Nové chráněné bydlení v Kostelci nad Orlicí a Týništi je už v provozu

KOSTELEC N. O./TÝNIŠTĚ N. O. – Peníze z Operačního programu Zaměstnanost podpořily vznik chráněného bydlení pro občany se zdravotním postižením.

Tři chráněná bydlení v Kostelci nad Orlicí a v Týništi nad Orlicí již úspěšně naplno fungují. Svůj nový domov v rekonstruovaných rodinných domcích najde celkem 18 uživatelů se zdravotním postižením, kteří přejdou z ústavních služeb v Kvasinách a Rychnově nad Kněžnou. Provoz těchto zařízení je podpořen z prostředků projektu Komunitní služby pro osoby se zdravotním postižením v Královéhradeckém kraji. Projekt podpoří i dvě zařízení chráněného bydlení ve Dvoře Králové nad Labem, kde žije 11 osob se zdravotním postižením. Služby budou nastaveny tak, aby docházelo k posilování kompetencí uživatelů potřebných k samostatnému životu.

Osmnáct lůžek

„Od prvního května letošního roku naše organizace Ústav sociální péče Kvasiny, za podpory zřizovatele Královéhradeckého kraje, zahájila poskytování sociální služby chráněné bydlení o celkové kapacitě osmnácti lůžek, a to pro muže a ženy s různým mentálním postižením. Celkem dvanáct klientů z kvasinského ústavu se s nadšením přestěhovalo do dvou nově postavených rodinných domů v Kostelci nad Orlicí a jednoho zrekonstruovaného domu v Týništi nad Orlicí,“ představila změny vyplývající z dokončeného projektu ředitelka Jana Mašková.

Více se dozvíte v aktuálním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze