

4) Hlavní trenér Josef Vašata, asistent Jan Zemánek, druhý asistent a vedoucí mužstva Libor Beran.

5) Jako favority bych viděl Solnici a Třebechovice.

6) Přál bych si, aby se nám vyhýbala zranění a abychom našimi výkony a výsledky přivedli co nejvíce diváků do ochozů. A cílem je klidný střed tabulky, a pokud by se podařilo skončit do pátého místa, bylo by to skvělý!

 

TOMÁŠ REJZEK – TRENÉR SK PŘEPYCHY

1) Začátek nebyl ideální z hlediska účasti. Dovolené, směny… Postupně se ale situace lepší. Je ale pravda, že je příprava dost krátká a jako nováček bychom potřebovali potrénovat více.

2) Hned naostro Pohár hejtmana. V příjemných 35°C jsme předvedli výkon úměrný kvalitě soupeře z Třebše a prohráli 1:4.

3) Na příchodech posil stále pracujeme, nechci proto nic vypouštět. Cristiana nám vyfoukli v Juve a Hazarda nechtějí pustit. To mě trochu mrzí, ale máme Adama Junka, ten je nahradí. (směje se)

4) Pavel (GSM), Rejzek (kondiční trenér), Jelen (GVM), Dušánek (GK).

5) Solnici a Třebechovice. Vysoko bude hrát Javornice. Asi bych se ani nebál říct, že úplně nejvýše a přes zimu zase proběhne obecní referendum, jestli teda tu I.A třídu vezmou nebo ne… (usmívá se)

6) Přání mám. Aby na nás chodili Přepyšáci. Aby bylo slyšet: „Přepychy do toho!“ – i v krajské soutěži, kde nebudeme mít průměr pět vstřelených branek na zápas a častěji se budeme muset sklonit před soupeřem. Cílů máme 26. Cíl první: Přivézt něco z Kosiček.

 

JIŘÍ KOBLMÜLLER – SEKRETÁŘ SK ALBRECHTICE N. O.

1) Letní příprava proběhla tak, jak jsme očekávali s průměrnou účastí deseti hráčů.

2) Odehráli jsme pouze dvě utkání. Přátelské s Baníkem Vamberk (0:5) a pohárové s Lokomotivou HK s výsledkem 1:5. V plánu máme ještě jedno modelové utkání.

3) Z mužstva odešel Martin Pavlas do Sokola Žďár a Tomáš Forejtek na Horní Jelení. Do mužstva zapracováváme naše odchovance – Petra Bartoše z Týniště a Karla Stolína z Horního Jelení. V hledáčku máme ještě dva hráče.

4) Realizační tým bude pracovat ve stejném složení jako na jaře – trenér Eduard Cina a vedoucí mužstva Luděk Velíšek st.

5) Favority vidím v mužstvech Třebechovic a Kosiček. I nováčci budou nebezpeční.

6) Zakotvit natrvalo v horních patrech tabulky a hrát líbivý fotbal.

 

JOSEF PLESKOT – TRENÉR SK SOLNICE

1) Letní přestávka byla opravdu krátká, stihli jsme pouze několik tréninků, proto kvalitu přípravy ukáží až první soutěžní zápasy. Účast hráčů byla téměř stoprocentní.

2) Viz předchozí odpověď, přípravným zápasem bylo hned předkolo Poháru hejtmana s účastníkem krajského přeboru Vysokou n. L., které jsme 1:4 podlehli. Dále jsme sehráli přátelské utkání s Vamberkem, který jsme 7:2 porazili. V rámci přípravy máme ještě před začátkem soutěže domluvený zápas s Opočnem (8:0).

3) Náš tým posílili Filip Stieber a Roman Kubec (oba Rychnov n. K.), Aleš Hašek (Kostelec n. O.) a brankář Lukáš Beránek (Zdelov), o dalších 2-3 hráčích stále jednáme. Odešli David Hanuš (Černíkovice), František Kadavý (Voděrady) a Martin Kadavý (Kostelec n. O.).

4) Trenéři Josef Pleskot a Milan Baudyš, realizační tým doplňuje Pavel Vozdek, Jiří Vrba a Naďa Vrbová.

5) Je těžké předvídat, I.B třída je v posledních letech hodně vyrovnaná, každý může posbírat i ztratit body s každým. Favoritem možná budou znovu Třebechovice p. O., kterým v loňském ročníku těsně unikl postup.

6) Přáním je hrát dobrý fotbal, který bude hráče bavit a bude se líbit divákům. Cílem je bojovat o přední místa tabulky.

 

MARTIN ŠNAJDR – TRENÉR FC ČESKÉ MEZIŘÍČÍ

1) S účastí a přístupem k tréninku, i vzhledem k dovoleným, jsem stoprocentně spokojený. Je pravda, že některé hráče jsem viděl hodně málo nebo vůbec. Jak budeme připraveni, ukážou až mistrovské zápasy.

2) Odehráli jsme dva zápasy. Pohárový s Dobruškou (2:7) a přípravný s Jaroměří (0:8). Oba nám leccos napověděly.

3) Z Nového Města n. M. se vrátil Tomáš Novák a pracujeme na příchodu Davida Brzka z Ohnišova. Nikdo neodešel.

4) Trenér Martin Šnajdr, asistent trenéra Petr Tomášek a vedoucí mužstva Zdeněk Roubal st.

5) Jména mužstvo nedělají, ale po posílení budou v horních patrech hrát Třebechovice a Solnice.

6) Cílem je napravit nepovedenou loňskou sezonu a pohybovat se v první pětce tabulky. Přáním je, aby se nám vyhýbala zranění a neopakovala se jarní část. A také předvádět fotbal, na který se budou fanoušci  těšit.

 

MAREK MAZURA – TRENÉR VELEŠOV DOUDLEBY N. O.

1) Letní příprava byla hodně krátká s rozdílnou účastí hráčů.

2) Sehráli jsme vyrovnaný zápas se Zdelovem (4:2) a těžké pohárové utkání s Kostelcem (0:5).

3) Do další sezony s námi nepokračují Trejtnar (konec hostování z Rychnova), Faltys (návrat do mateřského klubu Kostelecké Lhoty). Mužstvo posilují hráči Lukáš Krupka z Kostelce a Josef Luňáček Josef z Vamberka.

4) Beze změn.

5) Mé tipy většinou nevycházejí, tak doufám, že to někomu nepokazím. Kvalitní hru předváděly Třebechovice, útočit na horní příčky bude Solnice.

6) Mám nesmělé přání alespoň třináct zdravých a tréninkově připravených hráčů na každé utkání, a potom může být cílem první pětka v tabulce. Bohužel, se nám to už dvě uplynulé sezony nepodařilo ani u poloviny zápasů.

Čtenářská diskuze