Nemocnice řeší pochybení u dítěte, Rychnov je prý bez viny

rychnov-709x420

 

REGION - Pardubická krajská nemocnice čelí dalšímu podezření, že zanedbala péči o dítě, u něhož došlo k těžkému poškození mozku, a nyní ponese doživotní následky.

Rodiče čtyřměsíčního děvčátka obviňují nemocnici, že u dítěte po porodu dostatečně rychle neprovedla vyšetření, jež mohla včas odhalit počínající infekci streptokokem skupiny B.

U rodičky byla tato nákaza diagnostikována a existovalo reálné riziko, že se přenese z matky na plod.

Podle některých médií měla být na vině i nemocnice v Rychnově nad Kněžnou či Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Rodičku totiž ještě předtím, než porodila v Pardubicích, nepřijala rychnovská ani hradecká nemocnice.

„Pacientka byla v 33. týdnu těhotenství, šlo tedy o předčasný porod, pro který rychnovská porodnice není vybavena – pro péči o předčasně narozené novorozence jsou vybavena pouze specializovaná pracoviště. Vzhledem k tomu, že nebyl ohrožen život matky ani dítěte, nemohla být dle příslušných předpisů v porodnici v Rychnově nad Kněžnou tedy přijata. Více informací nebudeme kvůli probíhajícímu policejnímu prověřování k případu poskytovat,“ řekla pro Orlický týdeník mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová.

Pro pardubickou nemocnici je to v poměrně krátké době už druhý případ možného pochybení v péči o dítě. Ten první se týká podcenění pooperačních komplikací u osmiletého Adama, který silně krvácel a následně upadl do kómatu, to již šetří od letošního září policie.

Čtenářská diskuze