Novoměstští ochotníci NODIVSE si zahráli v rámci mezinárodního divadelního festivalu v Hradci Králové

NOVÉ MĚSTO N. M. – 26. ročník mezinárodního divadelního festivalu Regiony v Hradci Králové (Divadlo evropských regionů) skončil o uplynulém víkendu v Hradci Králové. V rámci jeho konání se mj. představili ochotnické regionální soubory z Rychnovska a Novoměstska. Hned v pátečním úvodu festivalového dění patřila dvorana Nového Adalbertina ochotnickému souboru U. F. O. z Týniště nad Orlicí. Nejinak tomu bylo v pátek 25. června, kdy si v samotném závěru festi- valu zahrál na stejném místě ochotnický spolek NODIVSE z Nového Města nad Metují představení se středověkou tématikou „Odsouzení Hostiny“, která byla festivalovým příjemným zpestřením.

A kde, že se vzal název této společnosti NODIVSE? „Chtěli jsme, aby jméno souboru obsahovalo: přídavné jméno novoměstský, slovo nebo kořen slova divadlo a jako naprosto trefné nás napadlo pojmenování Sebranka. Takže NOvoměstská  DIVadelní SEbranka,“ řekla její principálka Lucie Kotěrová a dodala: „Scházíme se, zkoušíme a hrajeme v novoměstském Kině 70. Vyloženě divadlo nebo kulturní dům s jevištěm u nás dosud chybí.“ Soubor, který čítá v současné době jednadvacet členů, vznikl v divadelní sezóně 2017/2018, v níž jeho aktéři také stihli představit svoji první premiéru s názvem „Půjčka za oplátku“.

Letošní královéhradecký divadelní festival se konal sice za zpřísněných hygienických podmínek, ale v plném programovém rozsahu včetně zahraničních hostů. Jeho 27. ročník se uskuteční v Hradci Králové od 24. června do 1. července 2022.

Čtenářská diskuze