Nový domov pro seniory budou mít v Opočně

OPOČNO – Bývalou chirurgii a porodnici v Opočně přezval v těchto dnech do svého vlastnictví Královéhradecký kraj. Vybudovat by tu měl domov pro seniory.

senior ViewImage

Zastupitelé Města Opočna schválili dnes společně s krajským zastupitelstvem smlouvu o převodu jednoho objektu v bývalém areálu opočenské nemocnice na Královéhradecký kraj. Ten bude tento objekt rekonstruovat na domov pro seniory s kapacitou více než třiceti lůžek.

„Předpokládáme, že stavba by měla být zahájena ještě v letošním roce. Vše však záleží na tom, jakým způsobem bude probíhat stavební řízení, nyní aktuálně projektujeme. Předpoklad dokončení projektu je na konci příštího roku podle okolností. Při stavebních a výběrových řízeních totiž bohužel neumíme nikdy říci, jaké komplikace do toho vstoupí“, řekl Orlickému týdeníku náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro sociální oblast Vladimír Derner.

Nové zařízení bude součástí již stávajícího objektu, který vlastní Město Opočno za účelem posílení regionálního významu, a také z toho důvodu, aby nebyla řešena pouze problematika Opočna jako takového. Bude ustanoven zapsaný ústav, který bude provozovat tento domov důchodců a Královéhradecký kraj tomuto zapsanému ústavu zmíněný domov důchodců pronajme.

Čtenářská diskuze