Noční požár ve Skuhrově nad Bělou zničil autodílnu

SKUHROV N. B. – Hlášení o požáru objektu autodílny v katastru části Hraštice přijalo krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje první listopadovou středu, sedmnáct minut po půlnoci. Na místo události byly ihned vyslány jednotky požární ochrany, byl také vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

P Skuhrov nad Bělou, Hraštice (4)

Požár na Hraštici.
Foto: HZS KHK kraje

„Při příjezdu hasičů na místo události byl už objekt celý v plamenech. Jednotky zahájily hasební zásah, který prováděly zvenčí dílny a soustředily se také na ochranu okolních budov. Velitel zásahu nechal zřídit dva bojové úseky, z každé strany objektu byly nasazeny tři vodní proudy. Zasahující hasiči prováděli zásah pouze zvenku, a to z bezpečné vzdálenosti. Pohyb uvnitř hořící budovy byl pro hasiče velmi nebezpečný. V místě se totiž nacházely tlakové lahve, hrozilo zhroucení střešní konstrukce a hasiči neměli dostatek informací o tom, jaké další nebezpečné materiály mohou v dílně být. Následně se hasičům podařilo požár ohraničit, aby se dál nešířil, a v 01.42 hodin oznámil velitel zásahu lokalizaci,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Vedle požárem zasažené autodílny se nachází penzion, ve kterém byla v tu chvíli asi dvacítka lidí. Všichni se dostali v pořádku ven mimo budovu. Penzion se podařilo před požárem jednotkám uchránit a lidé se mohli vrátit zpět. Na místě zůstaly do rána dvě jednotky hasičů, které stále dohašovaly ohniska požáru.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.

„Vyšetřovatel hasičů povolal na středeční ráno na požářiště specialisty přes elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR, spolupracuje také s policisty.  Jednotkám požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující odhadem pět milionů korun. Výše škody, kterou plameny napáchaly, pak byla předběžně odhadnuta na čtyři miliony korun. Požár poškodil nejen vybavení autodílny a budovu samotnou, ale uvnitř byla také dvě vozidla,“ dodala Martina Götzová..

U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, HZSP Škoda Kvasiny, JSDH Skuhrov nad Bělou, Dobré, Lukavice, Solnice a zálohu na stanici drželi dobrovolní hasiči z Rychnova nad Kněžnou.

 

Čtenářská diskuze