O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy

KRAJ – Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 11. do 13. ledna celkem 124 událostí, z toho se jednalo v 79 případech o technickou pomoc při odstraňování následků, které napáchalo víkendové počasí.

Nejvíce práce měli hasiči v podhůří hor, na Trutnovsku zasahovali celkem u 55 případů a jednotky na Rychnovsku vyjížděly k celkem 38 událostem. Hasiči na Náchodsku pak zasahovali u 14 případů, na Hradecku u 10 a na Jičínsku u 6 událostí.

„Nejčastějším typem zásahu bylo poskytnutí technické pomoci, kdy v drtivé většině jednotky odstraňovaly stromy spadlé na komunikace. V několika případech byli ale také hasiči povoláni ke spadlým nebo jiskřícím drátům elektrického vedení. Zároveň pomáhaly jednotky s odstraněním nebezpečných stavů, kdy vyprošťovaly vozidla z příkopů, ve Skuhrově nad Bělou pomáhali s vytažením zapadlého sypače. Sníh a nízké teploty působily i další komplikace. V Broumově a Teplicích nad Metují odstraňovali hasiči nebezpečné rampouchy nad chodníkem a v Nové Pace pomohli hasiči invalidnímu muži, který zapadl venku s vozíkem,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Nejhorší situace je nyní v Krkonoších. Nejen, že zde hasiči během víkendu zasahovali u 40 případů, kdy odstraňovali často i několik stromů spadlých na silnici najednou, ale neustále zde hrozí nebezpečí pádu dalších stromů. I z toho důvodu byla v nedělních večerních hodinách uzavřena komunikace II/297 Od Černého Dolu do Janských Lázní. V místě hrozí pády velkých stromů vlivem velkého větru i pod tíhou sněhu.

Čtenářská diskuze