Některé partnerské aktivity na internet nepatří

KRAJ – Kriminalisté se v těchto dnech zabývají případem ženy, která se dozvěděla, že její bývalý partner měl na internetových stránkách zveřejnit její nahé fotografie a videa. Za přečin poškození cizích práv v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Tento skutek není zdaleka ojedinělým případem, se kterým se královéhradečtí kriminalisté setkali. Tyto případy poukazují na nebezpečí virtuálního světa. Doporučujeme proto nikomu neposílat ani s nikým nepořizovat nahé fotografie či fotografie se sexuální tématikou nebo obrazový materiál tohoto druhu. Obecně také platí, že ani osobě, kterou dobře známe, není vhodné posílat fotografie či videa, která mohou být v budoucnu zneužita. I dobrý přítel se totiž může po rozchodu začít mstít,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

V některých případech může dojít i k vydírání. Takový problém se stále častěji objevuje i mezi dětmi, a to i mladším patnácti let a týkají se především mladých dívek.

„Obvyklým scénářem bývá, že pachatel osloví svoji budoucí oběť a začne si s ní budovat důvěrný vztah. Po nějaké době vyžadují zaslání fotografií, které mají být postupem času odvážnější a odvážnější. Jakmile však oběť odmítne fotografie zaslat, začne jí vyhrožovat tím, že pokud nepošle další fotky, vyvěsí ty, které již má na sociální síti,“ dodala Lucie Konečná.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,