(Ne)řidič ujížděl strážníkům rychlostí až 200km/hod

NÁCHODSKO – Dne 28. srpna policisté krátce před půlnocí přijali oznámení od strážníků Městské policie Jaroměř o ujíždějícím vozidle značky VW Golf, které mělo jet přes Jaroměř směrem na Náchod až 200 km rychlostí. Na jejich výzvy k zastavení řidič vozidla nereagoval a při ujíždění ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Následně ihned vyrazila hlídka obvodního oddělení Česká Skalice na křižovatku ulice Zelená v České Skalici se silnicí I/33, kde čekala na průjezd vozidla. Odstavený prázdný automobil o pár desítek minut později nalezl policejní psovod na postranní cestě u České Skalice.

„Operační důstojník 20 minut po půlnoci přijal oznámení, že měl dané vozidlo 18letému mladíkovi někdo odcizit. Následným šetřením policisté zjistili, že historka o odcizeném automobilu byla smyšlená. Jelikož mladík nebyl držitelem příslušného řidičského oprávnění, Eliška Majerová

Přítomnost alkoholu a jiných návykových látek vyloučili policisté u tohoto (ne)řidiče provedenou zkouškou. Následně ho eskortovali na obvodní oddělení k podání vysvětlení a řádnému zadokumentování věci.

Muž je podezřelý ze spáchání několikerého protiprávního jednání, přesná právní kvalifikace bude ustanovena.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,