Nový rekordman D11 – překročil rychlost o více než 100 km/h

KRAJ – V neděli 2. října krátce před 12. hodinou policisté z dálničního oddělení Pravy na 97. km dálnice D 11 ve směru jízdy na Hradec Králové změřili vozidlo Škoda, které se „řítilo“ rychlostí 199 km/h. 22letý řidič navíc usedl za volant opilý. Podrobil se orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem, když nadýchal 0,70 promile alkoholu. Policisté mu zadrželi na místě řidičský průkaz a věc oznámili správnímu orgánu k projednání. Hrozí mu pokuta 20 tisíc korun.
„V úterý 4. října „dálničáře“ z Jaroměře krátce po 9. hodině na dálnici D 11 ve směru na Hradec Králové předjelo vozidlo BMW, kterému policisté naměřili rychlost jízdy 231 km/h. O pár kilometrů dál policisté 61letého řidiče předepsaným způsobem zastavili a provedli s ním silniční kontrolu. Muž se svým prohřeškem souhlasil a v současné době mu ve správním řízení hrozí pokuta od 5 do 10 tisíc korun a zákaz řízení od 6 měsíců do 1 roku. Tento řidič svou rychlou jízdou překročil nejvyšší dovolenou rychlost o 101 km/h,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.

Rekordman z minulého týdne jel rychlostí 227km/h.

Správná rychlost
Ve většině evropských zemích, včetně České republiky, máme nejvyšší dovolenou rychlost 130 km/h, výjimkou je Německo, ale i tam jde o rychlost doporučenou, při jejím překročení jste přísněji posuzování v případě nehody. Nejnižší rychlost je 80km/h, pokud ji nemůžete dodržet, musíte dálnici opustit.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,