Nemocnice na Náchodsku se postarají i o pacienty z Rychnovska

REGION – Nemocnice v Jaroměři a v Broumově bude nově poskytovat pro celý Královéhradecký kraj (také pacientům z Rychnovska) sociální službu, takzvaná sociální lůžka.

nemocnice_injekce

Ta slouží pacientům, kteří již sice nevyžadují hospitalizaci, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nejsou schopni se o sebe doma postarat a nemají ve svém okolí nikoho, kdo by péči zajistil. Dočasně tak zůstávají v nemocnici, kde se o ně personál nemocnice spolu s dalšími odborníky postará. Mezitím jsou jim zajišťovány potřebné sociální služby. Zatím je takovýchto lůžek od října k dispozici pět, počítá se ale s jejich rozšířením na třicet.

„Novou službu pro hospitalizované pacienty poskytuje Oblastní nemocnice Náchod částečně už od letošního října. Sociální lůžka jsou určena těm, kteří již nevyžadují lůžkovou zdravotní péči, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nejsou schopni se obejít bez pomoci jiné fyzické osoby a nemohou být proto propuštěni domů. Služba je poskytována do doby, než jim je zabezpečena pomoc, ať už fyzickou osobou, nebo za pomoci terénních, či ambulantních sociálních služeb, anebo pobyt v některém k tomu určeném zařízení,“ uvedla mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Magdaléna Doležalová.

Čtenářská diskuze