Neukáznění řidiči. Horská služba hodnotí přelom roku

ORLICKÉ HORY – Konec roku v Orlických horách zkomplikovali především neukáznění řidiči.

Šerlich v Orlických horách Foto Policie ČRNa ViewImage

Šerlich v Orlických horách.
Foto: Policie ČR

Průběh silvestrovských a oslav příchodu roku 2021 se uskutečnil v Orlických horách podle náčelníků Horské služby Orlické hory Josefa Hepnara v klidu. Lidé podle něho příchod Nového roku slavili, ale oslavy si žádný zásah nevyžádaly.

„Hned na začátku roku, tedy 1. ledna 2021, se opakovala situace z celého minulého týdne. V Deštném nebylo možné zaparkovat, přesto přijížděli další a další auta. Podle obsazenosti parkovacích ploch by člověk nevěřil, že lanovky a vleky nejsou v provozu. Zoufalá situace byla i na Šerlichu. Silnice byla na nějakou dobu uzavřena, návštěvníků bylo opravdu hodně. V současné době je potřeba dodržovat nejen dopravní předpisy a parkovat tak, aby byl stále volný průjezd do všech míst, ale je nutné také dodržovat hygienická pravidla. Mějme na paměti, že koronavirová situace není vůbec dobrá. Dopravní situaci nejsme schopni řešit, ta je v dikci policie. Pokud se k nějakému problému osobně dostaneme, lidi upozorníme, víc dělat nemůžeme,“ dodal pro Orlický týdeník Josef Hepnar.

Dva dětské úrazy

V Deštném řešili členové horské služby na sjezdovce po ukončení provozu vleků dva úrazy na dětských bobech. Na sjezdovce v Říčkách řešili na Nový rok např. srážku dvou dětí na bobech.

Čtenářská diskuze