Neskutečná mise FBC Dobré na Czech Open

Czech open je největším florbalovým turnajem v Čechách, v Evropě i na světě. Mezinárodní turnaj, kterého se letos zúčastnilo rekordních 269 týmů z osmnácti států, což představuje účast asi 4500 florbalistů, se konal od 15. do 18. srpna.

FBC DOBRÉPRAHA – Florbalisté a florbalistky sváděli své boje ve třinácti pražských halách s cílem vyhrát co nejvíce zápasů. Turnaje se zúčastnily také ženy z týmu FBC Dobré. „Čtyřiašedesát týmů bylo rozděleno do šestnácti čtyřčlenných skupin. Našimi soupeřkami byly týmy A.S.D. Floorball L’Aquila z Itálie, TJ Znojmo a SK Bivojky Litvínov. Do turnaje jsme vstupovali bez velkého očekávání, s cílem důstojně odehrát zápasy ve skupině a poprat se o play-off,“ popisuje ambice před turnajem Luděk Preininger z FBC Dobré, který nám také přiblížil jednotlivé zápasy doberských florbalistek.

 

FBC Dobré – A.S.D. Floorball L’Aquila 1:0 (1:0)

Branka: 7:40 Netíková M. (Nosková)

Historicky první zahraniční soupeř našich děvčat na turnaji byl velkou neznámou. Naše rychlá, aktivní hra od začátku dělala Italkám velké problémy a na jejich bránu se valil jeden útok za druhým. Naše špatná koncovka a brejky soupeře na konci zápasu z utkání udělaly drama se šťastným koncem.

FBC Dobré – TJ Znojmo 0:1 (0:0)

Vyrovnané utkání s druholigovým Znojmem přineslo celou řadu střel na soupeřovu bránu. Ani jedna však nenalezla správný cíl. A protože znojemské hráčky svou ojedinělou možnost zužitkovaly, ze zápasu náš tým odešel poražený.

FBC Dobré – SK Bivojky Litvínov 2:2 (0:2)

Branky: 17:46 Prázová O., 23:52 Nosková (Barillová)

Na prvoligový tým jsme nastoupili beze strachu a od začátku si vytvořili mírnou převahu, která však zůstala nevyužita. Bivojky pak naplno potvrdily výrok „nedáš-dostaneš“ a dvěma protiútoky rozvlnily síťku brány Terezy Svobodové. V druhé půli trenér Tomáš Vidlák pozměnil sestavu a vydal nové pokyny ke hře. Větší důraz před bránou přinesl snížení na 2:1. Touha našich děvčat alespoň vyrovnat byla vyslyšena a z velice pohledného utkání jsme si odnesli cenný bod.

Třetí místo v tabulce nám pak určilo soupeře pro play-off.

1/64 final

FBC Dobré – SKP Nymburk 2:1 (1:1)

Branky: 14:34 Nosková (Netíková P.), 15:16 Nosková (Netíková M.)

Systém play-off už neumožňuje žádnou opravu, takže pokud jsme si ještě chtěli na turnaji zahrát další utkání, museli jsme druholigový Nymburk porazit. Výkon doberských hráček rostl s každým zápasem, takže i přes šest minut hry v oslabení jsme sebevědomého soupeře přehráli a postoupili do další fáze turnaje.

1/32 final

FBC Dobré – FBC Kladno 2:1 (1:0)

Branky: 1:21 Harapátová (Jindráková), 19:08 Nosková (Michlová)

Rychle vstřelená branka znervózněla ambiciózního soupeře a předznamenala vývoj utkání. Nejdramatičtější částí byla až poslední minuta, kdy náš tým hrál v oslabení a soupeř odvolal svou gólmanku. Dvojnásobné oslabení však náš tým zkušeně zvládl a postoupili jsme tak do sobotních bojů.

1/16 final

FBC Dobré – Eurospolečnosti Brno Židenice RED 1:1 (1:0), 2:1 sam. náj.

Branky: 22:01 Harapátová (Tomaščinová), Nosková rozhodující samostatný nájezd

Sobotní účast už měla být za odměnu a proti papírově silnějšímu soupeři hrajícímu extraligu jsme neměli mít moc šancí. Že ale jen předpoklady nestačí, se soupeřky přesvědčily na vlastní kůži. Brněnské hráčky byly sice aktivnější a vytvářely si souvislý tlak, ale bojovnost našich hráček a skvělý výkon naší gólmanky jim nedovolil vytvořit si větší náskok. A když se nám podařilo vyrovnat, senzace byla na světě. O vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, kde Tereza Svobodová potvrdila výbornou formu a za svá záda pustila pouze jednu střelu. A protože za náš tým se nemýlily dvě hráčky – Tomaščinová a Nosková, slavili jsme senzační postup.

 

1/8 final

FBC Dobré – Tatran Střešovice RED 0:6 (0:3)

Extraligový Tatran už byl nad naše síly. Rychlost, přesné kombinace soupeře nám dělali velké problémy a soupeř měl utkání zcela pod kontrolou. Do několika šancí jsme se však dostali, ale nedokázali je proměnit.

„Konečné umístění na devátém až šestnáctém místě ze čtyřiašedesáti přihlášených týmů je však vynikající. Za námi zůstaly podstatně zkušenější celky z velkých měst. Naše děvčata si dokázala, že hrát se dá s každým. Doufáme, že čerstvě získané zkušenosti zúročíme v nastávající sezoně, v níž se chceme poprat o přední příčky naší druholigové soutěže, popřípadě se pokusit o postup,“ zhodnotil celkové vystoupení Luděk Preininger.

Foto: Horní řada zleva: B. Fingerová, A. Jindráková, L. Barillová, M. Panenková, A. Kotková, Z. Michlová

Střed zleva: T. Svobodová, A. Tomaščinová, M. Netíková, Z. Nosková, K. Sedloňová

Dolní řada zleva: K. Harapátová, O. Prázová, M. Preiningerová, P. Netíková

Čtenářská diskuze
Tags: ,