Noční požár si vyžádal jeden lidský život

ORLICKOÚSTECKO – Do Lanškrouna spěchaly v poslední červencový večer ve 21.22 hodin čtyři jednotky hasičů (profesionální z Lanškrouna a dobrovolné jednotky z Žichlínku, Lanškrouna a Dolní Čermné) k požáru rodinného domu.

Na místo události v Lanškrouně – Koutech vyrazili i policisté z místního oddělení i výjezdová skupina SKPV. Při požáru rodinného domu došlo k úmrtí 71letého muže, který žil v rodinném domě sám.

„Uvnitř hořícího domu byla nalezena osoba s popáleninami a ihned předána do péče zdravotníkům. Osobu se bohužel nepodařilo oživit a na místě zemřela. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 21.42 hodin a zcela zlikvidován byl v 21.51 hodin. Do ranních hodin místo požáru střežila místní dobrovolná jednotka hasičů,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Vyšetřovatel hasičů si nechal na místo povolat odborníka z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč k vyšetření příčiny vzniku tragického požáru. Stanoveny jsou předběžně dvě verze vzniku požáru – nedbalost při kouření nebo závada na elektroinstalaci.

Příčiny a okolnosti vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření.

U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění přesné příčiny úmrtí. Předběžná škoda na majetku byla vyčíslena na 500 tisíc korun.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,