Nikola Mazurová se stala v Osijeku mistryní Evropy v soutěži družstev žen

Z talentované juniorky se stává v devatenácti letech pomalu postrach žen. Puškařka z plzeňské Dukly Nikola Mazurová v první sezoně, kdy střílí mezi seniorkami, dává jasně najevo, že hodlá pokračovat ve sbírání medailí, které započala jako juniorka.

ME OSIJEK (1)DOUDLEBY N. O. – České sportovní střelkyně Nikola Mazurová, Adéla Sýkorová a Lucie Švecová se staly v chorvatském Osijeku mistryněmi Evropy v soutěži družstev žen v olympijské disciplíně sportovní malorážka 3 x 20 ran s výsledkem 1736 bodů před druhou Francií a třetím Polskem.

Z našich si vedla nejlépe Nikola Mazurová. Talentovaná střelkyně z Doudleb nad Orlicí, která loni získala stříbro na juniorském mistrovství Evropy ve vzduchové pušce, vystřílela senzačních 582 bodů. Bronzová olympijská medailistka v této disciplíně z Londýna Adéla Sýkorová nastřílela 580 bodů a Lucie Švecová, která hájila české barvy už na OH 2000 v Austrálii, přispěla k týmovému triumfu 575 body.

Spousta juniorek se prosazuje mezi ženami zpočátku velmi obtížně a pomalu. Nikola však mezi ženy vlétla jako uragán, sbírá jeden úspěch za druhým a vypadá to, že jí přechod mezi ženy nečiní žádné potíže. „Já ten rozdíl necítím v ničem. Beru závody úplně stejně, nepřipouštím si, že bych startovala v jiné kategorii, v níž je mnohem větší konkurence. Vím, že musím pracovat s puškou co nejlépe a střílet tak, abych dosáhla co nejlepšího výsledku. Jsem soutěživý typ, chci vyhrávat. Nekoukám, kdo je kolem mne. Žádný psychický tlak si nepřipouštím. Pokud chci střílet na nejvyšší úrovni, tak tohle nemohu řešit. Jinak bych se nikam nedostala,“ vysvětluje Nikola.

Dodatečný bronz po dopinku Rakušanky

Kromě zlaté si Nikola do Doudleb přivezla i bronzovou medaili z únorového ME juniorů. Ptáte se, jak je to možné? Tady máte odpověď.

Nikola Mazurová si v Osijeku ke zlatu přibalila dodatečný bronz z únorového ME juniorů, který jí byl předán Evropskou střeleckou federací. Po diskvalifikaci medailové závodnice Rakušanky Nadine Ungerank (užití zakázané látky na snížení tepové frekvence) po únorovém juniorském mistrovství Evropy v Dánsku se posunula na třetí místo v disciplíně vzduchová puška 40 ran. Ke stříbrné medaili ze soutěže družstev tak přidala i bronz z individuálního závodu.

Čtenářská diskuze