Noční výlet měl dohru na policejní služebně

RYCHNOVSKO – Noční výlet z Doudleb nad Orlicí do Rychnova nad Kněžnou pro posádku auta zřejmě podle jejích představ nedopadl. Takzvané osoby policii známé se rozhodly vyrazit ve středu v noci autem za jedním mladíkem do Rychnova nad Kněžnou. Během setkání jeho a řidiče auta zaujal na místním parkovišti odstavený vrak vozidla značky Ford Focus Combi.

„Uzamčené auto muži otevřeli a ukradli z něj čtyři kusy pneumatik Kormoran SnowPro, které přemístili do auta návštěvníků z Doudleb. Ti se pak rozhodli vrátit se zpět, a to i s lupem. V cílové obci ale ve tři hodiny ráno potkali hlídku kosteleckých policistů, kterou zajímalo, kdo a proč se v tento čas pohybuje v jejich rajonu. Běžná silniční kontrola se pro posádku hned od začátku nezačala vyvíjet dobře, protože u šestadvacetiletého řidiče vyšel pozitivně orientační test na užití návykových látek – amfetamin/metamfetamin. K tomu mu policisté neměli možnost zadržet řidičský průkaz, protože se ukázalo, že žádný nemá od dubna loňského roku, kdy o něj podobným způsobem přišel,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková.

Jízda po vlastní ose tak pro posádku skončila a jejich výlet měl pokračovaní na policejní služebně kosteleckého obvodního oddělení, kde museli všichni vysvětlovat původ čtyř zimních pneumatik v autě.

„Hlídka obvodního oddělení v Rychnově nad Kněžnou si pak dojela pro posledního z aktérů, který zůstal ve městě a který se na krádeži podílel přesto, že za stejný přečin byl už odsouzený v posledních třech letech,“ doplnila Alena Kacálková.

Muž z Rychnova i řidič osobního auta jsou nyní podezřelí z přečinu krádeže, řidiče navíc čeká přestupkové řízení za jízdu pod vlivem návykové látky.

Čtenářská diskuze