Nova Cup pokračoval v Dalečíně

Foto: Pácha.

Foto: Pácha.

 

Další závod motokrosového Nova Cupu se jel na mistrovské trati „Písečské zmole“ v Dalečíně. 160 jezdců zde bojovalo o body do seriálu, a hlavně o to, aby se pěkně svezli na pečlivě připravené trati. Řada z nich využila Nova Cup k dokonalému seznámení s tratí, na které se brzy pojede úvodní závod letošního mezinárodního mistrovství ČR.

RYCHNOVSKO - Naopak hlavně někteří mladí jezdci nemohli startovat, protože ve stejném termínu absolvovali první juniorský mistrovský závod v Jiníně.

Na dalečínskou trať zavítalo i několik děvčat, a to z Rakouska – Sarah Schnelzer a Polska – Ewa Biskupska. Obě se objevují i na našem republikovém mistrovství. Rakouská závodnice jela v juniorské kategorii, kde závodila rovnocenně s mužskými jezdci a výsledkem bylo celkové 5. místo. V nejmenší kategorii do 50 ccm se objevila dokonce jedna elektrická motorka Kuberg a malý jezdec Vojtěch Novotný vystoupil na stupně vítězů.

V početném jezdeckém poli startovala i řada našich jezdců. V nejlepším světle se ukázal Martin Pácha, který suverénně ovládl kategorii 21-32 let. Zvládl i náročnou 2. jízdu, která se jela za těžkých podmínek v hustém dešti. Proto je Pácha i na čele seriálu po dvou závodech. Dařilo se i Petru Machovi v 45-54 let, který byl celkově 3. a dostal se do čela seriálu Nova Cup.

Suverénně si počínal v kategorii 55-60 let Zdeněk Špaček, ale v 2. jízdě ho zklamala jeho Honda. Ale i tak se dostal na stupně vítězů a je na vedoucí pozici v seriálu. Smolařem byl Dominik Erik Rochl v kategorii Elév 85. Jeho motorka měla v kvalifikaci vážnou poruchu motoru. I když v Dalečíně nezískal Rochl moc bodů, seriál vede.

 

Výsledky jednotlivých kategorií

 

JUNIOR 13-20 let

1. Jan Nádvorník, AMK Horní Újezd, KTM, 2. Matěj Holub, MSK Motorsport, KTM, 3. Radek Novák, BO Motor Oil, KTM, 8. Jaromír Vondruška, Cermen Racing, KTM, 9. Pavel Jiruška, Čestice, Yamaha.

 

ELÉV 85 ccm

1. Jaroslav Novák, SIDUS Racing, KTM, 2. Antonín Novák, SIDUS Racing, KTM, 3. Viktor Vacek, Pěkov, KTM, 8. Dominik Erik Rochl, AMK Zejax Motoklub Chrudim, Husqvarna.

 

ELÉV 65 ccm

1. Jan Hromek, BO Motor Oil, KTM, 2. Daniel Rudolf, Sezemice, KTM, 3. Adam Kopsa, Letovice, Husqvarna, 9. Václav Štěrba, AMK Zejax Motoklub Chrudim, Husqvarna, 10. Michal Pňáček, SMX Racing Team Rudník, Yamaha.

 

ELÉV 50 cm

1. David Podešva, Velké Karlovice, KTM, 2. Martin Michalík, Svatoslav, KTM, 3. Vojtěch Novotný, Vrdy, Kuberg (elektro).

 

HOBBY 21-32 let

1. Martin Pácha, Region Racing Team, Kawasaki, 2. Ladislav Řezníček, Moto-UFO, KTM, 3. Tomáš Zeman, MX Martin Group, Kawasaki, 8. Vít Špaček, Region Racing Team, Yamaha, 18. Patrik Šklíba, Týniště nad Orlicí, Yamaha.

 

HOBBY 45-54 let

1. Josef Nesejt, MX Martin Group, Kawasaki, 2. Michal Kynčl, West MX Shop, Yamaha, 3. Petr Mach, Starling Cross Team, Honda.

 

HOBBY 55-60 let

1. Pavel Hájek, SMX Racing Team Rudník, Kawasaki, 2. Zdeněk Špaček, Starling Cross Team, Honda, 3. Milan Fiedler, Club Náchod, KTM, 6. Jindřich Murčo, Vamberk, Yamaha.

 

HOBBY 61-100 let

1. Stanislav Svoboda, Kovo Team Svoboda, Honda, 2. Martin Švehla, MX Sendražice, Kawasaki, 3. Arnošt Škrabal, Radišov Krosáci, KTM, 5. Miloš Volf, Rychnov nad Kněžnou, Kawasaki.

 

HOBBY 33-44 let

1. Tomáš Linek, SMX Racing Team Rudník, Suzuki, 2. Jan Jílek, MX Idealtrans, Yamaha, 3. Sebastian Kowolik, Polsko-Ruda Slaska, KTM, 7. Lukáš Pišl, Region Racing Team, Kawasaki, 12. Leoš Sejbal, Resta Racing, Kawasaki, 13. David Dyntar, Bílý Újezd, Kawasaki, 25. Petr Vonásek, Kostelec nad Orlicí, Honda.

 

LICENCE

1. Petr Michalec, PuriCure Team, Honda, 2. Dominik Procházka, MX Martin Group, Kawasaki, 3. Vít Stránský, SST, KTM, 9. Pavel Křížek, Fostrade Racing Team, Honda.

Čtenářská diskuze